Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog még mindig a...

Miért nyávog még mindig a sziámi macskám?

Figyelt kérdés
Decemberben került hozzánk, 3éves lány cica, kb februárig nem volt vele semmi baj, aztán elkezdett tüzelni, azóta folyamatosan nyávog, virnyákol. Ivartalanítani nem szeretnénk mert kiscicákat akarunk tőle, de nem is tudnánk mert 1 napra sem hagyja abba a nyávogást. Azóta szereztünk neki párt, többször is együtt voltak, mégis csinálja tovább a fesztivált. Csak akkor hagyja abba, mikor alszik.
2012. febr. 29. 17:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy az ivartalanítás a vágy-kérdést megoldja-e, vagy csak abban segít, hogy ne legyenek utódok. Nekünk már volt zsinórban 4 lánymacskánk, bentiek is, kintiek is saját akaratuk szerint: jelzik, ha ki akarnak menni, azt is, ha be.

Mindegyik ivartalanítva volt, némelyik kiscicák után, volt amelyik még leányként:)

De mindegyikre rájön rendszeresen a pasizási vágy. Ilyenkor akár 2-3 napra is lelécelnek,majd csapzottan, éhesen hazajönnek, s lenyugodva alszanak 2 napon át. Tehát az a biz. ingerencia továbbra is fennáll.S a fiúmacskák is itt sorakoznak, néha 4 is, tehát a természet szólítását érzik az ivartalanított macskán is.

Egyébként vannak ingyenes tanácsok állatdokiktól a net-en, nem néztél még szét?

2012. febr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Még nem, de jó ötlet, köszönöm. :) Sajnos az állatdokikról nincs valami jó véleményem, ezért vagyok kíváncsi minél több véleményre, főleg olyanoktól akik szintén macskatartók. Igaz nem vagyok szakértő, de elég sok tapasztalatom van a cicák terén. Az ivartalanított cicánk nekünk is kijár rendszeresen, muszáj kiengednünk mert addig nyüstöl minket, tehát nem igaz, hogy meghosszabbítja a cica életét, ugyanúgy érheti baleset sajnos. :( Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de nem viszem rögtön a macskát dokihoz műteni, főleg nem sziámit, hogy 2 év után meg esetleg leálljon a veséje szegénynek...
2012. febr. 29. 20:08
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Megint egy szaporító, aki csak azt nézi, mennyi pénzt tud kihozni az állatából, de egy pirinyót sem ért a macska biológiájához. Gratulálok !
2012. febr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Pirinyót sem értek? Olvass már vissza légyszíves mielőtt nagyon bölcsen hozzászólsz valamihez... Nem minél több pénzt szeretnék kihozni az állatból, csak legalább visszaszeretném kapni azt a pénzt amit belefektettem az állatba, állatorvos, kiegészítők, eledel stb. Az állatorvosnál egy körömvágás csak 2000Ft, de mivel törődök a macskával megadom neki a maximumot, de ez nem kevés pénzbe kerül...
2012. márc. 1. 09:41
 15/18 anonim ***** válasza:
Ajaj. Szerintem ezt nem kellett volna leírnod. Egy állatba nem azért feccölünk pénzt, hogy majd egyszer visszajön az ára.... És ha nem? Ha nem tud kiscicákat elleni?
2012. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én csak erre annyit mondanék, hogy tudod, egy állat költségeket vonz maga után, ergo pénzbe kerül! Majd ha lesz egy gyereked, majd őt is befekteted, hogy visszanyerd a "belé ölt" pénzt??! amúgy mi 2000 Ft a mai világban, ne vicceljünk már?! :D ha ezt is sajnálod a macskádra, kár volt szerezned egyet.... Amúgy nekünk állatorvos tanácsolta, h ha ivartalanítani szeretnénk a cicát, soha ne engedjük lekölykezni, mert akkor depressziós lesz, mert megtapasztalja milyen érzés anyának lenni. Így meg amiről nem tud az nem is fáj neki alapon, minél előbb ivartalanítani kell. Bárcsak te is inkább ivartalanítottad volna ahelyett, hogy tudatlanul szaporítod.....
2012. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én magam is nagy sziámi rajongó vagyok. Vettünk egy szukát, mert épp csak ilyet találtunk eladót, pedig kandúrt akartunk. De gondoltam nem nagy szám, kertes házban, de benti cica, így nem lesz soha vemhes. Soha nem volt előtte benti cicám, és őszintén megmondom nem is nagyon értettem hozzájuk. Így szinte sokként ért, amikor elkezdett tüzelni. Mintha kínoznák, még este sem hagyta abba. A környék meg tele lett elütött kandúrokkal. És mindez néhány hét után kezdődött előröl. Akkor vettünk mellé egy kandúrt. Vemhes is lett a cicánk, de a mivel a környék tele volt még tüzelő nőstényekkel a kandúrt nem lehetett visszatartani. El is tűnt. Gondolom befogták, vagy mivel ez a fajta amúgy is kisebb termetű, kinyírta egy másik macska. De nekünk lett két gyönyörű kiscicánk. Amikor már mászkálgatós korban voltak vettünk melléjük egy másik kandúrkát. Ám ahogy eladósorba kerültek, hiába a hirdetés, hiába a reklám, meg a jó fotók, nem kellettek senkinek sem, pedig csak 7000-ért adtuk volna őket. És bizony betegek lettek. Akkor sorba mindet oltatni, gyógyítani, nem filléres dolog. Ahogy nőttek már mindenütt macska volt, a szekrényeken, a függönyön, a tévén. Végül szerencsére sikerült jó gazdikat találni nekik...5000 forintért, amiből nem jött vissza a kajájuk, oltásuk, féregtelenítésük sem. Mókásak a kiscicák, de a szaporításban nincs üzlet, legalábbis nekem nem jött be. Az óta mindketten ivartalanítva lettek, és köszönik szépen jól vannak. Nem depressziósak, nem bánkódnak, épp csak nem szaporodnak (a kandúrnak nem is volt rá alakalma). Nekem szerencsém volt, ők nem csavarosnak, néha néznek csak ki az utcára, akkor is csak a kapuban szemlélődnek, hogy baj esetén gyorsan be lehessen szaladni. Nem látok semmiféle változást rajtuk, pedig már vagy három éve ivartalanok, még csak el sem híztak.
2012. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem is sziámi macskám van, nemrég ivartalanítottuk. Tulajdonképp nem akartuk szegényt ivartalanítani, mert nem lehet túl jó érzés, de miután egy tüzelése egy hónapig tartott megkérdeztük az állatorvost, hogy mi legyen vele (3 éves, már felnőtt cica) ,mert folyamatosan nyávog.


Az állatorvos erre azt mondta, ha pl 3-4 év után a tüzelései nem sikerülnek, egy folyamatos "tüzelési állapotba" kerül. Nem tudom, hogy a te helyzetedben segített e a válasz, de nálam ez volt a probléma...


Esetleg az is lehet hogy nem sikerült a párzás, van amikor többször "meg kell próbálni". Nem tudom, hogy segített e a válasz, de ennyit tudok mondani.

2012. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!