Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a jelei a közelgő szülésne...

Mik a jelei a közelgő szülésnek egy macskánál?

Figyelt kérdés
Tegnap bizonyosodott meg bennünk, hogy az 1 éves kiscicánk terhes. Addig csak találgattunk a hasa méretéből ítélve,hogy talán igen, talán nem, tegnap viszont ahogy megtapogattam neki, éreztem a kiscicákat, még mocorogtak is. Elég "nagyok", így az is lehet, hogy már a közeljövőben a világrajönnek. Milyen jelekből lehet tudni, hogyha közeledik a szülés? És még egy kérdésem lenne: Mennyi az esély arra, hogy ez a szinte még kölyök cica jó anya lesz, és gondozni fogja az első almát?
2009. máj. 31. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én macskám állandóan utánam mászkált,érdekesen dörgölőzött és miákolt.Olyan volt,mintha csalt volna.Jött-ment,mindenhol a helyét kereste.
2009. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
inkább fizikai jelekre gondoltam...ugyanis a cica anyukája tavaly ugyanazt csinálta, amit leírtál, szó szerint kért minket, hogy legyünk vele, odavitt minket a kis dobozához és belefeküdt, hogy ő szülni fog, de valaki legyen vele... viszont ez a kiscica nem túl érzelmes fajta, nem mutat semmilyen lelki jelet, pedig tavaly az anyja már 3 nappal a szülés előtt elkezdte keresni a társaságunkat, attól félek, hogy olyan fiatal,hogy nincs is tisztában ezzel a fialásos dologgal...ezért is tartok tőle, hogy nem fogja gondozni a kicsiket
2009. máj. 31. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
keresni fogja a helyet hogy hol tudná világrahozni a kölykeit és minnél nyugisabb helyet fog keresni ahol nem zavarják
2009. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fizikai jelet sajnos nem todok mondani de legyetek készen hátha valami baj lesz
2009. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak annyit tudok mondani hogy a helyét fogja keresni, ahol biztonságban megszülheti a kölyköket. Vagy megy utánad mindenhova, nyávog. Több macskám volt már, mind ezt csinálta. Na jó volt egy amelyik nem szólt egy szót sem, csak megszült a szomszéd padlásán.

Ha 1 éves, talán már elég érett hozzá hogy felnevelje a kicsiket, reménykedj... De ha kisebb fajta akár bele is halhat. Máskor jobban vigyázz, ha nem akarsz cicákat akkor ivartalaníttasd.

2009. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok:)
2010. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!