Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 hetes kiscicám, jó...

Van egy 6 hetes kiscicám, jó neki ez az étrend?

Figyelt kérdés
Naponta 5x-6x is kap kisebb adagokban enni Whiskas Junior-t + száraz tápot, vizet, tejet. Egy napja van itt, most lett elválasztva az anyjától és 1x-2x kaphatott az előző helyen tejben áztatott kenyeret. Szóval még nagyon finom neki és falánk, de nem akarom túl etetni, éheztetni az anya tej megvonása után. Segítsetek, légyszives, hogy hogyan tudnám optimálisan tartani őt.
2012. jún. 21. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Macska gazdik sok esetben tévesen kutyául kezelik a macskájukat :) A macska nem csömörlik meg a száraztáptól(whiskas helyett valami jobb húsban gazdagabb tápot lenne jó választani)A macska sokszor eszik keveset,főleg a kölykök.Mivel a cicád elég sok alusat kap aminek a víztartalma elég magas így nem iszik sokat hisz az eledelből megvan neki a vízszükséglete.Amiatt ne aggódj,hogy kiszárad!Ha szomjas akkor iszik.
2012. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen RD05, rendes vagy, hogy segítesz. A tasakos kajához és a konzervhez keverek apróra vagdalt husit is(csirke-virsli-stb). Csak a tasak nagyobb mint a cica :D. Nagyon pici gyomra lehet :). Most konkrétan kinézte a kezemből a chips-et, nem engedtem neki, hogy megegye pedig majdnem morzsa méretű volt, csak hogy lenyalja a kezemről, lenne baja ha nagyon pici adagban ezt rágcsál? Természetesen a vad oroszlánok nem zebrán és Chio-n élnek de ez csak az érdeklődése mert minden új, vagy tényleg ízlene neki? Ne tartsatok idiótának, nem fogom természetesen ilyen szeméttel etetni, csak kiváncsi voltam.
2012. jún. 21. 10:27
 13/22 Vicuska87 ***** válasza:

Száraztáp, egésznap legyen előtte, a cica sokszor eszik keveset.

Nyershusit (marha csirke pulyka), disznót TILOS!

Csontot is tilos!

Napi 2x alutasakos, 1x nyers husi, vagy főtt husi, pici sós vízbe megfőzve. Fűszerezni, TILOS!

2012. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Baromfi virsliből 1 szálat meg ehet egy nap? Vagy egy felet?
2012. jún. 21. 10:31
 15/22 anonim ***** válasza:
a Whiskas felejtős...
2012. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes minden nap virslit adni neki, elég ha heti 1x-2x kap felkockázva csemegének.:)
2012. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Írtuk többen hogy húst is adj neki, erre te csak a konzervvel meg a virslivel, felvágottal jössz a kommentjeidben.

Pedig a macska táplálkozásában a színhúsnak kell az első helyen állnia, a táp, egyebek csak kiegészítés. Nyugodtan olvass utána a neten a macska természetes táplálkozásának.

2012. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A whiskas-t szerintem felejsd el! A száraz is whiskas? Csak a reklám miatt drága. Van sokkal jobb táp minőségileg, árban is. Én kutyának, macskának josera-t adok és meg vagyok vele elégedve.

Kölyöknek azt adnám, ez még kicsit drágább, de szerintem fontos, hogy rendesen fejlődjön:

[link]

Ha meg már nagyobb lesz, ez is tökéletes:

[link]

És mellé én is husit ajánlom (nem bolti párizsit)

Állatboldokba lehet kapni olcsóbban húst, pl szárny, nyesedék. Ezt megfőzni és a csontról leszedni a húst, és már mehet is neki.

2012. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom,hogy egész nap áll a cica előtt a száraztáp,és reggel-este adok neki fél-fél alutasakost.A Whiskas tényleg nem valami jó.A Fressnapfban lehet kapni egy MultiFit nevű macskaeledelt,olcsóbb,mint a Whiskas,és jobb is.A junior táp,illetve a konzerv 12% húst tartalmaz.
2012. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igen rájöttem erre én is, és már itthon is van, meg vettem őket!!! Adtam neki pici csirke mellet lefagyasztás után(Szóval nincs benne baktérium) és előtte szépen átmostam. Tápot igen sokan ajánlottak privátban is és megfogadom őket!!! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET, és végleg elfelejtettem a "virsli, párizsi" meg a többi semmire kellő vagdaltfélét.... Csak színtiszta húst fog kapni, falszomszédságomban úgyis van egy húsbolt szóval mindig friss lesz.
2012. jún. 21. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!