Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a cicámnál...

Lehetséges, hogy a cicámnál felszívódott a vemhesség előrehaladott állapotban?

Figyelt kérdés
3 éves macskám első vemhessége volt.Már nem volt sok hátra az ellésig,talán 1-2 hét.Eddig szépen látszott a pocija,megduzzadt a cicije.Ma vettük észre,hogy az eddig domborodó hasa lapos.Ellés nem történt,lakásban tartjuk a cicát,így észrevettük volna,ha ellik.Különben sem jött még el az ideje.A közérzete egyébként jó,az étvágya is,nem látszik betegnek.Ettől függetlenül elviszem dokihoz,de a mi állatorvosunk holnap délután rendel.Mi történhetett?Ilyen idős vemhességnél előfordulhat,hogy felszívódtak a kicsik?
2012. jan. 12. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem szívódott fel a vemhesség. Biztos jól számoltátok az idejét? Inkább keresd a szekrény mögött a kiscicákat!
2012. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindig lakásban tartottuk a cicát,november 22.-én megszökött itthonról,és december 1.-jén jött haza.Ha az első nappal számolom a vemhesség kezdetét,akkor is 23.-án telt volna le a 2 hónap.Úgyhogy nem volt még itt az ellés ideje.Én csak arra tudok gondolni,hogy esetleg hamarabb érkeztek a kicsik,és mivel életképtelenek voltak,az anyja megette őket.De akkor is látni kellene nyomokat.Na meg,mindig van itthon valaki,kizárt,hogy ne vettük volna észre.Én Gyes.-en vagyok,gyakorlatilag a boltba járok csak.Ha meg éjszaka ellett volna meg,azt is észrevettem volna,nem alszok mélyen.Gondolom,ha beindul a szülés,a cicák sem csinálják hangtalanul végig.Szóval,nem tudom...:-(
2012. jan. 12. 13:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja,ha meg élnek a kicsik valahol,csak nyávognak az anyjuk után.Az anyjuk meg időnként csak eltűnne szoptatni őket,de nem mozdul el mellőlünk.
2012. jan. 12. 13:12
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem lehet, hogy álvemhes volt?
2012. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az en cicam csendesen szult,nem nyavogott.

de komolyan nem tudom mit valaszoljak.

de biztos vagy benne,hogy vemhes lett?

2012. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom,macskáknál is lehet álvemhesség?Éppen,ha az embereknél lehet...

Viszont a vemhesség kezdeti szakaszában elvittem dokihoz,aki megvizsgálta,és ugyan a kicsiket még nem érezhette,hisz pár napos,max. 1 hetes vemhesség volt,de azt megállapította,hogy duzzadt a méhe,így 90 %,hogy vemhes,mondta a doki.És rá 4 hétre már szemmel láthatóan növekedni kezdett a pocija.

Szóval,igazából nem tudom....

2012. jan. 12. 15:01
 7/12 A kérdező kommentje:

A viselkedéséből ítélve én azt mondanám,biztos,hogy vemhes volt.Egyrészt,azóta,mióta hazajött,nem bagzott,pedig addig rendesen tüzelt olyan 10 naponként.

Másrészt,nagyon bújós lett,mindig azt nézi,kinek az ölébe tud épp mászni.Ha valamelyikünk leül vagy lefekszik,abban a pillanatban ott terem,és bújik,dorombol.

A viselkedése nem változott,mióta kisebb lett a pocija.

Tényleg nem értem,nem találkoztam még ilyennel.

2012. jan. 12. 15:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de tényleg elképzelhető, hogy megette a kiscicákat (fejletlenek voltak, elpusztulva születtek meg, ezer ok lehet rá). Az állatok nagy része csendben hozza világra az utódait, hiszen gondolj csak bele, mindjárt odacsalná a ragadozókat, ha hangosan "kiabálna". Úgyhogy vsz ezért nem hallottad éjjel.
2012. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sok cicát láttam már szülni, mind csendben volt végig, és ilyen pici korban még a kiscicák sem nyávognak.

Ha mégis eldugta őket valahova és nem megy szoptatni, akkor lehet, hogy nem alakult ki benne az anyai ösztön, sajnos ilyet is láttam már, hogy egy anyuka nem akarta szoptatni a cicáit.

Szerintem nézz körül mindenhol, hátha megtalálod a kicsiket, vagy a szülés nyomait (ha mégis megette volna őket), és mindenképp vidd el orvoshoz a cicádat.

2012. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már felkutattam a lakásban a lehetséges helyeket,ahová fialhatott,de se kiscicáknak,se az ellésnek nyoma sincs.Úgyhogy hajlok arra,hogy álvemhes volt.:-(

De visszük dokihoz,mert amúgy is esedékes volt az éves védőoltás,csak míg vemhes (legalábbis azt hittük,hogy az) nem javasolt a védőoltás beadatása.Így most adatom be neki,de előtte megvizsgáltatom,hogy mi is történhetett tulajdonképpen.

2012. jan. 14. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!