Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk, hogy ne menjen...

Mit tegyünk, hogy ne menjen olyan helyre, ahova nem szabad?

Figyelt kérdés

Felmászik a falon, meg az ablakon, meg mindenhova.

Próbáltuk, hogy utána berakjuk a szállitoboxba, egy ideig nem is mászott fel, de utána megint.

Mit tegyünk vele?


2009. jún. 22. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kategóriából ítélve egy macskáról lehet szó :-)

Olyan helyekre, ahová nem akarjátok, hogy menjen, tegyetek alufóliát - falra mondjuk nehéz -, mert megijed a hangjától, illetve rossz érzés neki, ahogy a körme érinti a fóliát. Néhány próbálkozás után meg fogja tanulni, hogy ott valami rossz dolog történik vele, és nem megy oda - legalábbis egy darabig :-)

Másik: vízipisztoly :-)

A szállítóbox nem túl humánus szerintem :-(, mert egy idő után félni fog a boxtól, és ha vinnétek valahova, kész tortúra lesz beletenni, illetve benne tartani.

2009. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen a box nemjó, de nemtudtunk mást^^'
2009. jún. 22. 11:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóljatok rá, ha rosszat csinál! Szigorúan!

Ha nagyon engedetlen, tapsolj egy nagyot a füle mellett! A zajtól félnek.

Hamarsan meg fogja tanulni, mit nem szabad. Ha utólag jössz rá, akkor is szidd le csúnyán, és mutogass a helyre. Azt mondják nem érti, pedig nagyon is. A mienk azzal árulja el magát, ha rosszat tett, hogy látom hogy sunyít. Aztán kisül a turpisság.

Viszont legyen alkalma, hogy kielégítse a mozgásigényét. A mienk engedélyt kapott egyik szekrény tetejére felülni, és a radiátorcsőre az ablakba. Nézelődni nagyon szeretnek. Ezen kívül esténként kimehet garázdálkodni a lépcsőházba. Lerágni szomszéd növényeit. Meg az erkélyre jár denevérre vadászni. A többi bútor tilos. Végső esetben egy újsággal mellécsapnék az asztalra. De nálunk szóbeli kérvény elégséges(csak visszabeszél. Nyá nyá nyá!)Azt ne kivánd, hogy hátratett kezekkel egy helyben üljön!

2009. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Boxxal ne büntesd. A zaj, az fájdalom a macskáknak. Meg a rábeszélés. Ha haragszol, azt megjegyzi.
2009. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kendd be ciromhéjjal, csöppent s rá citrom vagy narancsolajat, vagy fújd be macskariasztó sprayve a helyet. De a legjobb a tanítás. Szólj rá. Ért egy macska annyit, ilyesmiről, mint egy 2-3 éves gyerek, csak meg kell szoktatni.
2009. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Négy napja van nálunk,és amit eddig beszélgettem vele annak igencsak a szidás volt a túlnyomó többsége xD


Most tettem alufóliát, és keresek egy vizipisztolyt, vagy egy szivacsot :)

2009. jún. 22. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hjjaj, én is hasonló problémával küszködöm:) Ne büntesd a szállítóbox-al, én is próbáltam de semmi eredménye nem volt. A vízipisztoly tényleg jó ötlet! Ha rosszat csinál, én mindig hangosan és határozottan rászólok, közben tapsolok egyet - szerintem hatásos:)
2009. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most az ablakot kaparja kivülről és a tömítást egész ki fogja kaparni.

Vizipisztoly nemjó, mert mi bent vagyunk ő meg kinnt, ha kinyitom abbahagyja,fóliát nem tudok odarakni,mert az hogy néz ki a teraszajtón. Mit tehetnék?

2009. nov. 2. 19:05
 9/13 anonim ***** válasza:
hagyd már szegényt,hadd szokja meg az új helyét!!másrészt,ha kizárod ne csodálkozz,hogy Hozzád szeretne bemenni,TÁRSASÁGOT keres....mi lenne,ha már megvan FOGLALKOZNÁL vele,és nem mindig csak szidnád...???!!előbb-utóbb megtanulja mit szabad és mit nem,de ha csak folyton szidod...
2009. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

már négy hónapja nálunk van.

És kikérem magamnak hogy nem foglalkozom vele, én beengedném anyukám nem engedi.

Nagyon irritál amikor egy vadidegen ugy szól be hogy nem ismeri a felállást.

Azért szidom mert anyukám engem szid le ha kikaparja a tömitést,az én macskám.

Gondoskodom róla amikor itthon vagyok suli után megyek ki hozzámeg minden. Fáj egyeseknek hogy nem gondoskodhatnak senkiről látom.

2009. nov. 3. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!