Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscicámat bezártuk...

10 hetes kiscicámat bezártuk egy ketrecbe estére, de folyton nyávog és sír. Ha beviszem a szobámba nem fog bekakilni/pisilni? Megszakad a szívem tőle.

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el a mamijától és testvérkéitől, gondolom nagyon egyedül érzi magát.. Nagyon ki akar jönni, pedig van bent neki alom, kaja, víz, párna, játék, minden.. A szüleim azt mondják hagyjam, majd abbahagyja, de már több mint félórája sír szegény. Attól félek ha felhozom aludni, majd idepisil az ágyba esetleg, azt nem szeretném..

2012. jún. 19. 23:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondja már meg nekem valaki,hogy az itt lévők mért hiszik azt,hogy a macskájuk kutya?

Egy macska már 4 hetesen szobatiszta.A ketrec felesleges,ahogy itt valaki írta is vidd be magadhoz mutasd meg neki az almot és aludjatok.Nálam soha nem volt baleset még 4 hetesen se pisiltek máshova az almon kívül.

A macskát pedig nem tartjuk ketrecbe.

2012. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Vicuska87 ***** válasza:
11%
Kár hogy nem tudom, hol laksz szívesen feljelentenélek.
2012. jún. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Miért kell ezt ennyire véresen komolyan venni. Valószínűleg nem egy kicsi ketrecben van. Írta, van hely neki mindennek, tetető, itató, játék. Teljesen mindegy, hogy kizárják valahonnan vagy bezárják valahova.. Gondolom nem állandóra kapta azt a helyet, csak amíg látják, hogy szobatiszta lesz. Ez miért állatkínzás? Aki kinti cicának hozza haza, azé is sír, csak nem hallja senki. A cica ugyanúgy fog kötődni attól hozzájuk, hogy az első pár éjszakában nem engedik mindenhova sétálgatni. És nem minden cica szobatiszta egyből.
2012. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én látom a különbséget egy 1-2 nm-es ketrec között és egy szoba között..Érdekes,hogy én pl egy lomnyi pár hetes cicát se zsuppolok ketrecbe és nincs gond,nincs is ketrecem..de kinek a pap kinek a papné..
2012. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A "ketrec" egy vadászgörényé volt, ő tökéletesen el volt benne, mivel 2m^3 alapterületű... Volt már más cicánk is, ők is ott voltak az első napokban, mivel az előszobában leszaggatták a függönyöket és összeszarták a cipőket. De ez most egyedül van, ezért gondoltam, hogy nem fogja jól bírni ezt a bezártságot. Nem kell fenyegetni, nekem se jó hogy ott van, de mivel úgy látom a többség szerint nem fog bepisilni, ma felhozom. Köszi az értelmes válaszokat!
2012. jún. 20. 09:05
 16/21 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hozzáfűznék, hogy jöhetnek az állatvédők, majd ők elviszik egy sokkal jobb kis 10+10 centis ketrecbe a menhelyre, ott biztos sokkal jobb lesz neki.
2012. jún. 20. 09:07
 17/21 Vicuska87 ***** válasza:
0%

"az előszobában leszaggatták a függönyöket és összeszarták a cipőket"

Beviszed a házba, megmutatod neki az almot, ha figyelsz rájuk, és látod hogy kaparni készülnek, azaz készülnek valamire, akkor gyors az alomtálcába rakod.

De egy 10 hetes macskától mit vársz? Egy macska játszik, simul, dorombol, harapdál. Szét szedi a függönyt, ha kell, vagy akár a cipőt is, vagy bármit.

Miért nem tartassz inkább hörcsögöt?

Szerintem a macska nem neked való állat!

2012. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
sztem teljesen fölösleges azon vitatkozni, hogy nekem való-e a macska vagy nem. a szomszédom vadász, 4 kismacskáját fogadtam be mert meg akarta mérgezni őket (amúgy vadőr is, kérdem én, akkor neki való bármilyen állat?) befogadtunk már kiscicát autópályáról is, eddig egyik sem panaszkodott vagy kívánkozott vissza. szimplán az volt a kérdésem, hogy be fog-e pisilni a szobámba vagy nem, más vélemény nem nagyon érdekel.
2012. jún. 20. 09:36
 19/21 anonim ***** válasza:
De ha volt már cicád miért nem tudod? Nem fog szaggatni semmit ha odafigyelsz rá, és akkor máshova sem fog kakilni egyszerűen csak egy párnapig legyél vele és figyelj rá, játssz vele, akkor nem fog semmi hülyeséget csinálni unalmában :) amúgy eskü mi nagyon rossz helyről hoztunk el kiscicát két hónaposan és kapásból használta az almot. akinek ezzel gondja volt akkor lehet hogy a cicának nem tetszett az alom (mert ez előfordulhat, ha pl addig csak kinti cica volt és a homokhoz szokott akkor lehet hogy az volt a baja!)
2012. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A 4. macskám a mostani, mindegyik kicsiként került hozzám, 8-10 hetesen. Egyik sem pisilt vagy sz@rt sehová az almon kívül. Megmutattam nekik az almot érkezésük után és rögtön tudták az mire való. Ketrecbe zárni szegény kicsit, állatkínzás.


Az alomra szoktatást homokkal, vagy udvarról bevitt földdel ajánlatos kezdeni, ha a cica még nem látott macskaalmot. 2 nap múlva, ha már megtanulta mire való az alomedény, mehet a macskaalom az almos tálba.

2012. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!