Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hisztis a cicátok?

Mennyire hisztis a cicátok?

Figyelt kérdés

Az enyém rettentően. Komolyan rosszabb, mint egy ember gyerek. Ha reggel még a szobámba van zárva, hogy a többi családtagot ne ébressze fel a mijákolásával, akkor sértődöttségében rombol. Mindent felborít, mindent lelök az asztalomról. Ha pedig elmegyünk otthonról (szoba cica a drága) akkor szinte visítozik az ajtó mögül. Elképesztően hangosan :)


Amúgy aranyos cica, csak kíváncsi vagyok, hogy másé is ilyen-e.


2009. jún. 19. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hazaérek akkor az enyém ugrál az ajtón meg nyávog, nyilván örül is.

Amúgy enyém is hisztis. Sokszor kiffejezetten szemétkedik, a függönyömet cseszteti, megfogom ledobom az ágyra, utána megújúlt erővel jön vissza. Tutira élvezi az egészet. A függönyt egy idő után begyűröm a szekrény mögé, ahol nem éri el. Akkor az íróasztalomra ugrál, addíg csinálja amíg ki nem zárom a szobából általában. Vagy van, hogy csak kaját akar. Az enyém ha besértődik akkor nekemugrik, karmol harap de mint az állat. Aranyos amúgy, iszonyúan szeretem. Igazi jellem.

Jah lány macskám van amúgy. Sokat számít.

2009. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv sorstárs! :)

Az én macskám is baromi hisztis, akaratos, és bosszúálló.

Nyávog ha éhes, ha unatkozik, ha játszunk, ha velem akar lenni, ha hozott valami kincset a kertből, még akkor is, amikor pisil... Sőt, ha kilóg, akkor a szomszédok udvarán is szokott, szerencsére ők nagyon rendesek :)

Sziámi macska és nekik sajátosságuk a "nagy hang", dehát azért mégis... :)

Játszani sem nagyon lehet vele, mert ha úgy érzi, hogy "alulmarad" velem szemben, akkor addig nem nyugszik, míg bosszút nem áll- látszik rajra, hogy ideges. Ilyenkor egyébként aranyos, csak ne fájna annyira mikor teljes erőből nekem rohan, és megharap... :)

Dehát ő szinte a "kisfiam", nem adnám semmiért :)

2009. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem perzsa kandúrom van, ő kicsit "nyugisabb", mint a tiéd. De ha nagyon éhes (reggelente), akkor ő is iszonyúan hisztis tud lenni, ajtókaparás, nyávogás, miegymás. :) (Napközben, ha éhes, inkább csak leül a tálja mellé és sokatmondóan néz ránk. :] )

Ja és néha, amikor "szeretethiánya" van (=fél órája nem simogatta meg senki), nyafog egy kicsit. :) De amúgy nyugisnak mondható szerintem . :)

2009. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez jó! :)

Hát igen, az enyém is rohan, nyávog, neki ugrik a lábamnak. Néha azt vesszük észre mikor tv-zünk, hogy lesben áll és mint egy tigris oson felénk! :D

De mikor ki akar menni, vagy unatkozik az valami elképesztő.

De imádom :D

2009. jún. 19. 10:42
 5/11 A kérdező kommentje:
jah, amugy sima házi cica és exkandúrka :D
2009. jún. 19. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém igaz már öreg, de igazán hisztis sosem volt, akaratos annál inkább. Ha eldönti, hogy ő márpedig a párnámon fog aludni(főleg akkor, mikor persze én is rajta fekszem), akkor olyan mint egy tank. Ha 20szor hajtom el 21.ik alkalommal is visszajön, persze az ember ugyis enged neki.A végén macska a párnán én meg az ágy szélén:-) Reggel viszont minden rituáléja után olyan kegyetlen nyivákolásba kezd, hogy borzalom, egészen addig csinálja, mig meg nem simogatja valaki:-)
2009. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyém inkább erőszakos nem hisztis. Például reggelente, ha felkel és éhes vagy ki akar menni, akkor nem nyávog, hanem mászik rám, baromi hangosan dorombol és a kis fejét az arcomhoz dörzsöli, óvatosan harapdálja a fülemet, az orrát a számba nyomja stb. De néha így egészen neki lendül, és nagyon erősen csapódik az arcomhoz a feje. Ha a fejemre teszem a párnát vagy a paplant, akkor az alá is beerőszakolja a fejét, hogy dörgölőzhessen. Így még haragudni sem tudok rá és nem adja fel. Képes egy órán át hízelegni, hogy keljek már fel. Múltkor kinyitottam a szemem, kb 5 centiről kimeresztett szemmel bámult az arcomba, és ahogy észre vette, hogy ránézek belendült és belenyomta az orrát a számba és dorombolt.

Mikor eszek, akkor meg sokszor rám mászik és nézeget bele a tányérba. Néha nem elküldöm, hanem, felemelem a tányért és húzom el, ő meg lassan nyújtja utána a nyakát és szaglászik. De a múltkor ettem a gép előtt, az ölembe ült, felnyújtózott és kiütötte a kezemből a lekváros kenyér utolsó falatját. De nem tudok rá haragudni, mert másrészt nagyon illedelmes kis cicus, ha rászólok kajálás közben, hogy állítsa le magát, akkor szépen leül, néz rám, nem nyúlkál, de látszik, hogy be van sózva és izeg-mozog egy helyben.

2009. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én cicám is elég hisztis

Reggel mindig az ágyamra ugrik és addig helyezkedik amíg fel nem ébredek, máskor meg amikor kilóg a lábam a takaró alól, elkezdi karmolgatni(nem mondom jó érzés)Mikor éhes akkor megállás nélkül nyávog , be nem áll a szája. Minden héten legalább egyszer rájön az a fél óra amikor rohangál, felgyűri a szőnyeget az előszobában, hatalmasakat ugrik és felmászik minden asztalra. Aztán leugrik és 10 percig (fel-le, fel-le. Amikor elmúlik a félóra abbahagy minden hülyéskedést és bealszik.

De nem cserélném semmire, ő az én kicsi macsekom :D

2009. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdező és a válaszolók írásai alapján nekem, nagyon jó cicáim vannak.Nem hisztiznek,nem is értem mi az,hogy hisztizik 1 cica.Bár ez lehet azért van,mert nem a lakásban tartjuk Őket.A lakásban nincs akkora tere a mozgásra.a kazán házban alszanak,mostanában nappal,mert éjszaka kint tevékenykednek.Reggel az ajtóban várják a bebocsátást a reggeli elfogyasztás miatt.Aztán letelepednek valahova és egész délelőtt alszanak.Majd felkelnek,evés és mennek ki az udvarra.Sokat játszok velük,de én még nem tapasztaltam,hogy hisztiznek,vagy megkarmolnának,mert dühösek.Megjegyzem,nem is engedném.Szerintem 1xrüen nevelés kérdése.Az igaz,hogy a macska nehezen kezelhető,és elég öntudatos,pl az én cicáim,még mindig nem értik,hogy a házba nem megyünk be.Folyton bepróbálkoznak:elől beszaladnak,de azzal a lendülettel szalad a hátsó kijárathoz.(Akkor van baj amikor az emeletre szaladnak fel.Ilyenkor le kell imádkozzam Őket)Tudja,hogy nem szabad,de mindig eljátsszuk ezt.Nem baj nekem van türelmem.Persze imádom őket és kiszínezik a néha szürke napokat,pl nagyon büszke vagyok rájuk amikor 1 más macskája betéved az udvarra,és mint a tigris úgy kergetik el.ez az ő portájuk,és nem engednek be "akárkit".És ilyenkor elvannak szállva maguktól. De azért ne az én nyakamon legyen az a képzeletbeli nyakörv.
2009. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na,nálunk úgyanaz a helyzet,mint az előttem leírtakban!Lány cicám van,sziámi,és házi keverék!Egy igazi veszedelem!:)Előszőr bájos,kedves,bújik,nyalakszik.Majd ha nem kapja meg amit akar,elszabadul a pokol!Teli szem,támadás,harapás,és a legvégén négy lábbal ugrik az ajtónak,és szalad,mint a félőrűlt!Csúcs,amit produkál!Egy a lényeg,az utolsó szó,mindig az ővé kell,hogy legyen!Pl:ha olyan helyre mászik,ahova nem szabadna,és levan onnan parancsolva,akkor sértődőtt nyávogással kivonul a szobából,majd mikor már azt hinné az ember,hogy megnyugodott,fogja magát,és letámad benünnket!Amúgy,ha itthonról elmegyünk,ő hangosan nyávog,hazaérkezésnél szintén,meg dörgölözik!

De akármilyen "kis mocsok"tud lenni,egyszerűen imádom,és nem tudok rá haragudni se!:)))Pedig azért vannak durva húzásai!De ez ő!Egy kis egyéniség,és így jó,ahogy van!

2009. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!