Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom kiszoktatni...

Hogyan tudom kiszoktatni kicsit az udvarra a 1,5 hónapos cicámat?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálam. Minden rendben vele, aranyos, kedves, csak ölben nem szeret lenni, és nagyon mozgékony. :) Látom, hogy érdekelné a kinti világ, de mivel kerítésünk nincs, nem tudom ki merjem-e engedni. Arra már rájöttem, hogy hiába vagyok kint vele, méretéből és ügyességéből adódóan elszalad előlem, ha úgy tartja kedve. Ti hogyan szoktatnátok meg vele, hogy az udvaron mehet a játék, de utána be kell jönni? Van erre valami tipp, vagy csak a kerítés szabhat határt a kiscicának? :)

2012. jún. 21. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

oh még a kerítés se szab határt egy macskának.Ha kimegy úgyis felfogja fedezni az egész terepet.A kérdés az,hogy milyen helyen élsz?Forgalmas út,szomszédok..

Én pl nem engedem ki a macskáimat,de van nekik egy behálózott tarsz,de nem is vágynak ki ilyen melegbe,télen meg a hideget se szeretik.

2012. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dávid0505 válasza:
46%
szerintem tedd ki az udvarra és egyszerűen ted le és nézd valahonnan távolról és megtanulja hogy egyedül van!
2012. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem forgalmas hely, pincék vannak felettünk, illetve egy étterem, aminek nappal nincs forgalma. Köszönöm a válaszokat.


Attól félek, hogy úgy elszalad a macsek, hogy nem találjuk meg. :( Végülis csak pár napja van itt, bár látszólag kedvel minket. Ti mit gondoltok, erre van esély? Vagy megtanulta már, hogy itt van neki az otthon?

2012. jún. 21. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a cicámat hámmal szoktattam ki az udvarra. Azóta is ha kint van, vagy épp szomszédol, ha szólok neki, azonnal jön. :)
2012. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engedd ki a kicsit, figyeld távolról, el fog magába játszani. Ha meg kimegy az utcára, akkor büntesd meg valamiképpen! Mondjuk ilyen kissebbekkel. Pl. spriccelj egy kis vizet rá! Az nem árt neki, csak kellemetlen. És ezt ismételd el minden alkalommal, mikor kimegy. Meg fogja így tanulni, hogy az nem valami jó érzés, mikor oda kimegy. De a biztonság kedvéért, ha egyedül kiengeded, tegyél rá nyakörvet, amin a címetek rajta van, vagy bilétát, és ha elszökne, lehetnek olyanok, akik megtalálják, és visszahozzák neked.:)
2012. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vissza jön nyugi.Ezt jól tanuld meg a macska okos addig amíg a gyomor át nem vesszi az írányitást.Ha éhes hazajön úgy is.
2012. jún. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!