Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom macskája (szerint...

A szomszédom macskája (szerintem) rühös. Nem akarja elvinni dokihoz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nincs neki sok pénze azért nem viszi el. Nem vihetem el én se mert annyira nem állunk jól hogy a szomszéd macskáját vigyem állatorvoshoz, de annyira sajnálom. Mit tegyek?
2012. jún. 13. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Állatvédők?
2012. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Javasold neki, hogy kérjen segítséget állatvédő szervezettől. Ha Pest környékiek vagytok, pl. a NOE-től.
2012. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tuti nem hívom ki, mert úgyis tudja hogy én voltam és nem akarok magamnak se bajt!
2012. jún. 13. 20:46
 4/10 A kérdező kommentje:
sajnos messzi vagyunk nagyon Bp.-től. Itt a környéken csak gyepmesteri telep van...
2012. jún. 13. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A probléma csak annyi, hogy a rühösséget kötelező gyógyítani mivel ember is elkaphatja. Próbáld meg rábeszélni az állatorvosra, az ránézésre megmondja és az nem kerül olyan sokba + ír fürdető gyógyszert is, az se egy nagy kiadás. Nem gyógyítani nagy felelőtlenség, a környék összes macskája elkaphatja + mint említettem emberek is megbetegedhetnek tőle. Ha nem viszi el és valaki meglátja így vagy valakit megfertőz abból is baj lesz és az többe fog kerülni - ezt nyugodtan mond meg neki, hátha hat rá.
2012. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mondtam én már neki mindent, de azt mondta akkor inkább kiviszi a határba és ott hadja... meg is tette csak a macsek visszament...
2012. jún. 14. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Lehet kapni rühösség ellen olyan fiolákat, amiben a hatóanyagot 1 l vízben kell feloldani. Én ezt egy olyan fújókás üvegbe rakta, mint pl. a hajvégápolószer spray üvege. Ezzel ha fújsz a macsekra, ha a közeledbe tud menni, akkor pár nap múlva elmúlik, és senkinek nem lesz baja. Én már ezt csinálom egy ideje a miénkkel, állatorvoshoz csak egyszer vittem és erre írta fel ezt a szert. Azóta csak befújom a nyakát, ha kezd előjönni. Csak arra figyelj, hogy szembe ne kerüljön. :)
2012. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, de mi ennek a szernek a neve? meg tudom valahogy szerezni állatorvos nélkül?
2012. jún. 14. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Neostomosan oldat, és állatorvosi vény nélkül kapható az állatpatikákban, jobb helyeken 1 ampullánként is.

[link]

Másfelől azért alapvetően más rühatka okozza a macska rühösségét, és másfajta az emberét, nagyon ritka a keresztfertőzés... szóval első sorban a többi macsekra veszélyes.

2012. jún. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hozzánemértőék megint pontozgatnak...

Szóval a macska rühösségét a notoedres cati v. cynotis nevű rühatka okozza, az ember rühösségét meg a Sarcoptes scabiei nevű, de további jó parázást és pontozgatást, akinek inge...

És természetesen a cicát attól még gyógykezelni kell, vagy az említett vény nélküli szerrel hetente, néhányszor ismételt bepermetezéssel vagy lemosással, vagy - súlyosabb esetben - az állatorvos által javasolt szerrel, pl. selamectinnel. (Stronghold csepp), amely viszont receptköteles:

[link]

2012. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!