Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicusom fogból letört egy...

A cicusom fogból letört egy darab! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A metszőfogából egy nagyon nagy darab,a foga sárga és üreges.Nem olyan öreg,de nem tudom pontoson mennyi idős,mivel örökbe fogadtam.Kérlek segítsetek!!!!Ugyanúgy eszik,(száraztápot)láthatólag nem fáj a foga.Viszont az ínye egy kicsit piros.
2009. máj. 15. 21:32
 1/10 anonim válasza:
72%
vidd el állatorvoshoz.
2009. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

vidd el állatorvoshoz.

nemértek hozzá de szerintem max. elaltatják és felépítik neki.:)

2009. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogínyt nem sérti a letört darab, vagy a "maradék", akkor nem kell vele semmit csinálni. Csak azért mert letört a foga nem kell állatorvoshoz rohanni, macskáknál ez előfordul.
2009. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ajj ebből most sokat tudtam meg!De akkor most mi van?menjek dokihoz v ne??
2009. máj. 15. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nagyon idegsít akkor vidd el nyugodtan. legfeljebb azt mondják, hogy semmi baj
2009. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én cicóm fogából már jó pár éve letört egy darab, ráadásul szemfogból. Egyáltalán nem zavarja, nem romlott miatta az életminősége.
2009. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amúgy mostmár pótoltatni is lehet, csak jó borsos ára van az tuti
2009. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az enyémeknek is le van törve.semmi baj,beszéltem dokival.jobb ha nem nyulnak hozzá,nem ugy van mint az embernél.
2009. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kedves szomszéd kiverte az egyik cicánk fogait. Az egyik félig bennemaradt, de az orvos azt mondta,hogyha nem fáj neki, akkor nem kell vele semmit csinálni.
2009. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt figyeld, hogy nem fáj-e neki, illetve ami még fontosabb, hogy az ínyénél nem kezd-e begyulladni.

Ha zt látod, hogy a hús a fogról egyre hátrébbhúzódik, azt ínye pírosabb mint máshol, esetleg a fog alatt érzékeny, vagy dagadt, akkor vidd orvoshoz.


A metszőfogak általában nem fájnak, de elkezdődhet alatta egy ínygyulladás, ami átterjedhet a többi fogra. Ez a mellette lévő fogak elvesztését okozhatja és természetesen egy idő után fájdalommal is jár.

Ha tehát a gyulladás jeleit tapasztalod, akkor vidd orvoshoz, egyébként elég, ha a következő oltásnál megmutatod a fogát.

2009. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!