Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a kinti cicám...

Juci88 kérdése:

Szerintetek a kinti cicám megfogja szokni a bent létet a lakásban?

Figyelt kérdés
Nem szívesen engem ki a házból, mert sokszor bezárták és elég értékes macska. (hat éves ivartalnított nőstény)4 napja nem engedtem ki de minden este nyávog és ki akar kéreckedni kénytelen vagyok akkor bezárni a kamrába...Mit tanácsoltok??Mivel tegyem boldoggá, hogy ne unatkozzon??
2012. febr. 19. 10:01
 1/5 anonim válasza:
Az a helyzet, hogyha szabadon nőtt fel nehezen fogja megszokni a korlátolt mozgásteret, de az idő mindent orvosol :) Előbb-utóbb megfogja szokni biztosra veszem, addig is szerintem próbálkozz a lefárasztással a kora esti órákban és utána már nem fog nyafogni, hanem csak lustálkodni. A sima játék is lefárasztja, de ha biztosra akarsz menni szerezz be egy gyerekeknek szánt kis lasert. Imádják kergetni a padlón a kis piros pontot. Futtatsz vele pár kört és kész is. Ő is jól szórakozik, meg te is és mindenki boldog :)
2012. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Idővel megszokja majd, de szerintem jobb ha egyáltalán nem engeditek ki, azt hamarabb tudomásul veszi mintha néha kiengednétek kicsit akár pórázon, akár szabadon, mert akkor folyton azért fog sírni, mert menni akar.


Vegyetek neki cicaházat amiben bújkálhat, játékokat, engedjétek meg neki hogy az ablakban nézelődhessen. Én javaslom egy kisebb kifutó megépítését is.

2012. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi jó tanácsokat, de játékokat is vettem neki sok félét de nem játszik, kezd depis lenni, folyamatban van a macskakuckó is. Nem tudom már mivel vidítsam fel, kezd depis lenni. Semmihez nincs kedve pedig igyekszem!!Próbáltam szerezni a városban macskamentás játékot de még nem is hallotak róla...
2012. febr. 19. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálj egy kis napirendet. Pl. mikor hazajössz kicsit kiengeded, majd visszahívod. Nekünk is 3 cicánk van és kint laknak. Közülük egy ivartalanított, de a többinél is tervben van a műtét. Van kis házacskájuk és általában a kertben vannak. Füttyszóra jönnek, mint a tatárok. :D Náluk az az étel jele.

Kóborlós a cicus? Mert ha igen akkor érdemes tanítani neki a hívást. Mindig mikor ételt kap, füttyel hívd, vagy valamilyen jelzéssel. :)


Ha egyáltalán nem szeretnéd kiengedni, bentlakásos cicákból nem vagyok profi. :) A kifutó és a pórázas séta jó ötletnek tűnik. Illetve a (ha van) teraszra vagy tetőre kiengedés is javíthat. Persze ez ilyen havas, esős időben veszélyes, főleg ha a macsek is szeleburdi.:)

2012. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze!

A benti cicák sokkal tovább élnek! Nem 3-5 év, hanem 18-20!

Jó döntés beköltöztetni! Sok hosszú boldog évet nektek!

2012. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!