Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédban 30 macska! mit...

A szomszédban 30 macska! mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk és kiderült ,hogy a szomszédnak van 30 macskája,undorító a szag,bejön a háloszobámba is,mert k9zvetlen szomszédok vagyun(sor ház),pont az ablakom alatt ad nekik kaját.van egy beépített teraszunk,aminek a tetején ugrálnak,futkorásznak éjszaka,de olyan hangos hogy állandóan felkelünk,bejönnek a házba,tele a kertünk szarral.szinte minden éjjel berisazt a kocsink mert rajta ugrálnak.beszéltem a nővel ,hogy csináljon vmit a macskáival,mert elegem van.mondtam hogy vigye be őket a házba-hát hogy én hogy kérhetek tőle ilyet-ezek nem házi macskák hanem befogadott utca macskák.ugyhogy most megyek és szépen feljelentem,mert ez igy tarthatatlan.nem mellesleg van 2 kisgyerekem 2db 2éven aluli,nagyon félek hogy elkaphatnak valamit.mennyi esélyem van ellene? ez csak birtok háborítás lenne? akivel eddig beszéltem a lakók közül mindenkinek kivan a t**e vele,állítólag -anú mondta-már egyszer kihívták rá a felügyeletet és nem csináltak semmit..csak blöffölt volna? létezik ilyen,hogy ezt megengedheti magának egy ember,hogy a lakóközösségre sza**va azt csinál amit akar?
2012. jún. 8. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
vízbefojtás
2012. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Állatvédelmiseket is megkeresheted, hogy nem tudja megfelelően ellátni az állatait(ahol már bűz van az állatoktól, ott gond van - mondom 3 kutya, 2 akvárium és 6 madár tulajdonosaként). Ha azt vallja, hogy nem az övé, akkor főleg elviszik.

Szerintem ők hamarabb fognak bármit is csinálni, mint az önkormányzat.

Ilyen mennyiségű állatnál az ÁNTSZ-t is ki lehet hívni. Csakhogy ők ha úgy van, leoltatják a cicákat.

2012. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hívd ki az állatvédőket, szerintem annyi macska nem férhet el egy normál családi házban, ami már súrolja az állatkínzás határait.
2012. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Állatvédőrségnél bejelentést teszel,ha a szomszéd nem megfelelően tartja a macskákat.Képpel alátámasztva és ők intézkednek.Ez nemhiszem,hogy birtokháborítás lenne hisz macskákról van szó.
2012. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
jól tartja őket,mert mindennap kapnak kaját,gyógyszert,a férje állatorvos.kint a teraszon van vagy 15 ketrec és ott döglenek nap közben,nincs mindig itt 30,csak olyan 20.napközben egy része bent döglik a teraszán,a többi kint.de sok macskának akkor is van szaga..okádék.rengeteg pénzt fizetünk a lakásért,és nem tudjuk élvezni,pont ott van egy ebédlő asztal és kint sem tudunk enni,ahogy megérzik a kaja szagot már tiktiktik a fejek és nyávognak,és az ő szaguk is hát...és éjszaka kezdődik a balhé,amikor jönnek kajálni..na akkor van itt 30.saját bevallása szerint 30-35 macskáról tud,tegnap láttam már kismacskákat is.az biztos ,hogy hagyni nem fogom..vki volt már ilyen helyzetben? most akkor mi legyen az első lépés?
2012. jún. 8. 17:07
 6/15 anonim ***** válasza:
Vegyetek magatokhoz egy kutyát, az majd elkergeti a macskákat a portátokról! Persze csak akkor legyen kutyátok, ha szeretni fogjátok és megfelelően gondoskodtok róla. Ne csak a kényszerhelyzet miatt!
2012. jún. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:) van kutyám!ráadásul nagytestű,labrador. csóri már tiszta bolha,és állandóan a tetőt nézi és ugat.nem sokat segít.
2012. jún. 8. 19:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Mint írod, jól tartják a cicákat, orvosi ellátást is rendesen kapnak. Az állatvédők ez esetben nem fognak mit tenni, max. megköszönik nekik, hogy ennyi cicának jó életet biztosítanak.


Ha feljelented őket, akkor az önkormányzat elvitetheti a cicákat menhelyre vagy akár sintértelepre, ahol sokkal rosszabb soruk lesz, idővel akár el is altatják őket helyhiny miatt. Ezt hogyan viselné el a lelkiismereted?


A leírásod alapján nem hülye, nem is bunkó a szomszédod. Ülj le vele egyszer nyugodt és barátságos hangon beszélgetni. Hidd el, jó szándékkal sokkal többet el lehet érni, mint a hatóságok kihívásával, feljelentgetéssel stb. Azt hiszem, neked sincs szükséged egy ellenségre a közvetlen szomszédod személyében, márpedig a feljelentéssel csak ezt éred el.


Persze kompromisszumot kell neked is kötnöd, mert egy állatbarát nem fogja eltüntetni az állatait, csak egy létszámkorlátban egyezhettek meg. Esetleg ajánlj fel neki segítséget a cicák ellátásában, gazdikeresésben. Talán még meg is szereted őket.

2012. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a segítő válaszodat,másodszor már beszéltem vele..nem fog csinálni semmit. azon a részén elgondolkodnék ,hogy nem bunkó-e,mert aki ennyire tesz arra hogy a körülötte élők,hogy szenvednek ettől,szerintem az igenis bunkóság,állat szeretet ide vagy oda.30 macska mégsem 3,amit elvisel az ember.én megértem ,hogy szereti az állatokat(mondtam is neki)de ne más kárára,vigye el ő menhelyre őket.a lelkiismeretem?? 1.rühellem a macskákat,viszketek tőlük.ha ez a kérdés nem fog megoldódni én fogom őket kiirtani 3 generációra visszamenőleg.szerinted,hogy lehet így élni?
2012. jún. 9. 11:41
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát ha utálod a macskákat, akkor teljesen mindegy, 3 is idegesítene. Viszont a szomszédod ugyanúgy problémázhatna, hogy ő meg utálja a kutyákat...

Én évekig éltem úgy, hogy lovakat tartottak a szomszédunkban, jöttek a legyek, büdös volt a trágya, de nem tudtam mit tenni. A kutyák is ugattak, stb.

A másik szomszédunkban a kutya ugatott állandóan a hálószobánk ablaka alatt. Az sem volt kellemes.

Nekem meg macskáim vannak, és úgy vagyok vele, hogy ha én el tudom/tudtam viselni a szomszédaim állattartását, akkor ők is viseljék el az enyémet. Aki nem tudja ezt elviselni, az szerintem költözzön tanyára, ahol nincsenek szomszédok...

2012. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!