Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? Tegnap még teljesen jól volt, ma reggel mikor beengedtük a lakásba, alig vonszolta magát, nem akart enni, inni, sántikált, mintha valami izületi fájdalmai lennének.

Figyelt kérdés
Az éjszakákat a szabadban tölti, lehet hogy verekedett, vagy leesett valahonnan, esetleg megcsípte valami? Mire figyeljek? Reggel óta csak alszik. A popsija fölötti rész a farktövénél szörnyen érzékeny, ha csak hozzáérek már nyávog.
2009. máj. 25. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

zerinted innen meg tudom röntgenezni a macskádat? Meg tudom vizsgálni?

Vidd orvoshoz. Ha sérült a gerince akkor jó lenne, ha minél előbb.

2009. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen hasznos dolgot tudsz tenni: elvinni az állatorvoshoz.
2009. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarlak megbántani, de ha hirtelen éjszaka történik valami a macskával, hogy sántít, vonszolja magát, akkor mégis mit gondolsz, hogy hirtelen reumás lett? Valószínűleg elütötte egy autó! Arra figyelj, hogy elviszed állatorvoshoz aki megnézi, hogy milyen sérülései vannak, amiket elkéne látni. Ha téged csapna el valami, vagy lezuhannál, és csak vonszolnád magad, akkor kamillával borogatnád a popsid vagy elmennél orvoshoz?

Annál is inkább, mert enni se akar! Ha enni se akar, akkor aztán borzalmas érezheti magát!


A miénk egyszer másfél nap után vonszolta magát haza, alig tudott járni, görbe volt, nagyon fájt neki valami. De a tálhoz akart bicegni szegény. Azonnal rohanás a dokihoz, beinjekciózta, megvizsgálta, csipesszel végig csipkedte a farkát meg nem tudom még miket csinált (én itthon maradtam, a szüleim vitték el, ők mesélték)

A miénkkel valami baleset történt, vagy elütötték, vagy odacsapták egy garázsajtóval, a doki azt mondta gerincsérülés és maradandó, de altatni nem kell, felépül csak nem lesz sose olyan ügyes mint a többi cica és nem emelheti fel többet a farkát. Fájdalom csillapítóznunk is kellett jó ideig szegényt.

Ő is kinti volt, de ügyelnünk kellett, nehogy mászni próbáljon valahová, így beköltöztettük, és nagyon ragaszkodott, mikor elaludt és ott akartam hagyni folyton sírdogált, így a végén az ágyamban kötött ki, ott megnyugodott szegény.

Nagyon sokáig gyógyult, eleinte csak keveset járt, mindig megpihent, felmászni meg csak úgy próbált, hogy az első lábaival húzta magát. Már meggyógyult teljesen, bár tényleg nem olyan ügyes, de a farkát, ha görbén is lobogtatja, és nagyon jól megtanulta, hogy alkalmazkodjon a helyzetéhez. Én nem tudtam volna beinjekciózni, nem tudtam volna, hogy fájdalmát kell csillapítanom, és mivel szabad azt, nem tudtam volna, hogy műteni kell, megmarad, mennyire szenved, mi baja, semmit sem tudtam volna, nem véletlenül tanul évekig az, akihez vittük.

2009. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Kandúr vagy nőstény? Ha kandúr, akkor valószínűleg csak verekedett.
2009. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez egy társasház és a teraszon van a cica háza, biztos hogy nem ütötték el, inkább olyan, mintha leesett volna vhonnan. Amúgy pár perce evett két szelet párizsit, uh remélem nincs nagyobb baja. Ja és nagyon szivesen elvinném állatorvoshoz, ha nem 40 hetes terhesként feküdnék itthon. Ezért érdekelt volna, van e vmi amire figyelni kell, ha rosszabbodik, vagy csak hagyjam hadd pihengessen.
2009. máj. 25. 13:01
 6/21 A kérdező kommentje:
Amúgy herélt kandúr, már 13 éves, tehát lehet csak öregszik?
2009. máj. 25. 13:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy éjszaka nem öregszik úgy meg... Kérd meg a párod, vagy, ha nem tudja, akkor hívd ki hozzá a doktort. Ha leesett akkor se lehet tudni mi baja lett. Lehet, hogy csak megzúzódott, de lehet hogy összetörte magát, vagy komolyabban megsérült. Ha attól nyivákol, hogy csak megérinted akkor azt tényleg látni kéne orvosnak.
2009. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
A mi kisebbik cicusunk leszánkázott a tetőről az előtetőre, onnan a földre, az oldalára esett. Kicsit feküdt, aztán felpattant, felemelte a lábacskáját, hogy fáj, aztán két perc múlva rohangált tovább. Nyilván semmi baja. De ha úgy marad, hogy nem normálisan mozog, akkor megmutatom orvosnak, mert sok minden történhet vele. Ha még talpra is esnek mindig a macskák azért elég törékeny felépítésűek.
2009. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát valahogy akkor megoldom az orvost, ha nem javul az állapota. Még egyszer kiskorában leesett a szekrény tetejéről, azóta érzékenyebb a hátsó lába, ha egy kicsit is megüti, már sántikál. Remélem tényleg nincs komolyabb baja, csak meghúzta:(
2009. máj. 25. 13:07
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj az állatorvosnak, hogy jöjjön ki megnézni a cicust. Kérlek ne kínozd szegényt...vagy te örülnél ha ilyen fájdalmaid lennének és nem hívnának hozzád orvost?
2009. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!