Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska hogyan érti meg,...

A macska hogyan érti meg, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés
Például honnan tudja hogy a "jól van cicuka" mondogatásra el kell lazulni és dorombolni kell, a "ciciciccc"-re idejönni, a "sicc"-re pedig eltűnni de gyorsan???
2012. jan. 27. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hangsúlyból és a tekintetedből,na meg megérzi,ha éppen "siccelni" kell :)
2012. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érzik:) Nemtudom honnan de érzik:)
2012. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Leginkább a testbeszédből és a hangsúlyból értik. Hiába mondanád neki, hogy cicc, ha közben fenyegetően közelítesz felé, elszaladna.
2012. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy név amit ha meghall a macska akkor kiszalad a házból. Apám szokta mondani azt a nevet a macskámnak, és ebből mindig tudja a macska, hogy ki kell mennie a házból.

Egyébként szerintem a ciccicc meg a sicc beléjük van ,,kódolva,, a többi meg megszokás kérdése.

2012. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy név amit ha meghall a macskáM.*
2012. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy cicával nagyon szeretetteljes, mély kapcsolatot ápolsz, akkor ő tud "olvasni" a gondolataidban. Mikor mondasz neki valamit, főleg vele kapcsolatos dolgokat, akkor ez a dolog leképeződik a gondolataidból és megjelenik egy képként, ő ezt veszi, nem a kimondott szavakat. Ezt a "Hogyan beszéljünk a macskánkkal" c. könyvben olvastam. Ebből nagyon sokmindent meg lehet tanulni a cicák viselkedéséről. Ajánlom!
2012. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Téves gondolat, hogy a ciccicc meg a sicc beléjük van kódolva! Más országokban nem ezek a vezérszavak amire minden macska hallgat!! Szerintem minden gazdinak kialakul egy bensőséged kapcsolata a macskájával, innentől kezdve egyértelmű mindkét fél számára, hogy mi mit jelent!!

Te se almot öntesz a kajástálkába amikor nyávog azelőtt, nem?

2012. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok, hogy más országokban máshogy szólnak a macskáknak.
2012. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!