Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha már vemhes lett a macskád,...

Ha már vemhes lett a macskád, legalább a lakásban tartod, amíg ellik és szoptat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem ajánlatos ki engedni elvan de ilyenkor sérülékenyebb ha már ellet 1 hét után ki lehet egedni és úgy is visszajön, de a kölykökhöz 1 hónapig ne ér hozzájuk mert az anya nem fogja őket gondozni a más szag miat.
2012. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha olyan viszonyban vagy a cicával, nyugodtan hozzá lehet érni a kicsikhez. Én még az ellésnél is segítettem, első pillanattól megfogom a kiscicákat, és nagyon szépen gondozza őket az anyacica.


Egyébként igen, a lakásban tartom ebben az időszakban, de ha akar, kimehet. Nem szokott hosszú időre elmászkálni.

2012. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Nem értem a kérdést. Mi az hogy legalább a lakásban tarod? Érdekesen fogalmazol...


Amúgy az is hülyeség, hogy 1 hónapig nem lehet hozzányúlni...Az én Luciám elvárta, hogy segítsünk neki, simogassuk szoptatáskor, szüléskor ott legyünk vele, és tegyük arrébb azt a kiscicát, amelyik már megszületett.


Olyan jó anyamacskát én még sose láttam. A majdnem felnőtt cicáit is szoptatta még!


Amúgy nem volt a lakásban, a kellett volna még! Fedett üvegteraszon, a cipőtartó szekrényt ő kibérelte, (elég nagy), és abba fialt. Hidegtől melegtől védve volt,

és amúgy sem volt benti, válogatós macska. Pedig burma volt, nem keverék házi.

Ez kb 18 éve volt :). Azóta nem volt macskám, de olyat nem is fogok találni, mint Lucia volt, meg a fia, Gaszton.

2012. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Eleve kinti cica és amúgy is kimenne szerintem ha behoznánk. Egy homokos dobozba szült, de mivel az koszos volt, átraktuk őket egy tiszta, bélelt dobozba. Ekkor voltak a cicák három naposak. Rose (anyacica) teljesen hagyta, még le is ült és várta, hogy letegyük a piciket. Utána bement és szoptatott. Sajnos össze volt ragadva a köldökzsinórnál a 3 cica a homok miatt. Kivettük őket a doboz elé egy kartonpapírra és ott mosdattuk le őket. Sipákoltak a kicsik, de Rose csak nézett minket. Mikor oda akart menni a kicsikhez, nem engedtük, de nem támadt nekünk. Leült mellénk. Szerencsére mostmár jól vannak a picik. :) Napi többször megyek ki hozzájuk és simogatom meg az anyacicát meg a kicsiket. Rose ilyenkor mindig dorombol. :) Tehát ahol a macska bízik a gazdában, nem igaz az, hogy 1 hónaposan lehet csak simizni őket.
2012. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Kinti cicát nem zárhatsz be a lakásba elleni,hacsak nem szabad bejárása van,amikor akar,és nem a lakásba ellik! Erre is volt példa nálam! Szotyi akkor jött be,amikor akart,mindig nyitva volt az ajtó,csak éjszakára csuktuk,illetve zártuk be! Egyik reggel szokásos ajtó nyitás (hajnalban,mert apa korán kelt) bejött,lefeküdt a dobozába,és mire felkeltem már volt két kicsi! Aztán végig néztem a következő kettőt! Bíborka 1-én ellett,ő kinti cica,el is bújt! 2-án már haza hozta a piciket,és nem zavarta,hogy nézzük,ahogy hordja a kölykeit! Láttuk hova rakja,3-án megnéztem őket,4-én már benyúltam megsimogatni Bibit,5-én átraktam őket egy szivaccsal bélelt dobozba,és mindet végig tapiztam! :) Anyát nem érdkelte,ott ült mellettem,vagy elment inni,enni amikor ott voltam a kicsikkel! Még sétálni is elment,mert bízott bennem,és tudta akkor biztonságban hagyja ott a piciket! :)
2012. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút kinti macskáim voltak, és vannak. Annak idején amikor ellett az anya, látszott rajta, hogy vajúdik. Bekéredzett a fáskamrába, ott egy tengeriszsákon bevackolta magát. Hagytam magára, hadd pihenjen, reggelre meg is ellett három egészséges kicsit. Sajnos már a kicsik és az anya sincs meg. Most jelenleg egy koromszínú ereje teljében lévő kandúrom van
2012. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!