Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zárt alomtálca - meg fogja...

Zárt alomtálca - meg fogja szokni egyszer?

Figyelt kérdés
Ma kapta, eddig nyitott volt. Ha rajta a fedél, bele se megy, csak az ajtón benyúl és úgy kaparja az almot. Levettem a fedelet, így belemegy, tudom, hogy kell neki, de nem csinál bele. Már délben kellett neki, azóta tartja. (Tudom, mert a fürdőben van, és jelzi, ha kell, hogy nyissam ki az ajtót.)
2011. dec. 8. 15:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Na most végre sikerült kakilnia bele, de akkor is, mikor szokná meg tetejével együtt?
2011. dec. 8. 15:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg fokozatosan, ne rakd rá teljesen, csak tessék-lássék, úgy, hogy még belemenjen (lehet, hogy eleinte csak a szélének fogod tudni támasztani, nem baj, szokja meg, hogy ilyen is van), aztán fokozatosan húzd egyre jobban a helyére.

Ha meg nem megy, akkor vedd le a fedelét. Egyábltalán minek az?

2011. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

9 hónapos a fiam, így elég lenne a fal felé fordítanom a billenőajtó részét, hogy ne turkáljon, egye az almot. :) Most meg mindig zárnom kell a fürdőt, meg nyitnom, ha a macskának kell.

Ez jó tipp, a fokozatosság, ezzel fogom szerintem kezdeni. :) Köszi!

2011. dec. 8. 15:51
 4/10 anonim válasza:
0%
SOHA NEM SZOKLYA MEG IGAZÁN! vedd le tetőt dobd ki és jobb esz! jól kiszellőzik a szar szag :)
2011. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vedd le a lengőajtót, és hagyd csak a tetejét. Az én macskám így belement, aztán mikor már nem volt vele gondja feltettem az ajtót. Azóta sincs probléma :) és sokkal praktikusabb mint a sima alomtálca. Nincs olyan szag, nem kaparja ki az almot. Áldom aki kitalálta :)) Jah, és nekem 27 hónapos kíváncsi fiam van, tudom miről beszélsz!
2011. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Titkon reméltem, hogy egy anyuka is idetéved a tapasztalatával és megértésével. :)

Most feltettem a tetőt, levettem az ajtókát, de azt hiszem, még nagyon a hordozó feeling jön rá, ha meglátja, az meg csak "rosszat" jelent.

Nagyon reménykedem, hogy meg fogja szokni, sokat segítene.

2011. dec. 8. 20:22
 7/10 A kérdező kommentje:
*vagy apuka
2011. dec. 8. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Biztos megszokja! Tegnap kapta, még ideje sem volt "feldolgozni" a változást :) De nem lesz baj. Majd írj mi történt :) Szurkolok!

(Az anyuka, aki tegnap idetévedt) :)

2011. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 nap alatt megszokta. Először menekült, mert azt hitte, hogy hordozó, aztán levettem róla az ajtót és a harmadik napon visszatettem. Azóta vígan használja.
2011. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már megszokta, nagyon örülök neki. :)
2011. dec. 12. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!