Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak jó vagy rossz ha...

Anna126 kérdése:

A macskáknak jó vagy rossz ha sétáltatják őket pórázon?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 15:57
1 2 3
 1/23 zokniszörny ***** válasza:
35%
Nekem 3 macskám van, eszembe se jutna sétáltatni őket. A macska egy független, önálló állat. Tudom, terjed ez a szokás, hogy a macskákat is pórázon sétáltatják mostanában, de én még a gondolattól is rosszul vagyok.
2012. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem jó, mert eleve nekik nem olyan széles a nyakuk mint a kutyáknka és cska végig nyávogná az egészet! nem értme miért akarja mindenki sétáltatni a macskáját! a kutyáknak találták ki nem a macskáknak! ne hogy elvidd! szóvla rossz! erről ennyit! ja, onnan tudom hogy énis elvittem a macskámat sétáltatni és végig nyávogtaza egészet és ne mkapott levegőt megm niden baja volt! remélem te is tanulsz ebből!
2012. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Anna.

Neked jó vagy rossz ha sétáltatlak pórázon ?

Ha nem tudod eldönteni kipróbálhatjuk:)

2012. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Előző:

Nem hámot használtál? Azért nyakörvvel elég gázos ilyet kipróbálni.


Ismerősöm rendes macskahámmal sétáltatja a ciciáját, azaz a cica sétáltatja őt.:)

Az cicája élvezi.

2012. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha csak ez az egyetlen lehetőség, hogy a cicus kijusson a szabadba, akkor vidd így. Nem egészen értem az előző válaszoló okfejtését a kisebb nyakakról, hiszen a csivaváknak is kisebb a nyakuk...

Az én macskám nem szerette, nem is raktam rá szorosan, szembefordult és kihúzta a fejét, aztán meg csalogathattam vissza... :)

2012. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
mármint 2. válaszoló nyakas okfejtése
2012. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%

Totális baromság a macskát sétáltatni. Vagy a lakásban legyen ahhoz, hozzá szokva mert akkor nem vágyik kintre. Vagy kinti macska legyen. (esetleg kertes házból olyat, hogy kinti-benti macska)

De az, hogy pórázon meg hámmal vinni a macskát... Ha ehhez szoktatod hozzá, akkor a macska állandóan csak kiakar majd vágyni a szabadba. Aztán meg nézhetsz, ha mondjuk kiveti magát az első adandó alkalommal az erkélyről... Nem is kellemes nekik, mert fusztráltak, nem tudnak menekülni, ha megijednek. Nincsenek úgy hozzá szokva más emberekhez, hogy elsétálnak mellette, kocsik hangjához. Nem is beszélve a kutyákról...

2012. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakorlatból tudok írni a macskasétáltatásról, nem elméletből, mint itt mindenki. Két éve került hozzám egy felnőtt mentett cica. Próbaképpen ráadtunk hámot, első alkalommal már mentünk is le. Azóta is naponta lemegyünk vele, persze a telet kivéve. Eleinte csak a bokor alján ment, majd pár hónap alatt eljutottunk addig, hogy most már nyugodtan megy a járdán is. Persze, nem úgy történik, mint a kutyánál, mert arra megy, amerre ő akar. Kicsit lehet csak irányítani, mert ha nem tetszik a dolog, egyszerűen lefekszik és nem hajlandó továbbmenni. Kutyákkal sincs gond, egyáltalán nem fél tőlük, megszagolják egymást és megyünk tovább. Soha még csak meg sem morogták, többször próbáltak vele játszani, de nem ment :) Az erkélyen macskaháló van, tehát nem tudja "kivetni" magát :) A környéken már megszokták, hogy macska van a póráz végén.

[link]

2012. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
78%
Mi is le szoktuk vinni hámban a macskát, panelban lakunk, nagyon is tetszeni szokott neki, magától megy oda, ahova akar. Én is kicsit kételkedtem benne, mielőtt kipróbáltuk, de a cicának is jót tesz a friss, szabad levegő és miután felhozzuk, nem vágyik ki, jól elvan bent.
2012. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

18:27

Csak tudod nem mindegyik kutya ilyen. Nem tudom mit szólnál, ha előtted teremne mondjuk 3 német dog. Védd meg tőlük ha tudod... Annyira felesleges ez az egész. Én is sétáltattam már pórázon macskát és nem csak a levegőbe beszélek. A macska folyamatosan nyávogott, hogy le akar menni az ajtó előtt. Aztán szépen lassan leszokott róla. Egyszerűen nem valók sétáltatásra. Elég jó kutyákkal találkozták ha mindegyik csak megszagolta és játszani akart vele.. Én kutyám sem antiszoc, vagy neveletlen, de a macska az macska. A legtöbb kutyának. Elég ha csak kettőt vakkant egy nagyobb példány a macskád menekülne amerre csak tudna, pórázon meg nem tud. A macska öntörvényű, nem szereti ha parancsolnak neki, ebbe beletartozik az is, hogy miattad nem tud esetleg menedékhelyre futni.

2012. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!