Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon pici termetű cicánál,...

Moira-88 kérdése:

Nagyon pici termetű cicánál, nehezebb ellés várható?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos, picike termetű házicicám. Most kb. a 4. hétben van, gömbölyödik szépen. Csak féltem őt a szüléstől, hiszen olyan picike, bár lehet, hogy ez nem befolyásolja a szülést.

2012. máj. 4. 21:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Cicám 10 hónaposan szült, vékonyka, kis termetű az anyuka, ráadásul éjszaka rendezte a dolgot, egyedül, reggel csak azt láttuk, hogy eltűnt a pocakja.

Négy makkegészséges kiscicát találtunk a szekrény alján, azóta már két hetesek, gömbölyödnek, és az anyukájuk nagyon szépen gondoskodik róluk.

Nem volt halvaszületett, beteg kölyök, mindegyik egyformán szépen fejlődik, már a szemük is kinyílt és éppen próbálnak 4 lábra állni a kúszás helyett (kicsit még remegős lábakkal, de bőszen gyakorolnak). :)

A szülés után az anyuka jött szépen reggelizni. Annyi "negatívumot" tapasztalok, hogy a szoptatástól bizony még jobban lesoványodott, de ilyet már az ő anyukájánál is tapasztaltam, amint elválasztotta magától a kicsinyeit (három hónapos korukban!), utána ugrásszerűen megnőtt, meghízott.


Szóval szerintem ne aggódj, persze benne van a pakliban, hogy lesznek esetleg halvaszületett, vagy életképtelen kölykök, de ez idősebb cicánál is simán előfordulhat. A fiatal macska is lehet nagyon jó anyuka, különösen ha neki magának is jó anyukája volt.

2012. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM azoknak akik értelmes válaszokat adtak és jó tanáccsal láttak el. Aki meg nem a kérdésemre válaszolt azoknak üzenem: IVARTALANÍTSÁTOK MAGATOKAT TI ÉS A CICÁM ÜGYEIT MEG BÍZZÁTOK RÁM!
2012. máj. 6. 22:31
 13/16 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam egy macskás oldalon, hogy a cicák fél évesen már ivarérettek, de a természet ügyesen megoldott, hogy 2,5 kg alatti macsek ne lehessen vemhes, mert ez az a határ, amikor nagyon nagy valószínűséggel nem tudná kihordani a cicáit.


Egyébként az egy alomból származó két lánycicánk közül a vékonyabb, kisebb teljesen egyedül ellett, a nagyobbiknak segíteni kellett és sokkal problémásabb volt az ellése. Szerencsére minden cica jól van, az anyukák és a kicsik is.

2012. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Köszönöm a megnyugtatást, mostanra már én is tájékozódtam és tényleg igazad van.

Egyébként üzenem minden válaszolónak, főként azoknak akik ijesztgettek azzal, hogy belehalhat a szülésbe: Megszülettek a kiscicák 2 hete, épen és egészségesen mind a három, az egész ellés 2 óráig tartott, semmi baj nem történt. Mindenki boldog főleg az anyacica, rá sem ismerek olyan nyugodt lett. Ennyit arról, hogy beledöglik a szülésbe! Akik pedig megnyugtattak azoknak köszönöm! Bár nagyon izgultam a szülés miatt, de mikor eljött az idő, odajött hozzám a cicám és jelezte, hogy "szülni akar" , végig simogattam őt, úgy tűnt ez megnyugtatja őt közben. A kiscicák tündériek nagyon picik mint az anyukájuk!

2012. jún. 27. 10:22
 15/16 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, kedves kérdező, nem biztos, hogy belehal. De nagyobb esélye volt a komplikációkra, mint ha vártál volna vele még egy kicsit. És az üzeneteden látom, hogy nem jutott el az agyadig az üzenet: a macskát feleslegesen ne szaporítsd. Bár neked úgyis hiába mondom, mész majd a fejed után, mint az emberek 90%-a.


Egyébként nagyon örülök, hogy nem lett baja sem a macskádnak, sem a piciknek és minden rendben van. De hidd el, attól még, hogy a macskád "megtapasztalta az anyaságot", még nem boldogabb. És jó ha tudod: ha találsz a macskáknak gazdát, akkor is megfosztottál jó pár gazdira váró menhelyes állatot attól, hogy otthonra találjanak. Mert aki befogad egy ilyen "zugcicát", az befogadott volna egy menhelyeset is. És gondolom a kicsik sem lesznek ivartalaníttatva és ők is ellenek majd, hogy "megtapasztalják az anyaság élményét". És így tovább. És ezeknek a cicáknak a távoli utódai között lesz majd olyan, akit kidobnak, elaltatnak, vagy pár naposan a vízbe fojtanak. Gratulálok, hogy felelőtlenül tovább növelted a szerencsétlen, utcán élő állatok számát.

2012. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vicuska87 ***** válasza:

És ha belepusztult volna, akkor is ilyen nagy szájjal írsz ide, vagy akkor már a gyakori kérdések közelébe sem mennél.

"Mindenki boldog főleg az anyacica,"

Ő nem egy ember, ez a szituáció, pedig nem egyenlő, egy gyermek születéssel. A macskák ösztönből párosodnak nem boldogságból.

Úr isten, a hülyeség ne továbbja!

2012. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!