Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem vigyáztok jobban...

Miért nem vigyáztok jobban autósok?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt valaki elütötte a cicám. Nem élte túl. Csendes kis utcában...Ha normál sebességgel megy, tuti elkerülhető lett volna a baleset.
2012. márc. 7. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Úristen, hogy a fenébe jön ide a németjuhász?
2012. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van a kérdezőnek. Én főút mellett lakom, itt is sok az elütött cica, az enyémet is ütötték már el. Volt, hogy a cicám a járda belső felén feküdt, az egyik üzlet előtt, majdnem az ajtóban, ahogy szokott... erre jött a kenyérszállító (aki jól ismert minket, miénk az üzlet) és ráment a macskámra! Hogy hogy sikerült neki, ezt nem tudom, de a szüleim szerint szándékosság is lehetett benn... szóval rájárni a járdán fekvő macskára, ez már tényleg beteges. A másik pedig az, hogy forgalmas helyen lakva sokszor azt tapasztalom, hogy az autósok egy része megy, mint a tatár, nem tartja be az 50-et, száguldozik, ahol tudják, hogy nem szoktak mérni, tesznek rá és nyomják neki... néha éjszaka is arra ébredek, hogy az ablakom előtt 90-100-zal száguld el egy kamion úgy, hogy beleremeg az egész ház. Az ilyeneket nem érdekli semmi. Sőt sok ember amilyen állatgyűlölő, kinézem azt is, hogy "ő pedig egy sz*ros macskáért nem fog lelassítani"...
2012. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Undorító lelkinyomorék emberek vannak, már bocsánat.

Remélem, ha pl nagyanyátok hallás/látás/bármisérült lenne se háborognátok, hogy száguldoznak az utcában, és esetleg elütik, mert éppen annyira kiszolgáltatott, mint egy szerencsétlen kisállat.

Viszont én a kérdezőt is hibáztatom (bocs, tudom nem a legjobb alkalom), ha nem ivartalanította a cicát. Mostanában ezért vannak meghülyülve, nagyon sok az elütött macska az utakon.

2012. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves németjuhász tulajdonos!


A kutyák teljesen mások, mint a cicák. Nekem dobermannom van és ő sem megy ki az utcára, de a cica sajna más..



Kedves utolsó!

Még kicsi volt ( kb 5 hónapos), ezért nem volt még ivartalanítva. A kora azért csak tipp, mert talált cica volt. Pontosabban beköltözött hozzánk a nagy dobermann ellenére is. Őt túlélte, sőt a legjobb haverok lettek, sajna az embereket nem...


Köszi a kommenteket Mindenkinek!

2012. márc. 8. 22:19
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:


Kedves németjuhász tulajdonos!


A kutyák teljesen mások, mint a cicák. Nekem dobermannom van és ő sem megy ki az utcára, de a cica sajna más.. "


Én kérek elnézést, hogy nem védelek, de akkor minek a macska, ha hagyod kóvályogni, kocsi alá rohanni?!

2012. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
92%

Jaj ne legyél már ennyire értetlen légyszíves utolsó! Ahogy az előző kommentemben is leírtam a macska nem olyan mint a kutya, nem lehet megparancsolni neki hogy a kertben maradjon, sem pedig kikötni, ha ivartalanítva van akkor sem fog egyhelyben maradni! Egyetlen módon lehet a bóklászást megakadályozni ha a házba zárod, ami viszont vétek ha már egyszer van lehetőség hogy kimehessen.

Ezek szerencsétlen balesetek, nem hibás benne sem a kérdező, sem pedig az autósok.

Elmondom hogy egyszer én is elütöttem egy macskát, borzalmas volt, de fizikailag lehetetlen volt elkerülni. Normál tempóban haladtam, 50 körül, figyeltem is az utat de a macska hirtelen kiszaladt pont az orrom előtt. Arra se volt időm hogy felfogjam mi történt, nem hogy meg tudjak állni. Sosem fogom elfelejteni a dolgot, mindig bántani fog még ha tudom hogy nem tehettem ellene semmit akkor is.

2012. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

A macska lakásba való, az autó úttestre...

nagyon sajnálom a cicát, és igen az autósnak oda kellett volna figyelnie, de ha te ott tartod ahova való (bent a lakásban) NEM történt volna ez meg...

2012. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Kikérem magamnak én igenis vigyázok a cicákra, meg minden állatkára. Ha látom pl.: este is mikor vezetek, hogy villognak a bokorból a pici szemek, inkább fékezek lassítok, alkalom adtán dudálok, hogy még eszébe se jusson az útra szaladni. Múltkor egy kutya ugrott ki elém a felüljárón az autók közül... neki is lassítottam, és bizony döcögtem inkább addig mögötte még biztonságosan ki nem tudtam kerülni, nehogy alá essen ijedtébe. Szeretem az állatokat, és soha nem ütöttem el egyet se, nem is tudom mit tennék ha elütnék egyet. Valószínű, ha háziállat akkor elvinném orvoshoz, ha még menthető...(sajnos egy őzikét, meg egy vadkant nem bírok betuszkolni a kocsiba:D)
2012. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 dorcsuu ***** válasza:
81%
Most olvasom ezt a kis vitát itt... Hát ezt nem hiszem el. Főleg a németjuhászos hozzászóló kavart fel. Mi az, hogy a macska nem figyelt? Naiv 5 hónapos butus kiscicáról van szó, aki kimerészkedik az utcára és elcsapják! A németjuhász az teljesen más tészta, jobban oda tud figyelni és tanítani is lehet, hogy ne menjen ki az úttestre! Én a helyetekben nem a kérdezőt csesztetném, hogy miért nem ivartalanította a macskáját, hanem együtt éreznék vele, amiért elvesztette őt. Persze, abban is igazuk van némelyeknek, hogy nem az autósokat kéne hibáztatni, maximum azokat, akik ilyenkor direkt rákapcsolnak, "hadd dögöljön meg a szerencsétlen". De ezt nem tudhatjátok, ha nincs rá szemtanú, lehet, hogy véletlen baleset volt. De ne ti basztassátok már a kérdezőt, hogy miért nem vigyázott a macskájára! Nem lehet valaki a nap 24 órájában a macskája mellett! És mi az, hogy a macska "öngyilkos"? Könyörgöm, az állatok nem szoktak depressziósok lenni! Ez azért már szánalmas, hogy itt szívatjátok egymást, azért, mert egy autós elütött egy macskát. A kérdezőnek üzenem, hogy nagyon sajnálom a kiscicáját, tudom, milyen fájdalmat és haragot érzel :'( Azoknak pedig, akik itt szidják egymást gratulálok. Együttérzés nulla. Köszöntem.
2012. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!