Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska a lakásban?

Macska a lakásban?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy macskát tartani új lakásban jó ötlet-e. Mert nemsokára elköltözöm, és nagyon szeretnék egy macskát, de nem tudom, hogy mennyire lehetséges ez, mert sokan mondták, hogy minden összekarmol, felmászik mindenhova, amíg nem vagyok otthon stb. és egyetem mellett nem sokat tartózkodnék otthon. Mennyi idő megtanítani neki, hogy ne szedjen szét semmit? Egyáltalán lehetséges?

2012. ápr. 12. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi is bent tartjuk a macskánkat. Semmi gond nincs vele. Néha lever pár dolgot, de az sem az ő hibája, hanem csak mi hagytuk útban őket. De nem játékból, vagy rosszaságból ver le bármit is, csak lelöki, ahogy közlekedik. A mi macskénk már eleve lakásban született, tehát hozzánk már úgy érkezett, hogy finoman lépked, vigyáz. Sosem kaparta a függönyt, vagy a kanapét, csak a kaparófát. A dolgát is mindig az alomba végzi.

Az nem baj, ha csak reggel és este vagy otthon, a macska jól elvan magában, többnyire csal alszik és mosdik. Aztán, ha hazaérsz kezdődhet a játék.

2012. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
77%
Ha nem vagy sokat otthon, akkor az a cica számára is szenvedés lesz. Én nagyon régóta óta macskákkal élek, és annyi már bebizonyosodott, hogy nagyon is igénylik a társaságot és azt, hogy valaki foglalkozzon velük, így tudod leszoktatni őket a számodra kellemetlen dolgokról. Ha nem vagy otthon és nem foglalkozol vele eleget, nem fog neked szót fogadni. Ehhez viszont rengeteg idő szükséges, na meg persze türelem.
2012. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
8 cicával élek együtt,csak bent vannak és épek a bútoraim,azt meg nem tiltom nekik,hogy mászkáljanak itt ott :) Ágyba is bejárásuk van,nincs velük gond okos állatok.Kaparófa és játékok kellenek és elvannak,amíg nem vagyok itthon addig csak alszanak.Nyugodtan vállalhatsz cicát hisz a legjobb társ és nagyon egyszerű velük együtt élni!
2012. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lakásban tartott macskám van fél éve,és még nem tett tönkre semmit.Szerezz be neki kaparófát,játékokat és akkor nem fogja szétszedni a berendezést,és unatkozni sem fog,míg nem vagy otthon.
2012. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan macska, aki mindent összekarmol és rosszalkodik, de nem mindegyik ilyen. Kaparófát érdemes beszerezni, hogy azon élesíthesse a karmait, ne a bútorokon.

Szerintem felnőtt macskát válassz, mondjuk menhelyről, kérdezd meg, milyen természetű, mennyire nyugodt.

Azért ne kiscicát, mert ők nagyon élénkek tudnak lenni, játék közben lehet, hogy levernek valamit stb.

Ha keveset vagy otthon, talán jó ötlet lenne két cicát tartani, mert egyedül lehet, hogy nagyon unatkozna.

Vagy válassz olyan cicát, aki nem igényli annyira a társaságot, elvan egyedül is.

2012. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 cs.dóraa ***** válasza:
100%
Nekem is lakásban van 2 macska,az igaz hogy felmásznak minden hova,levernek dolgokat de nem szabad rájuk hagyni,nevelni kell.Nem szednek szét semmit,kaparófa kell nekik azt majd karmolhatják.Amúgy a nap töbségét átalusszák.
2012. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően lakásba való a macska. Semmi baj nem lesz vele, ha foglalkozol vele és ivartalaníttatod. Én is a felnőtt örökbe fogadását javasolnám, egyrészt azért, mert ezzel két életet mentesz, másrészt azért, mert a fent leírt problémák pont a kölyökmacskák természetes viselkedése, egy felnőttnél már, ha ivartalanított, ezek nem fordulnak elő.
2012. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát ha veszek, akkor mindenféleképpen kiscicát, hogy összeszokjon velem, egy felnőtt állatot nehezebb idomítani.
2012. ápr. 13. 13:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat nem is kell idomítani!Egy felnőtt cica ugyanolyan kedves mint egy kölyök.Van olyan cicám aki 3 éves volt mikor hozzám került és imádjuk egymást,a legjobb cicusom!
2012. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!