Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok hogyan szült?

A ti macskátok hogyan szült?

Figyelt kérdés
terhes kiscicám és nem tudom mi lenne neki a jó. inkább a lakásban szüljön vagy a garázsban ? a ti cicátoknál hogy történt ez az egész ?
2012. ápr. 12. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy, mert felelős állattartóként ivartalaníttattam.
2012. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Legjobb, ha biztosítod számára hogy szabad bejárása legyen a lakásba, és garázsba is. Lehetőleg mindig. És persze a kertben is nyugodtan járkálhasson. Ő majd eldönti, hogy hol szeretne megelleni.
2012. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Sehogy, mert mind ivartalaníttatva van. Amikor szerettem volna egy társat neki, akkor meg elmentem a menhelyre és örökbe fogadtam. Azóta hasonló módon, de többen lettünk. Ha mindenki így vállalna újabb állatot, akkor nem lenne szükség a menhelyekre. Amíg viszont otthon szülesztik a sajátot, addig még a megtelt táblák sem kerülhetnek le a menhelyek bejáratáról.

(ne haragudj kérdező, de ezt azért írtam le, mert nem vagy tenyésztő, így a kialakult helyzetben neked is felelősséged van)

2012. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem én akartam hogy terhes legyen.. és még csak 1 éves. Amúgy meg a kiscicáknak vannak már gazdái. A kérdésem viszont nem ezzel volt kapcsolatos.. csak egy kis segítséget szerettem volna hogy fel legyek készülve.
2012. ápr. 12. 16:38
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen csak a lakásban, az állatorvos telefonszámát előkészítve, ha bármi gáz lenne, kéznél legyen. Érdemes szólni előre az orvosnak is, hogy majd számítson a hívásra.
2012. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Az enyém a lakásban az ágyamon:D de nem akartam hogy az ágyon elljen meg, de odajött mindíg hozzám, nyávogott, és megellett. Elég könnyen ment neki, én végig simogattam, szerintem megnyugtatta, különben nem jött volna oda.

A másik cica is a lakásban ellett de ő a szekrényben. Jobban oda kellett volna figyelnünk rá, szerintem a kutya miatt bújt el, pedig neki is készítettünk ki egy dobozt, meg ilyenek. De utána áttettük a cicákat a szekrényből a dobozba és akkor már ottmaradt velük.

2012. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem muszáj a lakásban! A mieink szinte mindig a padláson ellettek. Az utolsó napokban figyeld a cicát, nehogy baj legyen, de azért ne vidd túlzásba, ne zaklasd!
2012. ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy nem muszáj lakásban, papámék cicája is a padláson ellett, de ő kinti cica. De ha téged nem zavar ha a lakásban ellik, és ő ott szeretne akkor miért ne?
2012. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A mi cicáink kintiek. Mikor látod, hogy nagyon keresgél helyek után, mindenhova bebúlyik, tegyél egy elbújtatott helyre egy dobozt, béleld ki, legyen zárt. Amúgy ösztönük van, hogy bújtatott helyre szüljenek, de ez is macska függő. Volt cicánk, aki a sufniba a polc tetejére szült, egy instabil helyre, mi átvittük a kicsiket egy dobozba, ő meg vissza és ezt még párszor eljátszottuk, míg megértette, hogy oda nem mehet. :) Ha lakásban van és biztonságban érzi magát, elég ha kiraksz neki egy csöndes sarokba egy dobozt vagy egyszerűen ha már van fekvőhelye, azt béleled ki takarókkal, mivel szülés közben összefogja koszolni. Könnyebb kimosni egy lepedőt, mint kidobni egy fekvőhelyet. :) Miután megszült és elkerültek a kicsik, ivartalanítsd! Neki és neked is sokkal jobb lesz!
2012. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) ezek nagyon hasznosak voltak :) keresek akkor nekiegy dobozt és megcsinálom a heylét :)
2012. ápr. 14. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!