Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El lehet-e adni törzskönyv...

El lehet-e adni törzskönyv nélküli cicákat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, az más kérdés, hogy nem fogják megvenni, mert már fajtatiszta cicákat is lehet fajtamentőktől elhozni...
2009. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet, mi is törzskönyv nélkül szoktuk eladni a perzsákat. Van rá vevő bőven.
2009. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bogyigazdi ***** válasza:
Én nem vennék meg tk nélküli fajtacicát... ki tudja, hogy nem-e lépett félre a mami...inkább fogadnék örökbe egy menhelyről, ott is vannak hosszú szőrű kölykök, beszédes kölykök stb. És aki meg bolondul egy macskafajtáért, az meg nem fogja rá sajnálni a pénzt, és tuti nem vesz zsákba macskát...nem úgy van mint a kutyáknál!! Most az extra mini meg mini yorkikra gondolok.
2009. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen!! El lehet, de ha fajtatiszta akkor inkább törzskönnyvvel veszik meg. Ha sima házi akkor semmi gond. Sok sikert hozzá!
2009. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bogyigazdi ***** válasza:

16:50-es vagyok.

Csak úgy érdekelne, hogy mennyiért adnád, és milyen fajtát, mert a perzsát 15.000ft-ért, a sziámit 10.000ft-ért dobálják utánad. Nézd meg a vaterát meg a teszvesz-t. 10.000ft-ért meg szerintem nem érné meg, drágábban meg ki az a hülye aki megveszi tk nélkül, ha kap "olcsóbban". Arra is gondolj, hogy a kicsiket etedned is kell, és a maminak is többet kell adni, és szerintem egy fajtatiszta cicának nem "elég" a whiskas, meg hasonlók. Hameg nem szépek, akkor meg el sem adod. Az oltásokról nem is beszélve. Ha macskanáthásak lesznek fejenként 5-6000ft, mert betegen sem tudod eladni.

Meg annyi házi kiscica van, nem gondoltál még arra, hogy elveszed előlük a gazdit, így szegénykék meg sem érik az 1 éves kort.

Ennyi erővel már tenyészthetnél is tisztán, tk-s macskákkal, hogy a fajta jellemét erősísd, és nem tönkreteszed. De ehhez meg kéne ismerkednek az adot fajta standardjével.

2009. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kiváncsi voltam, hogy ezt az oldalt hányan olvassák az állattartás "árnyékos" oldaláról (magyarul házi szaporítók), ezért tettem fel a kérdést, ami nyugodtam maradhatott volna költői kérdés is...


Engem személy szerint felháborít a macska- és kutya szaporítás (tk. nélküli állatgyártás gyengébbek kedvéért). A tenyésztő tenyésszen, a hobbyállattartó pedig ivartalanítsa az állatát. A kettő között pedig nincs átmenet. Túl sok a szerencsétlen kóbor és vakvilágba szaporított állat az emberek hibája és felelőtlensége miatt. Elismerem, hogy sokkal könnyebb az állatok kizsigereléséből élni, mint minden nap dolgozni menni, de én ezt erkölcstelennek tartom és mélyen elítélem. Köszönöm azok válaszát, akik felelősen gondolkodnak.

2009. jún. 26. 11:42
 7/7 Bogyigazdi ***** válasza:

Megint én, a 16:50-es. Már kezdtem megijedni.

Amúgy ilyen kérdésekkel szerintem hergeljük a népet, és elkezdenek szaporítgatni, mert milyen nagy üzlet...

De mielőtt erre vállalkoznak, lenne egy feladat a számukra....

1 hét alatt összegyűlt a közeli menhelyen 15 kiscica, keressenek hát nekik gazdit. És ha sikerül, akkor ellessék nyugodtan a macskájukat. A végére remélem felismerik, hogy milyen nehéz a gazdikeresés.

A képek:

[link]

2009. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!