Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki több macskát tart, leírná...

Aki több macskát tart, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Szeretnék két kiscicát (testvéreket), de mivel eddig egyszerre mindig csak egy macskám volt, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Kinti-benti macskák lennének, természetesen ivartalanítva.

Pl. ha két kandúr van együtt, nem verekednének sokat? (Eddig még nem volt kandúrom.)

Nálatok milyen a viszony a cicák közt, ill. szerintetek milyen neműek legyenek?



2012. jan. 23. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egy időben három kandúrunk volt és egy nőstényünk. A kandúrok alomtársak voltak, a nőstény idősebb. A fiúk sokat kergették, de egymással jól kijöttek.

Most van egy kandúr és két nőstény. A lányok jól elvannak, csak a fiú sokat akar verekedni, és jobb híján velük verekszik.

2012. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elkerülhetetlen időnként a balhé. Viszont nagyon összeszoknak, meg sem lennének egymás nélkül. A nemük teljesen mindegy. A lányok ált. nyugodtabbak, a fiúknak időnként elgurul a gyógyszerük.

Mint nálunk, embereknél. :D

2012. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiú és egy lány cicám van a lány s legöregebb és az egyik az ő fia de nem szereti egyiket se mindig verekszik velük.A 2 fiú jól elvan egymással néha játszásból verekednek de nincs bajuk egymással.Sztem ez leginkább cicafüggő:)
2012. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szija!

nekem eddig mindig két cicám volt egyszerre, akiket eygszerre hoztam haza. mindig testvérek, és mindig kandúrok :)

Nem volt soha semmi probléma velük. Gondolom az ivartalanítás miatt nem verekedtek. Csak ajánlani tudom, mert nagyon jó nézni őket, amikor játszanak, vagy egymással szórakoznak :)

remélem segítettem

2012. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig több cicám volt egyszerre, mert én annak vagyok a híve, hogy minimum kettőnek kell lenni, mert akkor esetleg nem unatkoznak annyira. Legjobban a kandúrt szeretem, szerintem tudod mire célzok. A nőstény okozhat kellemetlen meglepetéseket. Nos volt, hogy egyszerre három gyönyörű kandúrom volt, egy szürke, egy koromfekete és egy vörös színű. Nagy udvarom van, de valahogy sose verekedtek. Játszani viszont sokat játszottak. Az eledelen, csonton össze-összevitatkoztak. Aztán sajnos elpusztultak mind a hárman. Most csak egy macska lakik a kertemben, ő is kandúr. Elvan egyedül is, de tavasszal hozok mellé egy társat, mert vandálkodik. Nyugi, nem olyan agressszívek a cicák, lehet lesz konfliktus, de lehet nem
2012. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, mentettek. Egy év különbséggel kerültek ide, kb. egyidősek, ivartalanított nőstények. Mikor a 2.-at hazahoztuk, az elsőnek annyi volt a negatív reakciója, hogy lány létére pár napig fröcskölt, főleg a szg. asztalomat. szerencsére alig érezhető szaga volt, kissé gyógyszerre emlékeztetett.Két alomtálcát készítettünk, de pár hét után csak egyet használtak, úgyhogy annyi is maradt. Egyszerre kapnak enni, soha nem eszik el a másikét, aki végzett, elballag. Együtt nem alszanak, de pl. éjszaka egymástól alig fél méterre vannak. Nem verekszenek, viszont sokat játszanak egymással, ez főleg késő este zajlik, 10-15 percet rohangálnak, kergetik egymást.Amelyiket utóbb hoztuk, sok mindent tanult az elsőtől, olyan érdekes ezeket megfigyelni. Az, hogy nőstények lettek, pusztán amiatt van, mert nagyon szeretem a teknőctarkákat, és ők 99 %-ban lányok.
2012. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Úgy tűnik, tényleg cicafüggő, hogy hogy viselkednek egymással. :)

2012. jan. 23. 21:54
 8/17 anonim ***** válasza:
nekem a rekordom 12 cica, volt:))) Szerintem nem unatkoztak sose egymás mellett! :DD
2012. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A mentett cicás gazdihoz hasonlóan, nálunk is egyetlen darabra redukálódott az alomtálcák száma. Evésnél ki-ki a maga porcióját eszegeti, a fiatalabb eleinte rástartolt az idősebb kajájára. Nem puszipajtások, nem mosdatják egymást, éjjel kb fél méter van köztük, mindkettő az ágyamban pihen velem. AZ idősebb mai napig agresszívan lép fel, fúj és morog, ha a fiatal a közelébe megy. Antiszociális a hölgy. :) Amikor nincs itthon velük senki, jól elfoglalják magukat, verekednek, kergetőznek, bunyóznak, néha már egész durván, csak röpködnek a szőrpamacsok mindenfelé. :D Többnyire azonban egyetértés uralkodik, ha tartják a tisztes távolságot.

Két ivartalan nőstény gazdija

2012. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Csutak anno válasza:

Korábban három cicám volt. Két kandúr és egy nőstény. Nem voltak rokonok. Mind ivartalanítva volt. A legidősebb kandúr nagyon békés természet volt, de a másodikként, alig 4 hetesen a családba került kiskandúrt soha nem szerette. Alig 2,5-3 év volt közöttük. Nem veszekedtek, de kebelbarátságról sem beszélhetünk. Elvoltak egymás mellett, de a fél méter távolságot mindig megtartották. 2 évre rá harmadikként került hozzánk egy szintén pár hetes kislány. Az "öreg" akkor már közel 5 éves volt, de remekül elvoltak egymással: mosdatták egymást, kergetőztek, minden huncutságra kaphatók voltak együtt, de az ifjabb kandúrt sose vonták be a játékba, pedig szegény nagyon szerette volna. A kis nőstény nagy vadász volt, de a zsákmányát mindig a nagykandúrnak vitte elsőként, viszont az ifjabbat a közelébe sem engedte, csak ha már elunták a játékot, akkor kapta meg,hogy egyedül elvacakoljon vele még egy kicsit.

15 évesen el kellett altatnunk az öreget, de a másik kettő akkor sem közeledett egymáshoz, sőt, a nőstény még agresszívabb lett a megmaradt kandúrral, amelyik soha nem morgott vissza rá, mindig békés fajta volt.

Aztán egyedül maradt az ifjabb kandúr és most, hogy elmúlt 15 éves, gondoltuk, hogy hozunk neki egy kis társat. Időnként megszaglásszák egymást, de az öreg nagyon megsértődött és majdhogynem egy helyiségben sem marad meg a kicsivel. Hja..! Világ életében magányos farkas volt, és most valahogy nem akar megváltozni, bár még reménykedem.

Szóval nem az a lényeg, hogy milyen nemű, hanem a természetük. Azt meg ránézésre nehéz megállapítani. Mindenesetre az ivartalanítás mindegyiket megszelidíti valamelyest.

2012. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!