Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor engedhetem ki a cicát?

Mikor engedhetem ki a cicát?

Figyelt kérdés
Hat hetes kiscicám van, öt napja kaptam. Egy nagy ketrecben tartom, mert nem jöhet be a házba, de sokat vagyok vele, ilyenkor mindig kiengedem, és figyelek rá. Viszont amikor nem vagyok otthon, meg éjszaka be kell zárni. Az lenne a kérdés, hogy mikor, mennyi idős korától lehet már állandóra kiengedni? Mikortól nem veszélyes már neki?(persze tudom, hogy azért mindig van valami veszély, autók, kóborkutyák), viszont azt hallottam, hogy a kiscicákat gyakran elviszik a ragadozó madarak.

2012. máj. 27. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még korai lenne mi kb. 2 hónaposan engedtük ki őket, de éjszakára még akkor is bezártuk
2012. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vicuska87 ***** válasza:
56%
Az emberi hülyeség határtalan!
2012. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi első! Vicuska, lepontoztalak, ne írkáljál ide, ha nem tudsz segíteni!-.-
2012. máj. 28. 08:51
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:

Mi az hogy ketrecbe zárod a macskát. Nem az állatkertbe vagyunk.

Ha bezárod, akkor valami tágas helységbe kell bezárni, nem egy ketrecbe!

2012. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindeni azt javasolta hogy zárjam be, az ő érdekében. Mindenhova elkóricálna, és mivel még pici, elvinné valami madár, vagy megtámadná egy kutya. Elég tágas az a ketrec, és órákra kiengedem, az oké, hogy máshol a macska a lakásban van, és nem kell madaraktól félteni, de ezerszer jobb neki, hogy kint van, és sokszor kiengedem, minthogy bent van a lakásban. Egy-két hónap, és már kimehet állandóra.
2012. máj. 28. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a ketrec dolog engem is megrémít. De remélem, hogy tényleg nagy, és nem szűk neki. Tud benne jönni-menni? Amúgy ha valamilyen oknál fogva tényleg nem viheted be a házba, akkor persze be kell zárni amíg megszokja az új helyét. Bár célszerűbb lenne mondjuk egy garázs, de nem ismerem a körülményeket.


6 hetes cicának amúgy nem lenne szabad nálad lennie, a mamájával kéne, hogy legyen még legalább 2 hétig, de még jobb ha inkább csak 10 hetesen választjuk el őket. Persze itt megint csak nem ismerem a körülményeket, előfordulhat valamilyen extrém ok erre.


Alig 5 napja van nálad, úgyhogy semmiképpen se enged ki még véglegesen. De szépen lassan elkezdheted növelni azt az időt amikor kimehet. Nem tudok időt mondani mikor lesz kész a cica arra, hogy egyedül hagyhasd szabadon. De hidd el, hogy Te magad is látni fogod rajta amikor már bátran kiengedheted anélkül, hogy felügyelnéd.

2012. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszi, hogy írtál! Tényleg nagy az a ketrec, tud benne menni, és annyit vagyok vele, amennyit csak tudok. Én is kiengedném szívem szerint, de nem merem. Igen, többen mondták már, hogy nem kellett volna ilyen korán elhoznom, de aki adta, azt mondta, hogy már lehet(és tényleg nem csak azért mondta, hogy túltegyen a macskán!)

Remélem, hogy majd látni fogom, hogy mikor mehet ki.

2012. máj. 28. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!