Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogadtassam ezt el a...

Borcsi02 kérdése:

Hogyan fogadtassam ezt el a cicámmal? Hogyan segíthetek rajta? Ti mit tennétek, és hogyan?

Figyelt kérdés

Két cicámból az egyiket 3 napja elütötték,a mellettünk lévő forgalmas úton. Kijárós cicák voltak,és mindent megtettünk,hogy ezt elkerüljük,de egy idő után már nem tudtuk őket visszatartani,megnőtt a mozgásterük,és nem volt elég nekik a környék. Sajnos életveszélyes környéken lakunk egy cica szempontjából,és be is következett a legrosszabb.Teljesen a saját hibámnak tartom,hogy ez megtörtént,le se tudnám írni,amit most érzek..

A másik cicámat szeretném megóvni ettől.Neki most nagyon rossz,teljesen maga alatt van,hogy eltűnt a testvérkéje,és most be kellett zárnom a lakásba,mert már bejárta az egész környéket,hogy megtalálja,és hiába óvatos szegény,itt nem tartják be a sebességhatárt a szemét autósok,és elkezdett ő is átmászkálgatni az úton. Kizárólag a házban nem tarthatom,mert most is meg van őrülve,könyörög,hogy hadd mehessen ki,ahogy szokott,de nem merem engedni.Arra gondoltam,hogy a kertbe egy hosszú pórázon és hámmal engedem csak ki,de ez is édeskevés lenne neki..Ennél jobb ötletem nincs,és úgy érzem,még így is rabságban tartanám..

A kérdésem az,hogy meg fogja ezt szokni valaha?Ez működhet így?Az előző itt lakó is pórázon tartotta a cicáját,ha kiengedte,és az a cica sokáig élt..De milyen élet lenne ez? Legjobb lenne másik környékre költözni,de ezt nem tudom megoldani most sajnos..és ki tudja,mikor.

Ráadásul most egyedül is lett szegénykém,olyan magányos,csak sír,és nem tudom,szerezzek-e neki egy új társat?Elfogadná?Én nem biztos,hogy tudnék egy új cicát babusgatni,annyira hiányzik az,aki meghalt,de megmaradt cicus miatt lehet hogy hoznék egy másikat..

Nagyon elszúrtam az egészet,azt tudom,de még felelős vagyok egy kis életért,és meg kell oldanom,hogy a legjobb legyen neki..


2012. jún. 17. 08:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Először is,köszönöm mindenkinek a kedves és hasznos válaszokat! Nekem is állandóan pörög az agyam mostanában,hogy hogyan oldjam meg minél előbb, a cica érdekében azt,hogy biztonságban legyen,és ne legyen magányos sem. Jelentem,a második feladat teljesítve:),tegnap ajánlottak nekünk 6 hetes cicákat,és elmentünk,hogy hozzunk egyet,aztán végül kettővel állítottunk haza:),mert sajnáltam volna egyedül egy olyan pici cicát idehozni. Nem tudom,hogy túl korai-e(nekem érzelmileg mindenképp az),de muszáj volt lépnem,és gondoltam,minél előbb jön egy új jövevény,annál hamarabb megszokja a cicám,és összebarátkoznak.Eddig nem arattak túl nagy sikert nála a kicsik,mert nagyon tart tőlük,és fúj,morog rájuk(ráadásul egyszerre két idegesítő kis pamacsot kell szemmel tartania).Meg is ijedtem,hogy talán rosszul sül majd el a dolog,és elüldözöm ezzel itthonról.Igazából tudomást sem nagyon akar venni róluk. Ez ugye megváltozik majd?

A másik dolog,a cica bezárása vagy visszatartása,eddig megoldhatatlannak tűnt.Megbolondulna szegény bezárva.Tegnap vettem neki egy hámot,és próbáltam kikötni őt a kertben,de borzalmas érzés volt,ahogy kínlódott,úgyhogy ezt biztos nem fogom csinálni,még becsavarodik. Talán ezzel a láthatatlan kerítéssel meg tudnám oldani,hogy azért a kertbe ki tudjam engedni.Tényleg drága,és nem tudom,hogy lehet-e olyan cicánál is alkalmazni,aki eddig nem úgy volt nevelve,hogy ilyen impulzusokkal vissza legyen tartva,és mindenfelé tudott menni.Lehet,hogy kezdettől így kellett volna nevelni,és megszokták volna.Na meg félek attól,hogy amilyen önfejű egy macska,a fájdalommal sem törődne,csak menne.Mert ez ugye olyasmi,mint egy áramütés? De még így is jó megoldásnak tűnik.Nem tudom,mikorra lesz meg rá a pénz,de nekem értük megérné,addig meg majd megoldom máshogy.Bárcsak hamarabb tudtam volna erről a módszerről!:( Volt,hogy eszembe jutott,hogy de jó lenne egy ilyen,de nem hittem,hogy létezik.Csak kutyáknál hallottam ugatásgátlóról..

Még egyszer köszönöm mindenkinek!:)

Ha esetleg eszetekbe jut még bármilyen ötlet,tanács,mindenképpen érdekel,és szívesen meghallgatom!

2012. jún. 18. 08:19
 12/22 anonim ***** válasza:
Na, nagyon örülök, hogy végül két kiscicánál állapodtál meg!:) Nyugodj meg, meg fog változni a nagy cica hozzáállása egy idő múlva. Csak szoknia kell őket. Majd esetleg mutatnál a kicsikről képet? :)
2012. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Persze,majd csinálok róluk fotót telefonnal délután,és feltöltöm a gépre,nagyon kis aranyosak ám!:)
2012. jún. 18. 09:29
 14/22 Vicuska87 ***** válasza:

Gratulálok a két új családtaghoz!

Megfog változni, a nagy cica, csak még összekell szokniuk!

2012. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Gratulálok a két kis pamacshoz !:)

Jó látni hogy vannak még ilyen emberek , akik ennyire törődnek az állatukkal :)

Egyébként biztos hogy össze fognak szokni , csak hagyj időt a nagy cicusnak és akkor miden oké lesz .:) A módszer egyébként tényleg drága de talán van rá garancia vagy nem is tudom hogyha nem válik be akkor visszacserélheted. Szerintem a cicus hozzá szokna egy idő után hogy nem éri meg neki ha az utca felé akarna császkálni. Az áramütés pedig nem olyan durva épp hogy csak tudja a cicus hogy nem jó arra menni.:))

2012. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kívánságokat:) Ma már én is más szemmel nézem a dolgokat,úgy,hogy tudom,lehet megoldás a kialakult helyzetre.Kicsit fellélegeztem.Egyelőre azt találtam ki,hogy reggel 10 óra előtt,amíg lemegy a nagy forgalom az úton,nem engedem ki a cicát,és végig a kertben voltam vele azután is egy darabig,de persze meglógott,és nemrég jött haza,most meg bezártam kicsit,hadd barátkozzanak. Bár a kis gömbpocakúak éppen ki vannak dőlve a melegtől,most nem túl aktívak.:) Úgy láttam,azért még mindig örömmel jön haza a cicám,és nem akar világgá menni,ennek örülök.A láthatatlan kerítésről annyit,hogy már elkezdtem sakkozni,hogy mikorra tudnám megvenni,és lehet összebeszélnék az ikerház szomszéddal,mert neki is vannak macskái,akiket félt,így közösen talán nem lenne akkora teher az összeg.De ha nincs benne,akkor majd egyedül megoldom. Biztos nem kellemes érzés az áramütés,de több méter magas kerítést nem tudnék építeni,és inkább ez,mint,hogy nagyobb bajuk essen.Meg előbb-utóbb úgyis megszokná,hogy nem jó neki,ha arra megy,ahogy ti is írtátok! Nem tartom magam annyira jó gazdinak egyébként,azok után,ami történt,mert hamarabb kellett volna a biztonságra gondolnom,de nagyon szeretem a cicáimat,és előttük soha nem is volt még macskám.De ők lettek az egyik legszebb dolog az életemben:)
2012. jún. 18. 13:03
 17/22 anonim ***** válasza:

Én kicsit (nem is kicsit) sokallom a "láthatatlan kerítés" árát. Abban sem vagyok biztos, hogy a cica az első impulzusoknál visszafelé fut majd, és nem tovább előre. Most meg ugye már 3 cica van, a cuccoshoz kell venned kiegészítő nyakörvet, ami szintén nem olcsó.


Helyette inkább ajánlanék neked elektromos villanypásztort. A benne lévő nagyfeszültség nem veszélyes sem emberre, sem állatra, mert csak picit csíp, de elég az állatok távoltartására. Előnye még az is, hogy kívülről sem fognak bemenni az udvarodba idegen állatok. Ezt a inket most találtam, de biztos találsz a neten sokkal több ajánlatot:


[link]


A cicáknak persze több vezetéket kell egymás fölött elhelyezni, nehogy át tudják ugrani, de ez sokkal olcsóbb és szerintem megbízhatóbb, mint a "láthatatlan kerítés".

2012. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Vicuska87 ***** válasza:
Mi újság a cicákkal?
2012. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszi az újabb kommenteket! Eddig azért nem tudtam írni,mert majdnem egy hétig nem volt internetünk.

Egyelőre úgy néz ki,minden rendben alakul az összeszoktatással.Eleinte,majdnem egy hétig,miután hazahoztuk a kiscicákat,nem volt túl jó a helyzet,mert a nagyobb cica nem akarta elfogadni őket,szinte félt tőlük.Nem is akart itthon maradni,a lakásba pláne nem akart bejönni,a kertben bóklászott.Azóta már jobban kijönnek egymással,a kicsik is nagyon magukra találtak,és csak nézek,mennyit nőttek már.:)Ma visszük őket állatorvoshoz,talán már megkaphatják az oltásokat.Olyan hatalmas barátság nem alakult ki hármuk között egyébként,és lehet,hogy nem is fog,a nagyobb cica mindig is nagyon zárkózott volt.De kedves nagyon,mert amikor esznek,hagyja,hogy odatolakodjanak a tányérhoz a kicsik,már nem fúj rájuk,meg nyalogatja,tisztogatja őket.Ez jó jel,ugye?Párszor már próbált velük játszani,de néha rá kellett szólnom,mert nem érzékeli annyira,hogy velük még nem tud úgy játszani,mint a korábbi cicával,és nem akarom,hogy eldurvuljon a birkózás.Többször csak vágyakozva nézi őket,ő is szeretne csatlakozni,persze nincs neki megtiltva,csak néha mintha elzavarnák őt maguktól.Ilyenkor úgy sajnálom,odajön hozzám,onnan néz.Remélem,nem fogják kiközösíteni később.:(..

Azóta is kiengedem a szabadba,de minden nap elég idegtépő.

Nézegetem a telek elrendezését,miután utánajártam a láthatatlan kerítés működésének,de nem vagyok biztos benne,hogy nálunk is megvalósítható,olyan szerencsétlen az elrendezése,meg nem is túl nagy,és ha beleveszem a korrekciós sávokat,még kisebb lenne.Állandóan jár az agyam ezen.A pénz sincs meg még rá,pedig már mindent erre teszek félre,közben meg nem vagyok biztos benne,hogy tudna működni nálunk.Na meg már most sajnálom szegényt,hogy ennyire leszűkítem a terét.Mert igazából csak egy irányba nem szabadna mennie,a főút felé,de másfelé szabadon mehetne.Ezt nem tudom,hogyan tudnám megoldani!!Elgondolkozom majd ezen a villanypásztoron is,köszönöm a tippet és a linket.Tényleg olcsóbb.Persze már eddig is megkaptuk,hogy állatkínzás,amit szeretnénk,és hogy más országokban biztos nem is legális bármilyen impulzusokkal visszatartani kisállatokat,stb..Szóval nem egyszerű.Nincs is túl nagy kedvem hozzá,de muszáj.Majd ma megkérdezem az állatorvost is,mit gondol a villanypásztorról,nehogy sok legyen a kis szívének,amit a rendszerből kap.

2012. jún. 29. 09:32
 20/22 anonim ***** válasza:

Persze, kérdezd meg az állatorvost feltétlenül. Bár nem vagyok biztos abban, hogy a műszaki paraméterek ismerete nélkül tud válaszolni, mert a feszültség nem minden, kellene tudni a belső ellenállást vagy a tárolt töltést is. Amit belinkeltem, arról az a gyanúm, hogy az illető saját maga készíti, mely esetben meg lehet talán állapodni vele, hogy csökkentse a töltést.


Persze kiscicánál nem merném alkalmazni, csak felnőttnél. De hát hamar felnőnek ezek a kis aranyosok. És szerintem nem állatkínzás, mert hamar megtanulják, hogy nem szabad a kerítéshez érni. Csak hát nem tudsz mindenki kedvére tenni, mert bármilyen megoldást választasz, biztos akad valaki, akinek nem fog tetszeni.


Másik lehetőség lenne (de te tudod, mekkora a telek kerülete) a kerítés megmagasítása, és a felső kb. fél méter befelé döntése legalább 45 fokkal, így nincs az a macska, aki ki tudna mászni. Csirkeháló már elég sűrű lenne, és az nem is olyan drága.

2012. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!