Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Miről lehet észre...

S. O. S. Miről lehet észre venni, ha a macska férges? Vagy hogyan néz ki az a féreg?

Figyelt kérdés
Pár hete találtam valami apró rizsszem szerű ragadós cuccot a szőrén és azt hittem kajamaradék, így annyiban is hagytam. Erre most megint ráragadt valami az ujjamra, amikor megsimogattam, ami szintén rizsszem nagyságú, de ragadós és nyúlós, tört fehér színű. :-((( Van többféle ilyen élősködő egy állatban?
2012. febr. 29. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2012. febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első: Köszi. ilyent én is tudok rajzolni, de a kérdést tényleg nem viccnek szántam.
2012. febr. 29. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz.
2012. febr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha annak rendje és módja szerint viszed 3 havonta féreghajtani, nincs mitől tartani.
2012. febr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az féreg volt. Az pont egy pici rizs forma ragacsos dolog.

Nekem is volt férges a macskám. Ilyenkor sűrűn néztem a fenekét és néha láttam, amint jön ki.

Menj el egy állat patikába ott adnak rá gyógyszert. Csak előtte mérd le hány kiló a cica mert kilóra számítják a tabletta mennyiségét.

Az én cicám nem állt meg a mérlegen ezért először magamat mértem meg majd ölbe vettem és megint megmértem a súlyt.

A kettőt kivonva meglett a cica súlya.

Én cestal-t adtam neki egy nap alatt kihajtotta és az a legtöbb féregfajtára hatásos.Én is három havonta féregtelenítek de a patikus mondta, hogy ezek a gyógyszerek nem szívódnak fel a vérben, hamar kiüríti a szervezete így visszafertőződhet. Ha nem válik be 10 napon belül, akkor újra kell féregteleníteni. Az ilyen kis férgeket még a szobacicák is elkaphatják mert az ember a cipőjén is hazaviheti az utcáról. Ne ess kétségbe hamar orvosolható a dolog.

Nem tudom pesti vagy-e, ha igen akkor a keletinél az István utcában az állatorvosi egyetemmel szemben van egy állatpatika ez egy pince üzlet. Én is ott vettem a gyógyszert egyébként van krém állagú féreghajtó is, amit megehet azt könnyebb beadni neki.

Ja és alapos takarítás kell mindenhol főleg a wc-je körül meg ahol sűrűn megfordul mert elszórhatja őket. Ez sajnos ilyen rumlival jár.

2012. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Köszi. Még annyi kérdésem lenne, hogy emberre veszélyes? Mert úgy tűnik elég későn vettük észre és azóta sűrűn volt az ölemben és sokszor bejött a lakásba. amúgy kinti macsek. Nem vagyok Pesti, székesfehérvári vagyok, de gondolom az állatkórházban biztos kapok rá szert.
2012. febr. 29. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Igaz az állatkórházban adnak rá gyógyszert de ha beütöd a gugliba biztos találsz ott is állatpatikát.

Némelyik férget az ember is összeszedheti de ha nem csókolgatod azt a macskát ilyenkor és kellő tisztaságot tartasz akkor kicsi az esélye.

Én sem kaptam el tőle pedig volt már párszor férges de hamar túl lettünk rajta. Az enyém városi, udvari cica a baj ott van hogy le tud jutni a pincébe ezért naponta többször is ellenőrzöm őt is és a helyeit is és ezerrel takarítok. Szerencsére már régóta nincs vele probléma. Fontos a negyedévenkénti féregtelenítés.

2012. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!