Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska kb hány nap mulva...

Egy macska kb hány nap mulva hozza haza a kölykeit? A szülés utan?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt faluhelyen, ahol majdnem minden háznál van egy jó nagy hátsó udvar, szénapadlással meg szalmakazlakkal, millió hely van a cicának, ahová szülhet. Az én macskáim is gyakran a szomszédban szülnek, akkor hozzák haza többnyire a kiscicákat, amikor már nyitva a szemük, és valamennyire már tudnak sétálgatni, de még nem annyira, hogy ne tudjuk őket megfogni. Az ilyen félig elvadult cicákból is lehet azonban dörgölődzős kis cukormacs, bár van, amelyik, sosem engedi már közel magához az embert.
2012. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És te addig nem is látod a kicsiket?
2012. máj. 23. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint az első, és meg lehet találni őket, hogyha hallgatózol, és nyitva tartod a szemed. Én így vettem észre, hogy a kismacskáink a padláson vannak, ahova nem tudunk felmenni, de ő le tudja hozni őket.
2012. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát mi nekünk a házunk az erdőszélen van de ugye a hasa tegnap lecsökkent nem tudom hogyan de nem látom még most se a piciket
2012. máj. 23. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, hamarosan megint megnő a hasa, mert holnap már meg is eszi őket!
2012. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja hazavinni,de meg tudod találni őket.Figyeld,hogy hova megy a cicád.
2012. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, szerintem már el is felejtheted őket, estefelé szoktak pörköltet csinálni a kisgyermekeiből az ilyen macskák. Na, most aztán mondhatod, hogy "Hello, Kitty"!
2012. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Az nagy hülyeség, hogy az anyjuk azért viszi el őket, hogy megegye. Azt helyben is megtehetné. Az anyamacskák legtöbbször szülés után ölik meg a kölykeiket, ha abban felfedeznek valami hibát, fejletlenséget, mutációt, stb, hogy növeljék a többi életben maradási esélyeit.


Ami aggasztóbb, ha nincsenek zárt helyen, kandúr is megtalálhatja őket, vagy valamilyen más állat, és azok sokszor megölhetik őket. Vannak persze kivételek, az én kandúrom mindig ott trollkodik a kicsik között, és szabályosan élvezi, hogy keresik a mellbimbóit :D


Harmadik lehetőség ilyenkor, hogy társul más anyamacskával, és létrehoznak egy közös óvodát. Láttam már, hogy 4 vagy 5 anyamacska összedobta egy 15 fős kis csoportba a kölykeiket, és közösen szoptatták őket. Együttes erővel jobban meg tudják őket védeni. Amikor odament egy kandúr a közelükbe, úgy megtépték, azt se tudta, merre fusson.

2012. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!