Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak majdnem 1 éves...

Mit csináljak majdnem 1 éves sziámi cicámmal?

Figyelt kérdés
szobacica, de minden nap kinn van pórázon. nagy területet tud bejárni,ezzel eddig semmi gond nem volt. De mostanában anya fél kivinni,mert fél tőle ( nem tudom hogy lehet tőle félni) ,nade azt csinálja,hogy morog, magán kívűl nyávog, és nem akarja ,hogy rárakjuk a nyakörvet. Gondolom szabadon akar lenni,de én ezt semmiféle képpen nem fogom megengedni, a környéken rengeteg macska van, nem akarom hogy valami baj történjen vele, kb 3 hónapja nemtudom hogyan,de kihullott egy helyen a szőre,és még mostis látszódik a helye. Na meg azt se szeretném,ha valaki felkapná és elvinné, vagy hogy valami elüsse. ( a kutyámat most ütötte el egy autó :() Nem tudom,hogy az e a baja,hogy kandúrozni menne, és hogy a megoldás az ivartalanítás lenne-e. Kérlek adjatok tanácsot!!!!

2012. febr. 28. 11:43
1 2
 1/12 Morzsa válasza:
A mi sziámi cicánk ivartalanítva lett,és ki sem mozdul az udvarról.A pórázt felejtsd el,hiszen neked sem tetszene,ha téged valaki így sétáltatna!
2012. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a lány cicák amikor tüzelnek teljesen megbolondulnak,ez majd elmúlik .ha ivartalaníttatod akkor megoldódik ez a probléma ,de onnantól kezdve speciális cica tápra lesz szüksége és esetleg idősebb korára vese problémái lehetnek.
2012. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Bár nekem nem sziámi a cicám, de ivartalanított kandúr, elcsászkál otthonról, de minden nap hazajön hisz éhes és vágyik a kényeztetésre. Azon pedig ne csodálkozz,hogy nyávog és nem engedi a pórázt a nyakába tenni,nem nekik találták ki. Nálam ez már állat kínzásnak minősül.
2012. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11:51-es vagyok. Az ivartalanítás nem rossz dolog
2012. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ivartalanított sziámi cicánk és 8-9 éves korában sajnos elpusztult mert leállt a veséje szegénynek és el kellett altatni :(
2012. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
most az állatkínzásról vitatkozhatnánk, de inkább legyen 10 méteres pórázon,minthogy félszemmel jöjjön haza, vagy ami mégrosszabb haza se jöjjön. eddig nem volt baja a pórázzal, csak most hogy kezd nagyfiú lenni. Sajno az ivartalanítás elkerülhetetlen,hisz ha elkezd benn spriccelgetni,akkor egyenes út vezet a garázsba számára. Nem tudom,hogy ez a területmegjelölgetés akkor is kiváltódik nála,ha benn van tartva,és semmi más macska nem kerülhet a területére??? mert akkor nem kellene ivartalanítani..
2012. febr. 28. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is jelölgetnek. Van, amelyik cica már félévesen elkezdi.
2012. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk karácsonykor volt 1 éves a sziámink. Ivartalanítva van, nem jelölget. A pórázhoz hozzászoktattuk, mikor elvittük magunkkal nyaralni. Élvezte, és mi is egyre bátrabban elengedtük, mikor már ismerte a szűk környezetet. A szőrhullást meg kellene néznie orvosnak, hátha valami bőrbetegsége van.
2012. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Joros krisztina Tina ***** válasza:
a porazt felejtsd el az en cicam is sziami es en is feltem tole mint az anyukad de hidd el a cicadat nem kell porazra kotni telen zard a pincebe de hengedd is ki es hogyha szabad akkor legyel ott vele kint en igy csinalom ha ugy engeded ki hogy nem vagy kint vele akkor zard be a kapukat es kisajtokat hogy semmi baja ne essen!
2012. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

egy macskának hiába zárom be az ajtókat.....

nyáron szabadon volt engedve,fél percre néztem oldalra és már a 6. szomszédban volt....

a szőr kihullás már félig visszanőtt, bár eléggé meglepett hogy sötétbarna szőr nőtt vissza, igy oylan mintha lenne ott egy nagy anyajegye :)

2012. febr. 28. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!