Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macskatartáshoz mit...

Kezdő macskatartáshoz mit érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

egy sima menhelyről hozott házicicust szeretnék.

életemben először lesz macskám, eddig kutyánk volt 15évig.

én 25vagyok. Anyuval, Apuval élünk 3an családi házban.

valószínű kandúr lesz, és benti macska.

mit érdemes megvennem?

és kb mennyire jön ki a havi tartása?


2012. febr. 12. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Macskakaja - száraz és tasakos/konzerv


Valami edény, amiből eszik és egy a víznek


Alomtartó doboz - ha rám hallgatsz, olyat veszel, aminek van teteje, akkor nem fog annyit kikaparni belőle és kevesebbet kell takarítanod körülötte


Alom - mi a kristályost használjuk, kb. 1 hónapig jó, csak a kakit kell kiszedni belőle, de vannak olcsóbbak is, ahol összeáll a pisi és azt is ki tudod szedni belőle egyben


Ha egy helyre akarod szoktatni, akkor valamilyen kosár alvóhelynek, a miénk minden létező helyen képes aludni


Szállító doboz


Közeli állatorvos telefonszáma, elérhetősége

Pénz az első oltásokra, vizsgálatokra


Havi tartás ezek beszerzése után kaja+alom

Az meg rajtad áll, hogy ezekre mennyit költesz, de próbálj minőségibb kaját adni neki.

2012. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

almunk az van , mert van nyuszim és ő is macskaalmot használ , mi lidl eset veszünk :)

2012. febr. 12. 20:06
 3/13 A kérdező kommentje:
még azt megtudndád írni hogy hányféle oltásra van szükség? és kb mennyibe fog kerülni?
2012. febr. 12. 20:07
 4/13 anonim ***** válasza:
A menhelyen úgy is megmondják, milyen oltásokat kapott, lehet, hogy elsőre Neked nem is kell oltatni. Olyankor el szokták kérni ott az oltás díját, általában 6-8 e. Ft. Nekem két cicám van, a havi költsége 10-11 e. Ft. Nyáron ehhez még hozzájön a Frontline csepp 2 e.Ft-tal, mert egyikkel lejárunk sétálni és hiába városi park, van kullancs.
2012. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

szia!

köszi

még az érdekelne hogy ha benti cicának akarom akkor hogy vigyem ki sétálni?pórázon?

2012. febr. 12. 23:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, hámmal és pórázzal, mert ha csak a nyakára raksz pórázt, abból simán kihúzza a fejét. Az enyém még a hámból is kifordult egyszer. [link]
2012. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a költségekről még annyit, hogy havonta tegyél el 1-2 e. Ft-ot, mert ha esetleg beteg lesz, rájuk nincs TB :) Enyémek macskanáthásak lettek, a vírust hazahozhattuk akár cipőn is. Mivel oltva vannak ellene és rögtön vittük a betegség elején, így megúsztuk 8 e. Ft-tal/macska.
2012. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szobacica, akkor felesleges sétáltatni. Meg fogja szokni a bentlétet.


A kaparófát kihagytam, azt mindenképpen vegyél, különben esetleg a bútorokat fogja szétkarmolni.

2012. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy felesleges szobacicát sétáltatni? Az enyém élvezi ( a képen ő van). Haverozik a kutyákkal, abszolut nem fél tőlük. Általában egy órát vagyunk lenn, ha megunja, elindul hazafelé.
2012. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát szerintem egy kis friss levegő minden állatnak jót tesz..ráadásul kertes házunk van és az udvarban szeretném..azért csak alkalmanként, hogy ne szokjon át a csavargásra..
2012. febr. 13. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!