Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A vemhes cicám nyávog és...

SOS! A vemhes cicám nyávog és láthatóan nem érzi jól magát, hamarosan itt az ellés, de mikor? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A lakásba nem hozhatom be és nekem is aludni kéne, mert holnap hosszú napom lesz.

Ma dagadt meg nagyon a pocakja, egyik óráról a másikra és azóta nem lehet bírni vele. Mindenhova követ, kaparja az ajtót, dörgölődzik és rohangál össze-vissza. Tudom, hogy ez azért van, mert jönnek a kiscicák, de még mennyit kell várni? Kb. 7-8 órája csinálja ezt.

Lehet, hogy túl nagyok a kiscicák és nem tudja világrahozni őket? Ha reggelre nem lesznek meg a kiscicák, elvigyük állatorvoshoz?

Ez a 3. ellése és kb. 4-5 éves cicáról van szó.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. máj. 12. 02:40
 1/8 kócos kanca válasza:
Vigyétek mindenféle képpen!! ne hogy beszoruljanak!! figyelj oda rá!! nálam nagyok voltak a picik segítenem kellet mert hamar fáradt!! de ne legyél ideges mert megérzi és most nem tesz neki jót! az nem lehet hogy a helyét nem találja?
2012. máj. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Készíts elő neki egy nagyobb dobozt egy olyan helységbe, ahová bemehet (pl. garázs). Ha 1-2 napig ugyanígy nyávog, lehet, hogy gondok vannak a fialással, úgyhogy irány az állatorvos. Nálam hazajött a cica, mikor elfolyt a magzatvize (láttam, hogy "vizes" volt a farka és a hátsó fele) és ott nyávogott, aztán meg mire kiértem hozzá, megindult a fialás. Előttem kicsusszantak a kicsik, majd odavitte őket a már régebben bekészített dobozba és lenyalogatta őket.
2012. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazábol már most menned kéne a dokihoz mert a kiscicák nem bírnak sokat ilyennkor.
2012. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

készíts neki egy dobozt amibe megelhet és hagyd egyedül és hívd ki a dokit vagy várhatsz

nekünk is volt ilyenünk kettő cicát megelett élve aztán elpusztultak és még volt a hasában cica és egyszer csak megelett valahova még nem tudjuk hova mert kb 2 hete elhetett

2012. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Reggel még megvolt a cica, de mostanra eltűnt, nem láttuk egész nap és most sincs itthon. Enni se jött haza. Hívogattam, de nem jött elő, pedig mindig jön, ha szólítgatom, még a kulcsom csörgésére is elő szokott tűnni. Kezdek aggódni, mert itt a vihar a nyakunkon. Remélem, hogy a szomszédnál van (újabban közös cica lett belőle, mert az ottani kislány szeretne cicát és így néha ők is etetik és simogatják, de hivatalosan a miénk), de nem vagyok biztos benne. Ugye nem pusztult el?
2012. máj. 12. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nagy probléma körül kell nézned egy jó nagy körzetbe mert ilyenkor nagyon eltudnak tünni.Nekünk is vemhes volt a macskánk és a falu túl végén talált rá egy ismerősünk nagyon eltudnak szökni.De védet helyet keresnek ilyenkor szóval a vihar túl sokat nem ártott neki legfeljebb nem aludt.
2012. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A cicák nem szeretik, ha mindenki bámulgatja a kicsinyeiket. Ezért elment, hogy keressen egy olyan helyet, ahol biztonságban tudhatja a kicsiket. Egyszer hozzánk lefialt, 4-5 nap múlva meg átvitte őket a szomszéd néni garázsának padlására, mert zavarta, amikor a garázsban mászkáltunk. Ne aggódj miatta, a hasa haza fogja hívni. Akkor majd láthatod, hogy kisebb lett-e a hasa.
2012. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy aggódok érte. Gyönyörű cica és nagyon okos. Remélem nincs semmi baja. :(
2012. máj. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!