Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor elmegyek a macskám mellett, lábon csap? Pedig játszunk vele, meg minden ilyesmi. Ő ivartalanított fiú cica. Mikor meg játszunk, akkor nagyon bedurvul seperc alatt.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 8. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem az is játékból van. A macskák (az én tapasztalatom szerint) bedurvulnak kb 1 perc múlva, és legalábbis a mieink nem alkalmasak a játékra, pedig nagyon szelídek, igaz kinti cicák.
2008. ápr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az élénk természetű cicák általában ilyenek, nekik minden játék, vagy levadászni való dolog, ami mozog.

Az én cicám is lesből nekiugrik a bokámnak, és ha próbálok játszani vele, akkor harap és karmol. Persze nem szándékosan okoz fájdalmat, egyszerűen nem tudja, hogy ez nekünk rossz. Ez főleg olyan cicáknál jellemző, akik túl korán lettek elválasztva anyjuktól és testvéreiktől. Ugyanis a kiscicák az egymás közti játék során tanulják meg, hogy ez fájdalmas is lehet. A pici korban egyedül maradt macskáknak nincs módja ezt megtapasztalni.

Annyit tudsz tenni, hogy amikor eldurvul a jéték, azonnal abbahagyod és nem foglalkozol a cicával. Ez nálam valamennyit használ, és a határozottan kimondott tiltó szót is ismeri már. Olyankor inkább visszavonul.

2008. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az én cicám is csinálja,játékból,néha eldurvul nála,akkor egy kicsit leszidom,vagy az orrára koppintok és ilyenkor elvonul az ágyába!
2008. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!