Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember azt, ha van 1 macskám még pénzem is van rá? Az embereket miért nem visszük uton-utfélen orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kérdésem cinikus,de igaz.Ha én szegény vagyok és hozzám verődik egy cica és (emberi,érzelmes kapcsolat)alakul ki köztünk,akkor se tudom állatorvoshoz vinni,ha a fene fenét eszik.Amugy személy szerint én pl nem tolerálom az olyanokat akiknek a szenvedélyes állattartás arról szól,hogy az állatokat orvostól orvosig hurcolászák és az ismerősöknek kirakat bábuként mutogatják.Elismerem akinek nem tellik ne nagyon tartson állatot,de mondjuk én érzelmi alapon kötödöm a cicákhoz.Megjegyzem én voltam aki pár hónapja a Thai macskámat szerettem volna megmenteni,mivel én az utcára kerültem és sikerült.Senkinek nem kivánom azt az érzést,hogy el kellett válnom szeretett cicámtól,de az ő érdekébe tettem.Már én is valahogy talpra álltam,de őt soha nem kaphatom vissza.Lényeg a lényeg,ne szidjuk már azokat,akinek véletlenül van egy cicája,de nem tellik az amugy sem olcsó állatorvosra!Nem hiszem,hogy csukott szemmel jártok az országunkba,de ha valaki nem tudná megsugom katasztrofális erkölcsi és anyagi helyzetbe vannak az emberek,én 2 hónap csövezés alatt,amit láttam megdöbbentő.

UI: Ja és TOLERANCIA!!!


2011. dec. 6. 13:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
nagyszülőkkel
2011. dec. 6. 14:10
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Milyen jogon vonod kérdőre a válaszolókat, hogy nagyszülőkkel mi van? Mégis mi a bajod?
2011. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Jaj$M'r megint valaki,aki nem olvass el mindent,csak belebök.Arról beszélek,ne szidjuk az olyanokat,akik nem tudják anyagi okokból állatorvoshoz vinni a macsekjukat.A nagyszülőkis gondoskodásra szorulnak,mégis sokan feléjük sem néznek.
2011. dec. 6. 15:06
 14/26 anonim ***** válasza:
36%

Elolvastam mindetn, csak már kicsit túlzottan agresszívnek tűnt a stílusod, ennyi.

Viszont azt tisztelem, hogy a macseknak helyet kerestél.

2011. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Hú de gáz vagy, ember. És nem csak azért mert elég suttyó vagy ahhoz hogy azt gondold hogy elég babusgatni a macskát és le is van tudva a kötelességed irányában, hanem mert másokat is megpróbálsz meggyőzni arról hogy az a nem normális ha valaki rendszeresen viszi orvoshoz, oltásokra a macskáját. Állatot tartani NEM kötelező, ha valaki nem engedheti meg magának hogy tisztességesen gondoskodjon róla akkor bizony ne tartson, ne fogadjon be hozzá verődött állatokat sem.
2011. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, benned hihetetlen indulat és frusztráció van.
2011. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
36%

Látom saját magadnak se futotta orvosra. Vagy a szüleidnek kiskorodba, mert valami nagyon rámehetett az agyadra.

Ember és állat között NEM lehet emberi kapcsolat, a mondat elején megtalálod a választ, hogy miért. A macska nem fogja orvoshoz vinni magát, mert valamije fáj, te tartozol felelősséggel érte. Hogy idézzek: "Felelősséggel tartozol azért, akit megszelídítettél."

Szerintem ez érthető, a nagyszülős példád pedig teljesen nonszensz. Egy az, hogy ÉPESZŰ ember törődik a nagyszüleivel/szüleivel, mert hálával tartozik nekik, szereti őket, tehát felelőséggel is tartozik értük. A másik pedig, hogy emberek, tehát ki tudják nyitni a szájukat, ha valami fáj.

2011. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

TESSÉK SZÉPEN VISELKEDNI!!!


Nem az állatkertben vagyunk! A kérdező jól tette, amikor a macskája érdekét tartotta szem előtt, és elajándékozta. Ezért plusz elismerés jár neki, és nem mondhatja senki rá, hogy nem törődött vele.


Azt hiszem kedves kérdező értem mire céloztál. Az emberek elfeledkeznek arról, hogy a cicájuk egy barát, egy társ, egy olyan élőlény, akit elsősorban szeretünk. Gondoskodnunk kell róla, törődni vele, figyelembe venni az igényeit, és ami a leges legfontosabb, szeretnünk kell. Kevés a szív, és a lélek, ami igazából a legfontosabb. Akárhova mész, csak azt lehet hallani, hogy ha nem vagy gazdag, ne tarts macskát, ne is menj a közelébe, mert neked nem való, te nem tudsz róla gondoskodni, és a többi. Azt hiszem te már bebizonyítottad, hogy nagyon jó gazdi vagy. És igazad van, hogy nem az a legjobb gazdi, aki minden apró cseprő dologgal az orvoshoz rohangál, hanem aki tiszta szívből szereti a cicáját. Aki pedig tényleg szereti, az úgyis törődni fog vele, és megérti, hogy mire gondolok. :)



Nekem 20 macskám van. Van ami nálam született, és van olyan is, amit kidobtak és befogadtunk. Egyszerű házi macska is, és sziámi meg perzsa is. A kutyákkal és a többi állattal is jól megvannak. Szerencsére az anyagi körülményeim elég jók ahhoz, hogy tisztességesen eltartsam őket. Sosem érdekelt, hogy mennyivel többe kerül nekem, hogy ennyi macskám van. Egyszerűen szeretem őket, és igenis befogadtam azt a kiscicát is, amit egy zsákban kidobva találtunk. Nem lett volna szívünk ott hagyni, pedig már így is teltház van macska téren. Ahol 19-nek jut hely, ott jut a 20.-nak is.

2011. dec. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszönöm,hogy megértettél és látod miről írtam.Nagyon zavaró az internet,ami nálam munkahelyi,tehát ingyenes,mert sok embert félrevisz.Hiszen,ha valakinek nincs személyes tapasztalata,az interneten kevésbé látja át a dolgokat.Más kérdás,hogy én pl nem szolok olyanba bele,amihez nem értek és eltudom ismerni,ha bénáztam.Ugyanakkor szines a világunk szines emberekkel,ezt is elfogadom,de...Nekem a butaság nagyon fáj és taszit is.Aki indulatosnak tart,talán joggal,de egy proba erejéig átkellene élniük,amit én az utóbbi 4 honapban átéltem,nem beszélve arról,hogy el kellett válnom szeretett Cicámtól Társamtól,akitől több szeretetett kaptam 2 év alatt,mint az összes embertől,akikkel összehozott az élet.Nem tudok mindenkinek felelni a reakciojára,de higyétek el,nem vagyok rossz csak öszinte és siratom a macskámat,szinte minden nap.Érdekességként jegyzem meg,hogy akinek odaadtam,megigérte,hogy meglátogathatom.Viszont legnagyobb megdöbbenésemre,most,hogy már nála van,azt mondta nem akarja,hogy meglátogassam.Na ennyit az emberekről és a szavahihetőségükről.Mindenkinek szép napot!!
2011. dec. 7. 11:02
 20/26 anonim ***** válasza:
34%

Igyál valamit este. Komolyan. Valami alkoholtartalmú italt,

hogy kicsit kiengedjed a gőzt.

Minden irónia nélkül írom ezt.

2011. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!