Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? Tegnap még teljesen jól volt, ma reggel mikor beengedtük a lakásba, alig vonszolta magát, nem akart enni, inni, sántikált, mintha valami izületi fájdalmai lennének.

Figyelt kérdés
Az éjszakákat a szabadban tölti, lehet hogy verekedett, vagy leesett valahonnan, esetleg megcsípte valami? Mire figyeljek? Reggel óta csak alszik. A popsija fölötti rész a farktövénél szörnyen érzékeny, ha csak hozzáérek már nyávog.
2009. máj. 25. 12:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hívd el hozzá az orvost mindenképp.

Ez komolyabbnak néz ki, ha sérülés jellege miatt nem is tudja begipszelni, de akkor is jó tudni, hogy mi van vele, lehet-e kezelni, vagy csak helyre jön, fáj-e neki, belül nincs-e valami (ha tényleg magasról leesett az is benne van a pakliban) de biztos, hogy valamit fog vele csinálni. Ha mégis csak öregség lenne, azon is lehet segíteni, nem kell beletörődni sok macska még húsz évesen is szuper jól el van. :)

Olyan is van, hogy ártalmatlannak tűnik, aztán meg csak csodálkozik az ember. Egyik cicusunknak be volt dagadva a szeme alatt, azt hittük, hogy verekedett de azért kihívtuk hozzá a dokit. Az beletúrkált a szemébe, meg adott neki injekciót, de nem talált semmi idegentestet, mondta ha valami nem tetszik hívjuk. Jó. A macska fél arca meg kezdett egyre jobban bedagadni úgy, hogy a végén nem látszott a szemgolyója, csak valami rózsaszínes dolog. Akkor a doki már elkábítva vizsgálta meg és mondta, hogy lehet le kell csapolni. :O Aztán másnap kifakadt és gennyes-véres lé folyt belőle. Fene gondolta volna, az elején tök úgy nézett ki, hogy semmi komoly nem lesz. Ha mást nem is tudott csinálni az az injekció (gondolom valami antibiotikum vagy valami macskának való) biztos segített rajta, nehogy elfertőződjön vagy ilyesmi.

Mondjuk én extra aggódós vagyok. Egyszer olvastam, hogy az egyik csúnya macska-betegség tünete az, hogy a macska hasa felfújódik, olyan körte alakúra, de akkor már késő, menthetetlen. Nézem a macskát. Mondom ennek nagy a hasa. Szólok a férjemnek, hogy a macska lehet beteg. Felemeltem, vékonyka kis dög, baromi nagy has. Úristen mondom eddig nem volt ilyen. Tartottam magam előtt még mindig előttem van a kis nyurga teste, a pók has, meg az a hunyorgó tekintete, hogy most mit nézek. Aztán kiderült, hogy csak irtózatosan teleette magát. De inkább egyszer nézzen hülyének az orvos, minthogy várakozzak, mert lehet mire romlik az állapota már késő, vagy valami maradandót okozok neki a várakozással...

2009. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Csak egy ok a sok közül, hogy ne húzzátok a doki kérdést: Ha a gerince sérült, akkor szenved és még jobban szenvedni fog, ráadásul napok múlva kevésbé tud az orvos segíteni rajta. Nyilván 40 hét alatt volt pár dolog, aminek az elintézését másra kellett hárítani vagy több pénzt kellett esetleg fizetni. Szerintem a macsek is érdemelne ennyit, ha már önhibáján kívül megsérült...
2009. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért gondolja itt mindenki, hogy azt akarjuk szenvedjen a cica! De nyilván a 13 év alatt rájöttem hogy mikor szenved és mikor nem, csak érdekelt volna, hogy más is okozhat e ilyen tüneteket, csípés, kullancs akármi, de erre senki nem válaszolt!Amúgy örömmel közlöm hogy jobban van, evett, az ágyra is felugrott, máskor is volt már hasonló, de ahogy öregszik, jobban aggódom miatta. Tök jó, hogy ennyien szeretik az állatokat, de nem kéne mindjárt azt gondolni, ha az ember nem szalad egyből orvoshoz, hogy kínozni akarjuk a cicát! A hasznos válaszokat köszönöm!
2009. máj. 25. 14:14
 14/21 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom az állatorvos már nem fontos. Neked is jobbulást 10 hónapos terhesen!
2009. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
9 hónapos. Nyilván ha nem javul, orvos lesz belőle, ezt megígérhetem, köszi mindenkinek aki aggódik a cicusért.
2009. máj. 25. 14:32
 16/21 anonim ***** válasza:
itt igérgeted nekünk a dokit aztán úgyse lesz belőle semmi vidd el a DOKIhoz
2009. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Most nem tudom ezért miért akadtál ki? Leírtad, egy éjszaka alatt lett vele valami, ami miatt:

1. alig bírja vonszolni magát

2. sántít

3. nem eszik nem iszik

4. csak alszik

5. ha a farktövénél megérinted már vinnyog

Erre így egy ép eszű ember sem hiszi azt, hogy megcsípte valami. Ha tényleg így van, és nem túlzás a leírás, akkor komoly baja van, már pedig, ha ki akarod várni, hogy rosszabbodjon az olyan mintha hagynád egy kicsit szenvedni, majd meg látjuk mi lesz alapon. Lehet, hogy nincs komoly baja, de ennyi leírás alapján te mit mondanál látatlanban?

2009. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti válaszoló: nem hiszem, hogy jogodban állna szemrehányást tenni nekem. Köszöntem a tanácsokat, kint volt a doki, azt mondta, rosszul léphetett, megrándult a hátsó lába, pihennie kell, de közel sem fáj már neki annyira mint reggel. Valószínű azért nem evett, mert akkor történhetett, azóta már kajcsizott, most alszik. Mikor még élt a testvére, mindig úgy verekedtek, hogy harapdálták a másik fenekét, azt mondja, valószínű a 10 éves harapdálás helye fáj ott neki néha.:)Ja meg mondta hogy az állatokat is kiboríthatja ez az időjárás, uh ha kedvtelen vagy nem eszik, akkor simán lehet attól is.
2009. máj. 25. 16:10
 19/21 anonim ***** válasza:

halistennek h nincs semmi baja a cicusnak :)

A terhesseggel hogy tudtad osszeegyeztetni? mire kell figyelni? Irj emailt legyszi!


Bocsanat a temavaltasert.

2009. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi, mi is megkönnyebbültünk:) Írtam privit.
2009. máj. 25. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!