Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak majdnem 1 éves...

Mit csináljak majdnem 1 éves sziámi cicámmal?

Figyelt kérdés
szobacica, de minden nap kinn van pórázon. nagy területet tud bejárni,ezzel eddig semmi gond nem volt. De mostanában anya fél kivinni,mert fél tőle ( nem tudom hogy lehet tőle félni) ,nade azt csinálja,hogy morog, magán kívűl nyávog, és nem akarja ,hogy rárakjuk a nyakörvet. Gondolom szabadon akar lenni,de én ezt semmiféle képpen nem fogom megengedni, a környéken rengeteg macska van, nem akarom hogy valami baj történjen vele, kb 3 hónapja nemtudom hogyan,de kihullott egy helyen a szőre,és még mostis látszódik a helye. Na meg azt se szeretném,ha valaki felkapná és elvinné, vagy hogy valami elüsse. ( a kutyámat most ütötte el egy autó :() Nem tudom,hogy az e a baja,hogy kandúrozni menne, és hogy a megoldás az ivartalanítás lenne-e. Kérlek adjatok tanácsot!!!!

2012. febr. 28. 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A pórázon sétáltatás mennyivel állatkínzóbb a macskánál, mint a kutyánál? Nekem is van egy, akit jó időben mindennap leviszünk. Odaül az ajtóhoz, mint a kutya és várja a pórázt, hogy induljunk. Egy parkos rész van alattunk, oda járunk le. Általában egy óra hosszat bóklászunk, ha megunja, elindul hazafelé. Már megszokták a kutyások is, nem fél a kutyáktól. Nyilván érzik rajta a kutyák, hogy nem ideges, soha még csak meg sem morogta egy sem, sőt hívják játszani.Sok ember csak azért nem viszi le, mert tart attól, hogy kinevetik, én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam. Elég nagytestű maccs, sokan először kiskutyának vélik, aztán jön a "jé, ez macska, nahát, milyen aranyos".
2012. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nekem is van egy sziámi cicám, 4 éves, ivartalanított és szobacica, bérházban lakunk én nyáron szoktam levinni pórázzal és őt egyáltalán nem zavarja, mászkál, füvet rágcsál meg sütteti magát. de amikor nem volt ivartalanítva akkor se zavarta. lehet nem szeret anyukáddal sétálni, mert ugye a legtöbb sziámi cica csak 1 gazdát fogad el és lehet bizalmatlan mással.
2012. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!