Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon vad utcán talált cicám...

Nagyon vad utcán talált cicám van most már 5 éves de még mindig amikor megtalálták a tenyeremen elfért. Mitől szelídül már meg? 1 hétre berakom menhelyre észrevenné magát?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 05:28
 1/8 A kérdező kommentje:
szóval még mindig vad harap karmol a csuklómat már csak a bőr tartja
2009. máj. 22. 05:30
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy néz ki?
2009. máj. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem gondolod komolyan, hogy "leckét adsz" a macskádnak?!?

A macska nem ember. Nem venné észre magát. Még vadabb lenne. Vannak macskák akik nem szeretik, ha gyömöszölik őket. Nekem is van ilyen macskám, 15 éves. Nagyon ritkán jön oda hozzám, kicsit nekem nyomja a fejét, hagyja, hogy megvakarjam és aztán továbbmegy. Utálja, ha felveszem, nem szeret ölben lenni. Neki így jó. Hagyd a cicád, biztos ő is ilyen. Hadd éljen úgy ahogy neki jó, ő egy állat nem egy plüssmaci.

2009. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én macskámat se lehetett gyömöszkélni pedig a szomszédból hoztuk át még kiskorába.csak akkor jött oda kedvesen ha kaját adtam neki, nem igényelte a simogatás meg ilyesmit.
2009. máj. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
07:25-ös véleményével értek egyet.
2009. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A macska sokkal nehezebben (vagy egyáltalán nem) nevelhetô, mint egy kutya. A macskáknál a büntetéssel csak azt éri el az ember, hogy még inkább azt csinálja, amit nem szeretnél. Meg kell érteni, hogy mi a baja, a szerint változtatni ezen-azon vagy csak símán elfogadni ôt olyannak, amilyen. Menhelyre elvinni nagyon rossz ötlet, hisz épp elég rosszat élhetett meg az utcán. Az újabb rossz élménnyel csak mélyítenéd a problémákat. Ha végképp nem tudsz vele így együtt élni, akkor inkább keress neki másik gazdit, vagy kérd a macskamentők segítségét, nekik nagy tapasztalatuk van az ilyesmiben.
2009. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Egy halalos injekciotol biztos hogy megszelidulne... Vegleg.

Nade, ha kicsit ertelmesebb megoldason gondolkodsz, akkor elso korben ivartalanitas, masodik korben egy masik macska beszerzese hozza. Ugyanis a utcan talalt, tenyerben elfero macskakat semki sem szocializalta, igy nem is tudja, hogy mi a "sok". De egy masik macska megmutatna neki, hogy hol vegzodik a jatek.

2009. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy sosem fog megszelídülni,ha mégis akkor csak öreg korára.Az én macskám is nagyon vad,és esze ágában sincs változni.A menhely sem segít,és sajnos az sem,hogy összezárod egy szelíd bújós macskával.Nálunk két hétig lakott egy tündér macska,és az én vadmacskám,szinte egyfolytában verte (=ha meg felemeltem a szelídet,akkor engem vert :-) ).
2009. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!