Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet szobacica egy udvari...

Lehet szobacica egy udvari cicából? 7 hetesen fúj, karmol!

Figyelt kérdés
Kislány szeretne kiscicát, ez a lehetőség lenne most, hogy kerti kiscicát kaphatnánk. Emeletes házban lakunk, fontos lenne, hogy szobacicává szelidüljön. Van rá esély?
2012. máj. 31. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet sok sok türelemmel.Azért fúj és karmol,mert nem érintkezett emberekkel.Apránként kell közeledni felé és mikor már hagyja magát simogatni és odamegy hozzátok akkor lenne a legjobb lakásba bevinni.És ott tovább tanítani a családdal a közös életre.Nem könnyű,de nem is lehetetlen.
2012. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még nem szokott hozzá az emberi kézhez. Bár nekem volt olyan macskám ami rettenet ijedős maradt élete végéig (pedig kényeztetve volt), de ez ritka.


A macskához is a gyomrán át vezet az út, és türelem kell hozzá. A kislány NE menjen oda rögtön "erőszakosan gyömöszölni". A macskának kell kezdeményeznie.


Csalogassátok jutalomfalattal, mikor elveszi pici simi. Engedd hogy megszagolja a kezed, mielőtt simized. Ne húzd el a kezed, csak mikor ő befejezte a szagolást. Ezzel "simiengedélyt" kapsz. (Macskák egymás közt is ezt csinálják, összeszagolnak)


Ha ezt betartod, és türelmes vagy, akkor nem fog félni. Ha nem, akkor örök életére útálni fogja az ember kezét.


Némelyik macska gyűlöli például ha ölbe veszik. Ez ellen nem fogsz tudni sokat tenni, ilyen a személyisége. Viszont ezek meg sokat sündörögnek a lábad körül, simizheted, csak ne vedd fel.


Más macskát meg simán felvehetsz, tekergetheted, nyakadba rakhatod jól elvan.


Nagyon kicsi gyerekhez mindenképp az utóbbi türelmesebb személyiségű macskát javaslom. (A kevésbé türelmes egyszerűen nem fog a gyerek közelébe menni az "atrocitások" elkerülése végett.)


Elsősorban a gyereket tanítsátok meg a türelemre. Sőt azt mondanám, hogy 80%-ban a gyereket kell trenírozni nem a macskát.

2012. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
siman, gond nelkul! 7 hetes meg nagyon pici, nem is jo ilyen koran elvalaztani, amugy meg ilyen korban 2 nap alatt szok meg titeket, ez tapasztalaat, ez en cicam is fuj amikor hozzam kerult, kis meregzsak volt, de mondom 2 max 3 napig tartott az egesz! jah, en hozza se meretem erni, csak a parom :D
2012. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még valami: Ha csalogatod, akkor halkan cicicic (inkább sziszisz), és közben hunyorogj a szemeddel, és lehetőleg mosolyogj. Nyújtsd előre a kezed hogy megszagolhassa. Ha jól csinálod, csodát fogsz látni :D
2012. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
utolsó milyen csodára gondolsz? :D
2012. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi minden választ! A kislányom 5 éves, és rettenetesen szereti az állatokat, cicákat, viszont nem az a gyömöszölős, farokhúzós gyerek. Szóval ezzel nem lesz gond szerintem.

Már 4 napja lakásban van, szoktatják, vasárnap hoznák. Azt mondják már nem fúj, aranyos. Viszont azt is hallottam, hogy az ilyen "vad" cicák nem szelídülnek meg igazán, nem lesznek jó szoba cicák....

Szóval most nem nagyon tudom mi legyen, nem szeretném úgy vállalni, hogy egy hét múlva ki kelljen tennem az utcára.

2012. máj. 31. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra, hogy odajön, és hozzádtörlészkedik, akár egy vadidegen macska is. Az macskánál már csodának számít :D
2012. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sima "házimacska" valóban elevenebb mint mondjuk egy perzsa vagy félperzsa. Én levittem a macsekot sétálni, estefelé, hámmal. Ha nincs sok kutyás a környéken meg lehet oldani. Egy idő után hám nélkül is lejött, és sosem ment 10-20 méternél messzebbre, sőt tapsolásra felment a lépcsőn magától. (Az emelet mindig megzavarta szegényt, mert egyformák) Azért ehhez rengeteg gyakorlás és türelem kell, és az, hogy ne legyen forgalmas út a környéken.
2012. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!