Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok 8 hetes yorkimnak...

Adhatok 8 hetes yorkimnak sült sütőtököt?

Figyelt kérdés

Ha megérzi az illatát teljesen bevan indulva rá. :)

Szeretne belőle enni, de nem merek adni neki.


2009. okt. 17. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én pont ma adtam neki!!Nem lett semmi baja:)mondjuk az én yorkim 1 éves:)

Egy nagyon nagyon pici szntem nem árt neki!

De tényleg picit:)

Írtam neked privit kukkants már rá!!

szia

2009. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

utána olvastam!!

Találtam egy ilyet..

nem nagyon értem:)

idézem:

"Ehet, bár nem mindent.

Zöldségek közül pl. sáragrépát, fehérrépát (vagy darabosra vágva, vagy reszelve) sült tököt, hagymaféléket, (vörös- vagy újhagyma -- kiemelten a fokhagymát!)

Gyümölcsök közül almát, szőlőt, banánt, epret, cseresznyét, dinnyét; valamint vadon termő bogyókat, mint kökény, áfonya, boróka.

(Krumprlit sem nyersen, sem főve!)"


Hogy most ezeket ehet van nem azt nem tudom:(

Várjunk egy tapasztaltabb írót

2009. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm, talán erre jár egy tapasztaltabb hozzáértő.

Olvastam a privi leveled. :)

Köszönöm. :)

2009. okt. 17. 22:07
 4/12 anonim ***** válasza:

A Yorkik hajlamosak megenni minden zoldseget s gyumolcsot megpedig tomenytelen mennyisegben.

Arra figyelj oda, hogy nem puffad-e tole a pocija.

Amugy mehet!

Meg arra, hogy a cukrosakbol azert ne egyen tul sokat.

A zoldseg es a gyumolcs jo nekik imdjk es adhato is.

Az enyem is imadja!

2009. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges egy 8 hetes yorkie-nak sütőtököt adni. Ha van egy kis szerencséd, még jól meg is fosatod vele. Ő még kicsi, a gyomra érzékeny, immunitása kevés.

Ne adj neki, mert nincs szüksége rá. Adj neki jó minőségű száraztápot, ha főzni akarsz, rizst csirkehússal.

Persze, hogy be van rá indulva, minden kutya beindul a jó illatú, számára ismeretlen ételektől, amit a gazdi eszik. Az enyém is beindul a mignon-ra és a babfőzelékre, de az nem azt jelenti, hogy jót is tesz neki.

Amit az egyik kommentelő linkelt be -

szőlőt pl. pont, hogy nem szabad adni, hagymát meg pláne nem!!! ( [link]

Krumplit pedig főzve szabad, keveset és ritkán. Megemészteni nem tudja ugyan, de a rosttartalma tisztítja a bélbolyhokat (mint az embereknél a müzli és a joghurt).

2009. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont a napokban ajánlotta a doki a nagyon beteg kiskutyámnak diétás kajának. Először csak tényleg nagyon keveset adj, hogy szokjon hozzá a kis pocija.
2009. okt. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2009. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki, nagy DIVAT mostanában hajtogatni, hogy a kutyáknak nem kell zöldség, gyümölcs, gabona. Minden ragadozó fogyaszt ilyet a természetben is, kis mennyiségben. Főzve, sütve lényegesen többet ehetnek, így már nem képeznek annyi gázt ami a dolog egyetlen szépséghibája egyébként. Magyarul ha sokat eszik irtózatosakat fog fingani, kicsit felpuffad. Nem lesz bélcsavarodása, nem fog meghalni, mostanában már ilyeneket is írtak:D

Mellesleg a sütőtöknek jó magas a vastartalma ami nagyon egészséges:)

2009. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A töktől valóban nem hal meg, ellenben egy adag babfőzelékbe simán belehalhat (sajnos tudok ilyen kutyáról)!
2009. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor annak a kutyának az emésztésén sajnos előtte dolgozhatott a rossz táplálás. Az enyém imádja a főzelékeket és egyiktől sincs baja még csak fel sem puffad.

Ne vedd kötekedésnek, nem azért írtam. Biztosan sokat számít az is, hogy kölyök korától kezdve mihez van szoktatva.

2009. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!