Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet vemhes legkorábban...

Mikor lehet vemhes legkorábban ellés után a macska?

Figyelt kérdés
Ha elpusztultak a kiscicák pár naposan, akkor az anyamacska mikor lehet vemhes legközelebb? Akár rögtön, vagy csak a következő párzási szakaszban? És ha a kölykök élnek és szopnak, abban az esetben mikor lehet újra vemhes?
2012. máj. 21. 09:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Kedves előttem szóló. Szerintem a vemhesség az állatoknál is természetes dolog, ugyanúgy, ahogy az embereknél is a terhesség. Ez a természet rendje. Nem tudom miért kell rögtön lebutázni azért, mert egy műtét komplikációitól tart az ember. Szerintem éppen a műtét nem természetes, és attól kell jobban tartani, mint a vemhességtől. Normális hangnemben vártam véleményeket. Ha nem tudsz így tanácsot adni, akkor inkább ne is írj!!
2012. máj. 25. 08:40
 12/15 anonim ***** válasza:
A természet rendje szintén nem az,hogy az újszülötteket agyoncsapják,utcára rakját stb.Az emberek is elköttetik magukat akkor mi a baj az állatok ivartalanításával?Ha nem élsz vele akkor évente akár 3x is melephet a cicád kölykökkel és a macskának se jó ha ennyit ellik!Nekem ivartalanított a lánykám már 7 éves és fél évesen esett át a műtéten.Nem látom rajta,hogy gondot okozna neki,hogy a természet rendje alapján nem voltak kölykei.Én csak tanácsolni tudnám az ivartalanítást minél elöbb.Sajnos valóban az ellésnél is adódhatnak komplikációk,több is mint egy műtét során.
2012. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jó, tessék, normális hangnemben:


A macskád tegyük fel ellik egy évben két almot (ez ha kijárós, és párzik is - miért ne tenné -, az abszolút minimum, évi 3-4 alom lenne valós adat, de ettől most tekintsünk el). Egy alomban átlag 3-5 kölyök van, az egyszerűség kedvéért legyen ez négy. Az az első év végén NYOLC kismacska. TEGYÜK FEL, hogy az összes születendő kismacska kb egy évesen válik ivaréretté (ami megint csak nem túl életszerű, 4-6 hónaposan már ivarérettek lehetnek a "lányok", 5-7 hónaposan a fiúk, de most ettől is tekintsünk el).

A második évben ez az összesen KILENC macska (anyuka+négy "gyerek") kilencszer négyszer kettő (fejenként évi két alom, négy kölyökkel) azaz hetvenkét kölyök, plusz kilenc felnőtt, összesen NYOLCVANEGY macska a második év végén.


Harmadik év: 81*4*2=648 kölyök plusz a nyolcvanegy felnőtt macska, összesen HÉTSZÁZHUSZONKILENC macska.


Negyedik év: 729*4*2= 5832 kölyök plusz hétszázhuszonkilenc felnőtt, összesen 6561 macska!!!!!!!



FOLYTASSAM??????

2012. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Akár 2-3 hónap elteltével is vemhes lehet újból. Az én cicámat első ellése után ivartalaníttattam. De ugy kb. fél évvel az ellés után. Az állatorvosunk, mielőtt megbeszéltük volna a műtét időpontját, addig adott Ovarid tablettát hogy ne legyen újból vemhes. Ha nem szeretnéd a cicádat megműttetni, akkor nyugodtan adhatsz neki Ovaridot, az állatorvostól lehet venni :) 10 db olyan 1300 Ft körül van ami sokáig elég. Heti fél tablettát kell a cicusnak adni :)
2012. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Beate1970 válasza:

A macska elég szapora állat a szaporodás téren, gyors és kíméletlen vadász.

Az ivartalanítás után nyugodtabb lesz, de ennek is vannak veszélyei.

A macska csontozatáért az anyaméh a felelős ha nincs akkor a máj veszi át a szerepét és termeli a tesnek és csontoknak a szükségletet.

Csak hogy ez nem funkcionál sokáig!!!!! A macska vitaminok segítségével meg lehet kímélni, hogy a máj ne omoljon össze.

Elvégre most mindent ő állít elő a szervezetben ami a macskát fáradtá teszi kevesebbet mozog elhizik.

A vitaminokat potolni kell.

Mivel az anyaméh nincs ezért a petefészkek minden évben kisebbek lesznek a macskának a hormonok fontosak igy idővel azokat is pótolni kell.

Az ízületi gyulladás annak a jele, hogy a macska szervezetében nincs elegendő hormon.

Egy macska akkor tud boldog lenni ha a gazdaja ezekre ügyel.

A műtét után 3 év elteltével erre figyelj. Igy egészséges és hosszú életű lesz a cicád.

Az én cicám Molli öis ivartalanított most töltötte be 19 életévet.

Most is fitt és csodálatos bundája van.

2020. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!