Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszedni a...

Hogyan tudnám leszedni a csengőt róla?

Figyelt kérdés
Van egy macska aki át jár a mi kertünkbe.Nem tudom ,hogy kié.Van egy csengő a nyakában és szerintem ez rossz neki nem tud vadászni egeret madarat fogni.Ma megpróbáltam elkapni és leszedni róla de nem sikerült.Szalámival csalogattam magamhoz.Megijedt és elszaladt pedig majdnem sikerült.Szerintetek hagyjam békén?Sajnálom a macskuszt.(rendezett ápolt macska a mi macskáinkal jóba van)
2012. márc. 26. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

A csengőt gondolom a szerető gazdái tették a nyakába, nem igazán van jogod levenni róla. Semmi szükség arra, hogy vadásszon, gondolom kap rendesen enni.

Hogy mennyire jó neki a csengő vagy mennyire nem, azt nem tudom megmondani. Ha valóban rossz neki, akkor a gazdáival kellene beszélni, nem magadhoz csalogatni és lelopni róla.

2012. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván az is a célja a gazdának, hogy ne egyen meg mindenfélét. Fertőzést kaphat egértől, a madarat meg hagyja békén. Semmi közöd a más állatához!
2012. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
én meg is fojtanálak ha hozzányúlnál a cicámhoz, ráadásul lelopnád a kis csengőjét... szalámit meg ne adj semmilyen macskának megőrültél? a disznóhús méreg a macskáknak
2012. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Egy utcán lévő macskához az nyúl hozzá, aki akar. Elvileg nem lehet szabadon kint senkinek az állata, mert büntethető, a sintér szabadon befoghatja és azonnal el is altathatja. Nyugodtan leveheted róla a csengőt, mert attól csak fennakadhat a kerítésen pl. és jól megfullad. Ebből is látszik, hogy a gazdája biztos jó szándékú, de azért felelőtlen. Fokozatosan finom kajákkal közelebb tudsz kerülni majd hozzá.
2012. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák valóban nem lehetnek szabadon és kóborolhatnak gazdi nélkül,na de egy cica?Aki biztosan kijárós és nyakőrve van?Ugyan már az egy rendesen tartott cica és kérlek ne vedd le róla!Ha nekem kint mászkálna a cicám én is raknék rá és elég morcos lennék ha valaki leszedné.
2012. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az Állatvédelmi törvény szerint kutya sem és macska sem lehet szabadon felügyelet nélkül. Ez jogosítja fel a sintéreket az állatok szabad begyűjtésére és sajnos a jelenlegi helyzet szerint az altatásra is. Elég egy telefon nekik, ha valakinek nem tetszik, hogy a kertjébe kakilt a macskád és már viszik is. Sajnos jogosan...
2012. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!