Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye ez csak megfázás?

Ugye ez csak megfázás?

Figyelt kérdés

Ki szoktuk engedni a cicát, kint végzi el a dolgát. De nincs szokva ezekhez a "nagy hidegekhez", szerintem megfázhatott. Nincs hangja, meg olyan nehezen nyel, látom rajta,hogy szinte fáj Neki. Mint mikor az embereknél egy gombóc van a torkunkba,tudjátok.

De most Anyukám jól megijesztett, hogy nem-e beivott valamit, mert volt hypos-víz a fürdőszobában, és nem-e azért fáj a torka. Igazából hülyeségnek tartom, mert az az idegrendszerét támadná meg, láttam már olyat, azt mondták az orvosok, az van olyankor, ha vegyszert iszik a cica. (körbe megy,összeesik.stb.)Akkor ez nem lehet az,ugye?

Köszi előre is!

Üdv.


2012. jan. 17. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is vegyszer, a cicák nem úgy fáznak meg, mint mi emberek, rájuk ez nagyon veszélyes. Orra nem folyik? Szeme nem váladékos? Levert, bágyadt? Ha igen, akkor jó lenne, ha megmutatnád egy orvosnak, minél hamarabb. Eszik?
2012. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem száraz az orra sem, akkor ezekszerint nem lázas, eszik, tud dorombolni is, azt mondták h akkor nem lehet nagy baj...

Csak Anyukám most kicsit felidegesített ezzel, és aggódok.

Nem váladékos a szeme sem, külsőleg semmi sem látszik. Eszik rendesen, csak nincs hangja. :/

2012. jan. 17. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A macskák a dorombolással például nyugtatják is magukat, állítólag a haldokló macska is dorombol, úgyhogy ez nem jelent semmit.

Ha eszik és nem bágyadt, akkor nagy baj szerintem nem lehet. Mi az hogy nincs hangja? Próbál nyávogni, de nem megy neki?

Szerintem azért ha egy pár napon belül nem javul, akkor vidd el orvoshoz.

2012. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez több mindennek lehet a jele...

ha macskanátha, az előbb-utóbb elég egyértelmű lesz!


De pl. az is lehet, hogy a légzőszerveire húzódott clamidya.

na az pl. nagyobb szívás, mert rohadt nehéz kikezelni és még te is elkaphatod.


Így látatlanban ez lehet ártatlan kis semmiség meg veszélyes, komisz dolog is...


ha nem akarod rögtön dokihoz vinni 8sok családban ez a hozzáállás az állatokhoz, hogy nem visszük orvoshoz, csak amikor már tuti, hogy belehal valamibe), akkor legalább hívd fel...


Az én egyik macskám pl. azért nem tud nyávogni, mert megvastagodott szívizommal született...

2012. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne az állatorvoshoz elvinni. Addig is egy kis olvasnivaló: ***** csak, hogy felkészültebb legyél. Ártani nem árt!

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van hangja most, bár szegénynek elég halk, és olyan rekedt, meg remegő.
2012. jan. 19. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!