Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ráírva a kutyáknak...

Miért van ráírva a kutyáknak való bolhanyakörv dobozára hogy macskákon nem használható?

Figyelt kérdés
Én csak most olvastam el, mindig is ilyet raktam a macskáimra, mivel olcsóbban kijövök. (1 nyakörv elég 2 macskára). És semmi bajuk nem volt még tőle. Szóval miért is nem szabad?
2009. máj. 28. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
hát gondolom érzékenyebb a szervezetük, vagy nem tudom. De én azért vigyáznék vele a közeljövőben.
2009. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem szabad macskára kutyának való nyakörvet adn,mert az jobban át van itatva azzal a bolha& kullancs írtó szerrel!
2009. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi kutyákra valót raksz rájuk azzal szerintem semmi gond nem lehet. Viszont lehet, hogy egy nagyobb kutyának való nyakörvben több a hatóanyag, és a macskáknak káros lehet hosszú távon, de ezt az álltapatikában kell megkérdezni...

Amúgy 1 nyakörvet 1 csattal hogy raksz 2 macskára?


( én egyébként spot-on-t használok, és normál, fényvisszaverős biztosnsági csatos nyakörvet, nem is olyan rég hagyta el az előzőt, de legealább nem fulladt meg ott ahol felakadt, hanem lepattant a nyakörv... másmilyenben nem engedném ki a cicámat, mert ha felakad és nem esik le a nyakörv, kész a baj)

2009. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, hát gondolom ami eddig bevált azzal ezután sem lesz gond.

Biztosan vannak erősebbek is és akkor azért nem szabad.


Egyébként ketté szoktam vágni a nyakörvet és amin nincs csat arra teszek, rávarrom egy régebbiről. Így megúszom 180 ft-ból a két macskára, mert kifejezetten macskáknak való felénk csak 700 ft-ért van.

2009. máj. 28. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem véletlen kutya bolhaírtó és nem macskabolha nyakorv nem véletlen találták ki mind kettőt biztos meg van az oka én nemhasználám,de ez a te dolgod.
2009. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyithogy:

MÉG NINCS SEMMI BAJUK

2009. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kulonbozo hatoanyag, kulonbozo dozis. Es a kutyak nem szoktak a szoruket olyan intenzitassal nyalogatni, mint a macskak. + a normalis macskanyakorv onkioldo.
2009. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert kutyákra lehet használni biztonságosan. A macskáknak pedig a nagyobb dózis hosszú távon káros, pláne, hogy a nyálkahártyájukkal is érintkezik. Szerintem eddig mázlid volt.
2009. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!