Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek elveszett a cicája,...

Akinek elveszett a cicája, hogyan lett meg? Magától ment haza, vagy megtaláltad, esetleg a plakátok/hirdetések alapján megtalálták?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az 120 k-re tőlünk a Balaton déli partján veszett el... rengeteg plakát felragasztásával, állandó hétvégi leutazgatásokkal és az emberek segítőkészségének köszönhetően került elő másfél hónap után. Ha viszont akarod látni, minden követ meg kell mozgatnod. Mivel te ott helyben vagy gondolom, érdemes kb egy hétig várni, hátha előjön magától. Ha nem jön, akkor el kell kezdeni plakátolni (nagyon sokat!!!), feltenni netre, járni a környéket..stb.
2009. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*Az enyém...
2009. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
A mi cicánk a második emeletről pottyant ki egy éjszaka. Egy hét múlva találtuk meg a parkoló autók alatt (lakótelep- panel)
2009. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Te írtál ki kérdést is ugye? A Balatonos cica. :) Hála Istennek, hogy hazament. Én is plakátolok, ma újra, messzebb is. Hátha. Csak az a baj, hogy másnak nincs rajta semmi különös, amiről felismerné. Egy egyszerű fekete macska...
2009. okt. 25. 13:02
 5/16 A kérdező kommentje:
hazajutott*
2009. okt. 25. 13:02
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen, én voltam a Balatonos macskás:)

nagyon drukkolok, hogy meglegyen a te cicád is!! majd írj, meglett-e!

2009. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy fontos szempont, hogy eddig tűnt-e el ... Ha igen, akkor valószínűleg hazatalál, de azért nem árt keresni. Ha nem, akkor problémája lehet a hazatalálással. Nekünk több cicánk is volt és van, és különböző tapasztalataim az eltűnéssel/tekergéssel.


Van egy kandúr cicánk, aki ugyan ivartalanítva van (2 évesen volt ivartalanítva), megtartotta a tekergő szokását, és elég gyakran 2-3 nap is hiányzik otthonról. Nála a 3.-adik napon kezdünk el izgulni. Általában hazatalál, de most már tudjuk, milyen környéken kóborol, és ha nem jön haza, arra sétálunk és kiabáljuk a nevét -- lehet egyesek bolondnak éznek ...


Nemrég a nőstény cicánk tűnt el. Ő eddig csak órákat hiányzott, éjjel sokszor kinn van, de reggel mindig jön enni. Egyik reggel nem jött. Összejártuk a környéket, kérdeztük a szomszédokat (ilyenkor jön rá az ember arra, hány undok ember van, akit még egy egyszerő kérdés "nem-e látott egy ilyen és ilyen macskat" is zavar), kiabáltuk a nevét az utcákon, stb. Négy nap után megtaláltam egy közeli utcában sírva egy fán. Fizikailag semmi baja nem volt, de rettenetesen meg volt ijedve (már a sírás is mutatta, itthon sosem nyávog, egy darabig azt hittük, néma). Szerintünk nem talált volna haza, ha nem találjuk meg.


Rég egy cicát napok után egy másik utcában találtunk meg, örökbe fogadták :-) De az még kölyök cica volt.


Szerintem nem kell sokat várni, hogy hazajöjjön, kell keresni.

2009. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hirdetés. Egy napig nemvolt sehol két hónaposan!

Teljesen lemondtam az egészről, és este hivtak hogy megvan. Tehát hirdetés.

2009. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kandurkam 1 honapig nem jott haza, es esze agaban se volt. Talalt egy udvart csirkekkel, oda beallt csirkesfiunak. En talaltam meg hosszas plakatolasok utan, valaki szolt, hogy uj cicat lat a kornyeken, olyat mint az enyem.

Van remeny, o is fekete, igaz hosszuzoru.

Kerestem minden nap, 2x fel orat kb.

2009. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Nekünk egyszer 3 év tán jelent meg újra a cicusunk. Aztán megint eltűnt 1 évre.

De én Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei vagyok. Egyszer a suliban voltunk nyelvjárás gyűjtő úton. Akkor a egyik áznál azt mondták, hogy ők úgy artják, ha egy macska hosszabb ideig nem megy haza, akkor megérezte, hogy meg fog halni és mivel szereti a gazdijait elmegy, hogy ne okozzon nekik fájdalmat. Ha viszont otthon hal meg, akkor nem szereti őket igazán. Ezt mindenki döntse el magában, hogy igaz vagy nem.

DE a remény hal meg utoljára!

2009. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!