Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az lehetséges, hogy ivartalaní...

Az lehetséges, hogy ivartalanított cicám állvemhesség tüneteit produkálja?

Figyelt kérdés
Májusban lett ivartalanítva, akkor volt 8 hónapos. Azt vettem észre rajta az elmúlt napokban, hogy teljesen úgy viselkedik, mint egy vemhes macska. Nagy a hasa, rengeteget eszik. A nagy has nem olyan, mintha kövér lenne, tényleg úgy néz ki, mint egy vemhes cica. A cicijei is megduzzadtak. Már láthatóan keresi a helyét a lakásban, ahova "szülhet". És mostanában rengeteget nyávog. Ez lehetséges? Vagy valami más probléma lehet? Az állatorvosunk nyaral, nem elérhető. Szerintetek vigyem el egy állatklinikára? Vagy túlaggódom az egészet?
2012. jún. 24. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szegény macska depresszióba esett,azért eszik többet,teljessen normális reakció.
2012. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Depresszió? Miről beszélsz? Teljesen normális macska élete van, kertes házban lakunk, jön-megy, rengeteg cica van itt, tud velük játszani. Ha meg csak trollkodni próbálsz, azt tedd máshol, mert senki nem kíváncsi erre.
2012. jún. 24. 16:16
 3/18 A kérdező kommentje:
Már több mint hónapja ivartalanítattuk, és nem ő az első macskám, aki átesett az ivartalanításon. Eddig teljesen rendben volt, semmi baja nem volt, rengeteget játszott, egerészett. Depressziós max akkor lehetne, ha egész nep be lenne zárva a lakásba. De kint van, és akkor jön be a házba, amikor akar.
2012. jún. 24. 16:19
 4/18 A kérdező kommentje:
több mint hónapja= több mint 1 hónapja
2012. jún. 24. 16:19
 5/18 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul ivartalanitotta az allatorvos es vemhes lett!

Erintsd meg a hasat,nem erzel-e benne mozgast?:)

2012. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az ivartalanításnál elvileg kiveszik a méhét is. Ha az orvos lusta volt, akkor lehet, hogy csak a petefészket szedte ki, miközben a cica már friss vemhes volt. Kijárós cicánál nem biztos, hogy észreveszed, ha tüzel, mert kint "intézi el" a dolgot, a lakásban nem mindegyik nyervákol.


Szerintem mutasd meg egy másik állatorvosnak.

2012. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát ez f@sza...."anyósom" vitte el a cicát a saját állatorvosához, mert én pár napot külföldön voltam. Nem hiszem el, hogy kifizettem 12 ezret, a semmiért! Holnap munka után viszem a saját dokimhoz. Ha kiderül, hogy a méhe bent van még, akkor megyek és visszakérem a pénzt a másik orvostól. Számla van a műtétről, úgyhogy nem hagyom ezt annyiban.
2012. jún. 24. 17:19
 8/18 anonim ***** válasza:

Amit írtam, az csak egy lehetőség, egyáltalán nem biztos.


Ha tényleg vemhes, akkor lehet, az orvos felajánlja a magzatok "túlaltatását". Te felelősen cselekedtél, mivel időben ivartalaníttattad a cicát. Nem a te hibád, de ha már így alakult, akkor inkább hagyd megszületni és élni a kicsiket. Több kiscica már úgysem lesz.

2012. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem biztos, csak aggódom érte. A saját állatorvosomban bízom, de ő most nincs itthon. Az a baj, hogy ha megszületnek a kicsik, én nem tudok mit kezdeni velük. Így is rengeteg kóbor macska van itt a környéken, az enyémet is úgy fogadtam be, egy dobozva volt kirakva az út szélére, pár hetesen. És ingyen se kell nagyon macska senkinek, a legtöbb próbál megszabadulni tőlük, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. :( Én reménykedem, hogy nincsenek benne cicák. Keménynek kemény a hasa, de mozgást nem érzékelek benne.
2012. jún. 24. 17:37
 10/18 A kérdező kommentje:
Reményeim szerint holnap már itthon lesz az állatorvosunk. Legalábbis ezt mondta. Nincs valami jól a cicám, szerintem fáj a hasa.
2012. jún. 24. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!