Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirenddel kapcsolatban mik...

Napirenddel kapcsolatban mik a vélemények általánosságban, és jó-e a miénk?

Figyelt kérdés

Kell / nem kell?

Ki alakítja, te, vagy a baba saját magának?

Mennyire kell /érdemes szigorúan betartani ha van?

Mik az előnyei /hátrányai?


Szitu: 4 hós babám van.Eddig nálunk ő alakította a napirendjét, amiben minden körülbelli volt, de azért állandó.Mivel egészségügyileg is minden oké ezért nem avatkoztam bele (értem ez alatt,hogy rendesen eszik/alszik/fejlődik).Sokat mászkálunk utazunk, így gondoltam még jó is hogy minden csak körülbelüli (időben),mert akkor nem viseli őt meg,ha bármi egy picit csúszik.

Nálatok ez hogy van? Mit gondoltok erről a témáról?


Mi körülbelül 3 óránként eszünk, a napi 3. étkezés után van nagy alvás, egyébként csak kevesebb az etetések között (10 perc és egy óra közt változik).Este fürdés (nem minden nap, néha kimarad, ha úgy jön ki hogy túl késő vann vagy nem otthon vagyunk), regelig alvás.

Ez oké?

Csak azért bizonytalanodtam el, mert a védőnőnek elmeséltem,és húzta a száját...hogy ez nem így szokott lenni..és miért nincsen szigorúbb napirendünk,stb...


2009. szept. 3. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod. A védőnő csak tanácsot adhat... de ahányan vannak annyi féle. Mi most költöztünk és másik védőnénihez kerültünk. Ez a mostani jobban szeret a magánéletünkbe túrkálni mint bármibe is tanácsot adni.

Én is ugyan ezeket csinálatam végig a lányommal és tökéletesen jól alszik, eszik, fejlődik mai napig is. Az egyik ismerősöm meg szigorúan pl. 16:00 jajj kajálni kell a gyereknek, mert mi lesz. Meg is van az eredménye. Most 1 évesek a gyerkőceink, de még 1 jó éjszakája nem volt. Úgyhogy szerintem ügyes van ...

2009. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy az a legjobb, ha a baba magának alakítja ki a saját napirendjét, de mindenképpen kell valami támpontot adni neki. Mi az esti fél8-as fürdetést mindíg betartjuk, utána vacsora, még egy kis játék, aztán elalszik, reggel 7 és fél9 között kel, reggelizik, 10 körül 10 óraizik, délben ebédel 4-kor uzsonnázik. Délelőtt és ebéd után is alszik 1-2 órát. Nem altatom, vagy erőszakolok semmit, biztos tudja, ha álmos, vagy éhes. Közben nagyokat sétálunk, játszunk. Most 9 hós
2009. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fürdés az egyetlen, amit én javasolnék viszonylag pontosan betartani.

Az jelzi a nap végét a babának.

Nem jó, ha fürdésidőre nem vagytok otthon vele.

Hidd el, ez fontos.

Később, 1 év körüli babánál már lehet esetleg laíztani, ha mondjuk vendégségben vagytok, de még ilyen pici babánál nem.

Az enyém 1 éves, de ha a mamáknál is vagyunk, akár több napra is, mindig van fürdetés este, és majdnem mindent ugyanúgy csinálunk, mintha otthon lennénk.

Az alvás-etetés majd úgyis beáll, ha nagyobb lesz, és már csak 1szer-2szer alszik.

:)))

2009. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és az tök jó, hogy mászkáltok, meg ilyenek. Én is rengeteget megyek a babámmal ide-oda.

Ha nem nyűgösebb, idegesebb ettől a babád, akkor ez később hasznára válik :)

2009. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!