Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire vészes ez a macskamarás?

Mennyire vészes ez a macskamarás?

Figyelt kérdés
A cicám az ölemben ült, miközben én fejhallgatón zenét hallgattam. Trombita szólalt meg a zenében, amire a cicám nagyon mérges lett és a szemem alá kapott. Mély marást hagyott rajtam, rendesen ki is vérzett. Mivel a szemem alatt van a marás, betadint csak törölgetve tudtunk beleitatni. Most letakartuk egy kis gézdarabbal. A marás egyébként nagyon csúnya, de a cicám benti, még sosem járt kint, rendszeresen van féregtelenítve és orvos is nézi. Tiszta cica, de azért félek.
2012. márc. 16. 19:37
 1/4 anonim válasza:
Bepállhatsz tőlle.
2012. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elviekben így nem félnék,de mivel a szemed alá kapott ami elég érzékeny terület,ha nem javul ma-holnapra akkor lehet érdemes lenne megnézetni egy orvossal.Cica mindenre van oltva?Veszettségre is?(csak azért mert az orvos elkéri az oltási könyvet és ha nincs veszettség akkor jelentenie kell és elviekben elvihetik karanténba a cicát)de így is úgy is egy tetanuszt adna :)szóval ha veszettségre nincs oltva akkor mond azt,hogy kóbor macska volt :)
2012. márc. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jártam hasonlóképp, bár nekem csak a tenyeremet szántotta fel a drága kiscicám (az orvosi rendelőben.:D)

Ott azt mondta az állatorvos, hogy még aznap menjek tetanuszért, nincs vita.

(Az én macskám is oltott, stb...)


Az igazából mindegy, hogy kinti vagy benti, mert a benti meg almot használ, ugyanúgy tiszta kosz a karma...


Most ne legyen halálfélelmed, nincs semmi gáz, a biztonság kedvéért kérj tetanuszt.


Ja! de hány éves vagy?

Mert azt hiszem, 16-18 éves korig (ezt kérdezd meg orvostól mert nem tudom pontosan) még véd a gyerekkorban kapott tetanusz.


Amúgy meg lehet kapni vény nélkül(?) antibiotikumos kenőcsöt, nekem az mindig levitte a duzzadt gyulladást.

2012. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Legjobb ilyen esetben, ha orvoshoz mész. Nekem is vannak cicáim és velem is gyakran előfordul ilyen baleset. Én soha nem úsztam eddig meg az orvosi ellátást, hamar elfertőződött mindig, tehát doki.Azt a világért se mondd, hogy kóbor macska harapott meg, mert jön a veszettségi eljárás, szurik sorozata. Ha nem volt a cicád veszettség ellen oltva mondd meg és passz, nem lesz különösebb gond: a doki hivatalból lejelenti az A.N.T.Sz-nek és ők az illetékes állatorvost aki majd megnézi a cicát ennyi. Kiállít egy papírt, hogy megfigyelte 10 napon át és nem veszett a cica, te aláírod és kész. Nálunk ez volt a protokoll amikor a cica betegsége miatt még nem lehetett beadni az éves oltásait és pontosan abban az időben sikerült jól megharapnia.
2012. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!