Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ehetnek a cicák...

Lizi 40 kérdése:

Miért nem ehetnek a cicák sertéshúst főtt vagy sült állapotban, anatómiai felépítésük miatt, vagy?

Figyelt kérdés
Kutyás voltam sok éven át, már valamit kezdek kapisgálni a cicák etetéséről, de erre a kérdésre szeretnék érdemleges választ kapni. Előre is köszönöm.
2011. dec. 7. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Asszem a 6-osra gondoltál.Az 5-ös én voltam aki az első is aki eteti vele ha főz :)
2011. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a link alján találsz recepteket,ahol ott van,hogy sülthúsmaradék is jó,de sajnos nyers húst is adni kell neki.
2011. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket :-) Nagyon hasznos tanácsokat kaptam!
2011. dec. 7. 15:25
 14/18 anonim ***** válasza:
17%
Ja,megint én vok 1. és 5. Egyszer volt egy macskám(falun élünk)akit a dédimamim "kiképezett" pici korában.Idős parasztasszony volt :) Hordták neki az ebédet és a macskánk mindenből kapott.Hiába mondtam,h mama a macskának nem kell a zeller a levesből és nem szereti ő a spenótot,a gyümölcslevest...Akkor is adta neki.Sőt ha csirkét vágott és nem voltunk otthon,még a csirkebelet is odaadta neki.Hiába beszéltem.Na a mi Fricink meg is evett mindent,hiába vettem neki a whiskast...És még most is él,csak már nem a miénk.(11éves) Szóval duma ez a baromság,hogy ezt se azt se,semmit se.A kutyáimnak is amíg megtehettem szuperprémium(eukanuba) tápot vettem,de most nem tehetem meg.De a maradéknak(munkából adódóan minden nap friss kaját tudok haza hozni) mintha jobban örülnének :)
2011. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
tegnap 14:53 válaszoló igazat mondott, hanem... vannak a sertésekben olyan élősködők, férgek, amik nem csak a macskákra, hanem még emberre is veszélyesek. Van olyan is, amit nem lehet gyógyítani sem, ha az ember elkapja. Ezek ellen beszokták oltani a sertéseket, mondom úgy, hogy van itthon minden féle állat, a cicáktól kedve a sertéseken át a szomszédokig minden. XD Ha nem fertőzött a sertéshús, akkor nem ártalmas, de a macska csak húzni fogja mindenfelé, ezért érdemesebb neki megfőzni, vagy sütheted is, de főzve jobb. Főzve a legtöbb baktériumot is kiiktathatod. Darabold össze neki kis falatokra, és már eheti is.
2011. dec. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Ne beszéljél már hülyeséget egyik válaszoló, nem azért szaratnak be, hogy meg vedd a tápot, semelyik másik nyers húsra nem mondják, hogy ne egye, csak a sertésre. A sertésből, ha belefutsz egy olyanba, amitől összeszedi az álveszettséget SEMMIT nem tudsz érte tenni. Meghal, se kezelés, se védőoltás se semmi nincs. A többi nyers hústól is össze lehet ezt azt szedni, esetleg, csak azokat kezelni is lehet, ha bevállalod, adsz neki, ha nem nem, de a sertést azért nem szabad adni, mert a világ összes pénze se lenne elég, hogy helyrehozzák utána, ha benyalja a fertőzést tőle.
2011. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Csaba00007 válasza:
27%
Természetesen itt is csak üzleti megfontolás miatt hazudoznak az állatorvosok,meg sokan:Az Aujeszky betegség,amivel próbálnak ijesztgetni minket hazánkban nem létezik már!!! A magyar sertésállomány mentes!!! Minden ragadozónak lehet és kell adni nyers húst,ehhez adaptálódott évmilliók óta és most a sok éhenkórász állatorvos meg tápgyártó lehazudnák a csillagokat az égról!Forrás: [link]
2019. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kicsit sem átlátszó, hogy a csaba regisztráció valamelyik idióta új regisztrációja...
2021. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!