Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogadtassam ezt el a...

Borcsi02 kérdése:

Hogyan fogadtassam ezt el a cicámmal? Hogyan segíthetek rajta? Ti mit tennétek, és hogyan?

Figyelt kérdés

Két cicámból az egyiket 3 napja elütötték,a mellettünk lévő forgalmas úton. Kijárós cicák voltak,és mindent megtettünk,hogy ezt elkerüljük,de egy idő után már nem tudtuk őket visszatartani,megnőtt a mozgásterük,és nem volt elég nekik a környék. Sajnos életveszélyes környéken lakunk egy cica szempontjából,és be is következett a legrosszabb.Teljesen a saját hibámnak tartom,hogy ez megtörtént,le se tudnám írni,amit most érzek..

A másik cicámat szeretném megóvni ettől.Neki most nagyon rossz,teljesen maga alatt van,hogy eltűnt a testvérkéje,és most be kellett zárnom a lakásba,mert már bejárta az egész környéket,hogy megtalálja,és hiába óvatos szegény,itt nem tartják be a sebességhatárt a szemét autósok,és elkezdett ő is átmászkálgatni az úton. Kizárólag a házban nem tarthatom,mert most is meg van őrülve,könyörög,hogy hadd mehessen ki,ahogy szokott,de nem merem engedni.Arra gondoltam,hogy a kertbe egy hosszú pórázon és hámmal engedem csak ki,de ez is édeskevés lenne neki..Ennél jobb ötletem nincs,és úgy érzem,még így is rabságban tartanám..

A kérdésem az,hogy meg fogja ezt szokni valaha?Ez működhet így?Az előző itt lakó is pórázon tartotta a cicáját,ha kiengedte,és az a cica sokáig élt..De milyen élet lenne ez? Legjobb lenne másik környékre költözni,de ezt nem tudom megoldani most sajnos..és ki tudja,mikor.

Ráadásul most egyedül is lett szegénykém,olyan magányos,csak sír,és nem tudom,szerezzek-e neki egy új társat?Elfogadná?Én nem biztos,hogy tudnék egy új cicát babusgatni,annyira hiányzik az,aki meghalt,de megmaradt cicus miatt lehet hogy hoznék egy másikat..

Nagyon elszúrtam az egészet,azt tudom,de még felelős vagyok egy kis életért,és meg kell oldanom,hogy a legjobb legyen neki..


2012. jún. 17. 08:31
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nemrég jöttünk vissza az állatorvostól,kaptak a kicsik oltást meg féregtelenítőt,bolhacseppet,plusz egy fülrühpucolást, fülszaggató nyávogások közepette.:)Szegénykéim,úgy sajnáltam őket,még a kis könnyük is kifojt,és belepisiltek a macskahordozóba ijedtükben.De muszáj volt a kis fülükből kiszedni azt a sok fertőzött mocskot.

Kérdeztem a dokit,hogy mi a véleménye az ilyen macskakerítésekről,mennyire funkcionálnak jól,és egyből mondta,hogy sokan próbálkoznak ilyennel,és rengetegen szidják,hogy nem működnek jól.De azt mondta,ez általában attól függ,hogy milyen típust vásárolnak a gazdik,mert van,ami teljesen rossz,de van olyan is,ami 100 %-osan hozza a beígérteket,és ez egyértelműen az ártól függ,mert gondolom,ami gyanúsan olcsóbb,az nem is jó.Rákérdeztem,hogy az típus,amit én néztem ki (Petsafe márka) mennyire jó,és mondta,hogy szinte az az egyetlen,ami teljesen jól beválik.Igazából én többféle megoldásra is nyitott lennék,pl sokan ajánlották a macskariasztó növényt is,megfelelő sávban beültetve(bár igaz,ez csak addig lenne jó,amíg él a növény,vagyis a melegebb hónapokban),de egyedül nem dönthetem el,hogy hogyan legyen megoldva ez a dolog,mert a barátom kifejezetten ragaszkodik a láthatatlan kerítéshez.Mondtam neki a villanypásztort is,de ő egyelőre elsődleges megoldásnak ezt a kerítést akarja.Az a jó bizonyos szempontból,hogy erre a kerítésre 30 nap a pénz visszafizetési határidő,így ha nem válik be,visszakaphatjuk a pénzt.Amúgy azon én is sokat filózok,hogy mi van akkor,ha tényleg nem a megfelelő irányba,hanem kifelé szalad a cica a zónából,mondjuk pont a 35. napon,mire kiismerte a rendszert,és akkor puff az egésznek...Van annyira kemény a macskám,hogy ezt megcsinálja,kinézem belőle.Azt hittem először,hogy addig adja az impulzust,amíg vissza nem tér oda,ahova kell.Ilyen szempontból tényleg jobb a fix villanypásztor.Viszont jó hír,hogy ahogy láttam,le van árazva most ez a termék a honlap szerint,és 20e forinttal olcsóbban azért máris sokkal vonzóbb a dolog.Szívem szerint amúgy én is annak lennék a híve,hogy megmagasítsuk a kerítést,de ezt nem tudom,megoldhatom-e,mert albérletben lakunk,és nem tudom,mit szólna hozzá a tulaj.De lehet,hogy erre is sor kerül majd,ha más megoldás nincs.Akkor majd valahogy kikönyörgöm.Az biztos,hogy ha egyszer saját házam lesz,és lesznek cicáim,egyből úgy csinálom meg a kerítést,ahogy te is írtad!!

2012. jún. 29. 17:34
 22/22 A kérdező kommentje:
Ja,és kifelejtettem,hogy most nem volt túl sok időm a különféle megoldásokról beszélni az orvossal,mert többen vártak rá,sietett,de mindenképpen felhívom majd emiatt külön,mert ő kivételesen tapasztaltnak látszott.A villanypásztort már meg sem tudtam kérdezni.:(Majd kifaggatom,miket hallott,mi a hátulütője a macskakerítéseknek,stb.És egyébként nagyon köszönöm a jó tanácsokat és az érdeklődést,olyan jó,hogy az ember nincs egyedül,amikor ennyire tanácstalan!Tényleg rengeteget segítetek!
2012. jún. 29. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!