Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszettség? Nyugtassatok meg!

Veszettség? Nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés
"Házi kedvenc - kutya, macska, vadászmenyét harapása után, ha az állat egészségesnek tűnik és 10 napon keresztül megfigyelhető, és ez időszak alatt nem fejlődnek ki a veszettség tünetei, a személyt nem oltják be". A cicám véletlenül megkarmolt a múltkor, véreztem is, és mivel kicsit hipochonder vagyok, féltem, hogy esetleg nem-e veszett a cica. 24 napja történt az eset, a cicán semmiféle tünet nem látszik, most kb 9-10 hetes, bizonytalan helyről származik. Most már akkor megnyugodhatok?
2012. máj. 30. 23:16
 1/4 anonim válasza:
52%
Nyugi, semmi bajod sem lesz. Engem már számtalan idegen cica megkarmolt és még élek :)
2012. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod. ha már 20 napja nálad van és nem volt olyan helyen ahol elkaphatta volna akkor nem az. De még ha meg is karmolt is, akkor sem lesz semmi bajod. Fertőtlenítsd le, nehogy begyulladjon mert azért sok baci megbújik a macsek körme alatt, de ha eddig nem vészes akkor semmi bajod nem lesz.
2012. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Féreghajtás és az ajánlott oltások mellett meg fogja kapni a veszettség ellenit is idővel. Azt minden évben megismételteted, és nem lesz gondod, ha véletlenül újra megkarmol.
2012. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A veszettség a fertőzött állat nyálával terjed, tehát karmolással nem lehet elkapni. Vidd el az állatorvoshoz, hogy oltsa be veszettség ellen, és akkor legközelebb nem kell paráznod ilyeneken.
2012. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!