Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem vigyáztok jobban...

Miért nem vigyáztok jobban autósok?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt valaki elütötte a cicám. Nem élte túl. Csendes kis utcában...Ha normál sebességgel megy, tuti elkerülhető lett volna a baleset.
2012. márc. 7. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Nehogy már te legyél felháborodva! Mi a szart keresett a macska az úttesten?! Talán neked kellett volna vigyázni rá, és nem hagyni, hogy öngyilkos legyen!
2012. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Simán ellehet ütni normál sebességgel.Mit keresett az utcán?
2012. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Vannak olyan kertes házban élő macskák, amik kijárnak az utcára is. Mi van ebben? De mivel a macska igen fürge nem valószínű, hogy az autós normál sebességgel ment. A helyzet az, hogy a kutyákkal macskákkal ma Magyarországon bármit meg lehet tenni, mert igen elnézőek a törvények ezzel kapcsolatban.
2012. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudjátok a macska az megy. Vidéken sok a cica, olyan csendes utcában, ahol alig jár kocsi, sok a gyerek, igenis vigyázni kellene.
2012. márc. 7. 20:44
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Én is nagyon sajnálom az elütött cicákat, nekem is van két cicám és megszakadna a szívem ha erre a sorsra jutnának, de... Itt tényleg nem lehet okolni az autósokat, mert a macskák tényleg "nem tudnak közlekedni", simán alászakadnak az autónak teljesen váratlanul, a semmiből. Akármilyen köröltekintő és figyelmes valaki, a másodperc tört része alatt nem tud megállni mégha lassan megy, akkor sem. És nem is a kérdező hibája, hiszen ettől csak egy módon lehet megóvni a macskákat, ha bent tartjuk a lakásban. A macska nem kutya, nem állítja meg a kerítés és nem marad a kerten belül hanem bóklászik mindenfelé, ezért ütnek el sajnos olyan sokat.

Szóval sajnálom kérdező, megértem a fájdalmadat, de hidd el, nem az autós tehet róla, ha látta volna a macskát időben, biztos megállt volna.

2012. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Nem vagyok felháborodva. Egy egyszerű kérdést tettem fel. A válaszodból ítélve te az a típus vagy, aki nyomja a gázt, "hadd hulljon a férgese".

Tudod az emberen kívül más élőlények is próbálják birtokolni e földet...

2012. márc. 7. 20:48
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon kevesen akarnak direkt elütni macskákat,mivel akár kárt is okozhat a kocsiban, de ha féktávon belül kiugrik a bokorból akkor így járt, buta volt.Egyfajta természetes szelektálódás része lett az ilyen cicó, lehet ezer év múlva már forgalombiztos lenne minden macska ,de akkor már minek ,mert térugrással közlekedünk:D

Lakott területen 50 a megengedett sebesség ,ha más tábla nem korlátozza. Ezt a nem túl nagy sebességet had tartsák már az autósok! Vagy szálljanak ki és tolják a kocsit esetleg 20-al vánszorogjanak ,mert macska ugorhat az útra?!

2012. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Tetszik a térugrás, ez nagyon jó:)

Természetesen nem az 50 km/h sebességgel van bajom, hanem a száguldozókkal.

Természetesen nem akartam senkit megsérteni, bocs, ha így jött le.

2012. márc. 7. 22:14
 9/19 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Kedves első!


Nem vagyok felháborodva. Egy egyszerű kérdést tettem fel. A válaszodból ítélve te az a típus vagy, aki nyomja a gázt, "hadd hulljon a férgese".

Tudod az emberen kívül más élőlények is próbálják birtokolni e földet..."


El kell, hogy keserítselek, de nincs kocsim, viszont volt három jólnevelt németjuhászom, akik nem kóvályogtak össze-vissza, akkor sem, amikor vidékre költöztünk.

Aki ismer, tudja, hogy kutyaszerető vagyok, ezért felelősségg4el tartottam őket, nem ugráltak kocsik alá.

2012. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

qqker! nem értem, hogy a német juhsznak mi köze a cicához? Nekem is van kutyám, jól nevelt, meg áll a járda szélén szó nélkül.


A cica más állatka. Szabadabb az életfelfogása, igaz megtaníthatsz neki dolgokat, okos állatok azok. Az én cicám is tud ülni, feküdni és dolgokat hozni parancsszóra. Amikor a kutyusomat tanítottam, ős is eltanult mindent kifogástalanul.


De! Az autosoknak igenis vigyázniuk kellene, és a kreszt sem ártana betartani. A mi utcánk is eldugott is külvárosi utcácska és mégis úgy száguldóznak a BMW-s nyikhajok a szomszédból, mintha a Dakar ralin lennének. Volt engem is majdnem elcsaptak, hát akkor hogy vigyázzon magára egy kisebb és kiszolgáltatottabb élőlény?


Egyébként sajnálom a cicuskádat kedves kérdező :( De gondolj bele, ő már a nagy Mennyei Réten fogja az egereket, ahol nem kell ámokfutó autósoktól tartania :)

2012. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!