Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet ütni a cicát, ha harap?

Meg lehet ütni a cicát, ha harap?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én meglegyintettem a macskámat, mikor megharapott. Nem bántam meg ő pedig tanult belőle!
2012. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Veréssel lehet nevelni, de mindig jár mellé valamilyen nem kívánt mellékhatás (lelki sérülés, magatartás zavar).


Az orrára koppintás jó megoldás. (nem kell hogy fájjon)


Egyéb helyzetekben a vízipisztoly is jó nevelő eszköz. Nem kell belőle sok, csak egy kicsit ráspriccelni, amikor olyat csinál vagy olyan helyen jár, amiről le akarjuk szoktatni. Bár egy idő után már az is elég ha csak felé irányítjuk, de ne használjuk fenyegetésre az eszközt.


A bántalmazás nem csak helytelen, de nem is célravezető.

2012. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
Macskát megütni nem szabad! Utána előjöhetnek a lelki zavarok, az ide-oda pisilés, kakilás. Valamilyen számára kellemetlen dolgot kell csinálni, például hangosan tapsolni egyet vagy a virág permetezőt használni. Ne üsd meg, nem fog "megtérülni", sőt elveszti a bizalmat irántad.
2012. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem! A cica jelezni akar valamit. Ha azt szeretnéd, hogy szeressen és szófogadó legyen, akkor megérteni kell és nem bántalmazni. Lehet, hogy valami olyat tették, ami neki nem tetszett. Olykor a cica szeret visszavonulni és egyedül maradni. Ilyenkor jobb, ha még simogatással sem zaklatjuk, legfeljebb egy pár kedves szóval, hogy érezze ő fontos számunkra. Minden cica más egyéniség. Másként hat rájuk a fenyités is. Van amelyik visszahúzodóbb lesz, van amelyik agresszivabb. De egyik sem segíti a kapcsolatotok erősödését.
2012. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
A mi cicánk egy állat :) ! Pedig kicsi kora óta ki van nyalva a hátsója, egyszerűen ilyen a természete! Van , amikor annyira harap, hogy le se tudod vakarni magadról, na most ez egy hét hónapos macskánál... És nem szokok le róla bármit csinálsz, megráncigálod kicsit, lepricceled vízzel, hangos szó , koppintás, semmi, ilyen a természete és kész! Néha rájön a dilihopp és kész! Amúgy meg, amikor neki kedve van, olyankor annyira édes, kedves macska. Ez van! De én megértem a harapós macskát, mert én még ilyen macsekot soha nem láttam XD !
2012. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Ne bántsd a cicát, inkább figyeld meg mikor és miért harap. Mennyi idős? Lehet csak békén kell hagyni, ha hülye a kedve vagy magányra vágyik. Kicsit fura lenne, ha nekedmegy és minden ok nélkül megharap... Ha megzavarod szieszta közben és cs3sz3g3ted, akkor pláne nem csoda. Lehet venni olyan műanyag üveget spriccoló fejjel. Pár száz forint. Teszel bele vizet és ha rossz a cica, kap egy fújást. Én így szoktattam le a macskámat arról, hogy kaparja a bútorokat. Úgy félt a vízesőtől, hogy többet nem kaparászott!

:)

2012. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 magnum89 válasza:
Csak baltával
2012. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Persze! Evezőlapáttal kell tarkón b@szni!

Legyen már eszed! Ne bántsd azt a cicát!

2012. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Csutak_Balazs válasza:

Gondolkozik a kutya : Az ember ennem ad, szállást ad, beszél hozzám, megsimogat, talán Ő az Isten.

Gondolkozik a macska : Az ember ennem ad, szállást ad, beszél hozzám, megsimogat, takarít utánam... Azt hiszem Én vagyok az Isten !

:)

2012. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!